Mitä tulee Kekäleen vaatekaupantilalle, joko uusi vuokralainen löytynyt. Isot tilat ja kulut juoksee jos jää tyhjilleen.
Kekäleen tilat
Anonyymi-ap
40693
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
On tyhjätaskulla murheet.
Toivottavasti se kauan odotettu bordelli, olisi varmasti kysyntää ja asiakkaita. Saataisiin Kiteelle vetonaula 👍
Hehhhee meniskö äitis, mummos, anoppis ja tyttäret tienaamaan rahaa jalat levällään. Ostakaa pumppatavat parparat. Kestää aikansa kunnes poksahtaa tuhannen päreiksi.
Lähtikö oma mies toisen naisen matkaan vai kävikö kenties Sortavalassa ”tyhjennyksellä” kun olet noin katkera siitä, että jotkut haluavat bordellin?
Entä jos lähtikin? Hain Sortavalasta uuden ja nuoremman❤️🤤
Kyse on ihmis arvoa alentavasta toiminnasta, jossa käytetään ihmiskaupan uhreja jotka ovat huonossa asemassa. Kiteelle ei tarvita mitään ihmis arvoa alentavaa toimintaa.
Kyse on ihmis arvoa alentavasta toiminnasta, jossa käytetään ihmiskaupan uhreja jotka ovat huonossa asemassa. Kiteelle ei tarvita mitään ihmis arvoa alentavaa toimintaa.
Kyse on ihmis arvoa alentavasta toiminnasta, jossa käytetään ihmiskaupan uhreja jotka ovat huonossa asemassa. Kiteelle ei tarvita mitään ihmis arvoa alentavaa toimintaa.
Ja höpö höpö. Montako ihmiskaupan uhria tiedät Kiteellä löytyvän? Seksityö on laillista ja nykyaikana myös moraalisesti hyväksyttävää työtä, siinä missä mikätahansa muukin palveluammatti. Kiteellä valitetaan työttömyyttä, mutta tuossa aukeaisi moni uusi työpaikka ja kysyntää palvelulle olisi varmasti paljon.
Yritysidean laillisuuspuoli selviää mm kuukkeloimalla tai tekoälyllä tiedonhaluisille.
Kaikki on valmista.
On tilat.
Markkinat.
Thai-hierojat.
Kyllä aika tavaran kaupitsee.
Thai-tytöt ilmestyvät pian. Kyltti THAI-HIERONTAA.
Bordelli toiminta on kielletty Suomessa.
Hae luvat ja startti rahaa pordellia varten. Lupaaa ei tule koska kyseinen toiminta kielletty Suomessa.
Varmaan otat sukusi naiset töihin tienaamaan.
Ansiotyönä tehtävässä on oltava henkilökohtainen toiminimi. Yritystoimintana on laitonta.
Kunkin kiinteistön (ja irtaimiston) omistaja tekee itse sitä koskevat päätökset lakiperusteisella omistajanoikeudella.
Kyllä yhteisöllä (eli tässätapauksessa kiteeläisillä) on siihen sananvaltaa.
Aika vähän. Kerro toki tosiasioita, satutunti meni jo.
Sananvaltaa asukeilla on toimiviin yrityksiin: ostaako niistä vai ei. Asiakkaita heillä riittää muualla, uusia liikkeitä jne. Sitä saadaan mitä tilataan, mm tyhjiä liiketiloja.
Omistaja päättää tuleeko vuokralainen. Tai myykö kiinteistön.
Olis kiva jos siihen tulisi toimintaa. Omistaja päättää tuleeko mitään. Sekä onko mimään liike tulossa Kiteelle.
Toivottavasti tulee bordelli
Tuskin tulee. Lainsäädäntö lienee esteenä.
Mutta sinä voisit mennä töihin naapurivaltioon kyseiselle alalle. Tervemenoa !
En minä töihin sellaiseen halua mutta voisin kyllä mennä sellaiseen paikkaan asiakkaan roolissa. Seksityö on Suomessa laillista.
Olen samaa mieltä. Kenenkään ei tarvitse alentua jonkun halujen tyydyttäjäksi. Tuskin haluisit oman sukusi naiset ihmis arvoa alentavaan työhön.
Seksityö on ihan normaalia palvelualan työtä ja nykyäpäivänä moraalisestikin hyväksyttyä. Sinusta varmaan myös likaisten vessojen peseminen on alentavaa työtä?
Thai-tytö kilpaa tulevat.
Koita hakea bordelli toiminta lupaa. Ei taida tulla lupaa.,
Vessoja ei pestä pmalla ruumin osalla, vaan siihen on työkalut eikä. pestä minkään haisevan läski kaljamahan alla pitkällään.
Kiteellä sovinisti siat uneksii bordellista., eivät kykene normaaliin suhteeseen toisen sukupuolen kanssa. Bordellissa alisteinen suhde vailla tunteita ,pelkkää itsensä tyydyttämistä, kuten elukoilla.
Onhan noita tyhjiä liiketiloja pilvin pimein, ja lisää tulee koko ajan.
Lidl
Kunnon punttisali, on tilaa missä harrastaa.
Rusta siihen tulee
Portelli siihen tulee.
Mitä tuota jankutat.
Kaljut läski kaljamahat naukuu puutteessa bordellia. Muovi parpara kelpaa hyvin, sillä ei ole mitään vaatimuksia.
Jos siihen tulee se kauan kaivattu Lid😃.
Ja toinen jankuttaja. Aalio.