Antti Lindtman teki Espanjan kokoisen talousmokan
Anonyymi-ap
2026-05-11 12:12:03
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011998642.html?utm_source=ampparit
Kommentti: Antti Lindtman teki Espanjan kokoisen talousmokan – demaripomon ihaileville puheille tuli nolo loppu
Tiedot EU-tukien väärinkäytöstä panevat Sdp:n puheenjohtajan Antti Lindtmanin Espanjaa ihailevat talouspuheet enemmän kuin outoon valoon, kirjoittaa politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala.
Demareiden kannatus syöksyy taas?
4
149
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Kannattaa lukea ehkä muutakin kuin kokoomus-Haapalan juttuja Espanjan taloudesta.Totuus on kuitenkin että Espanja on mennyt voimakkaasti ylöspäin ja Suomi alaspäin kuin lehmän häntä.
- Anonyymi00002
Vähän ennen kun Suomen eduskunta äänesti Eu elpymispaketista, Yhteisillä verorahoilla toimiva Yle otti ohjelmiinsa asiantuntijoiksi vain niitä jotka kehuivat pakettia. Ylen pitäisi olla puolueeton mutta tässäkin Yle oli puolueellinen. Yle on monien mielestä hyvin vasemmistolainen media.
- Anonyymi00003
Vasemmistoliittovihreät ja sosiaalidemokraatit sekä monet kokoomuksen sekä keskustan ehdokkaat tukivat elpymispakettia joka oli katastrofi Suomelle. Suomi hävisi noin viisi miljardia euroa eli viisi tuhatta miljoonaa euroa.
- Anonyymi00004
....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811223- 42824
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden236708Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga69695Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35581Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77550- 45548
- 37502
- 23498
- 26482