Mihin on kirpputori perinteisyys katoamassa? Jussin jättikirppis kotka, kohta bella. Omistajat keksineet omasta mielestään oivan rahastuskeinon, kaikkiin myytäviin tuotteisiin lisätään 0.50€+5% kulu, mikä tarkoittaa sitä että kun myyjä hinnoittelee tuotteen maksavan 1€, on tuote todellisuudessa 1,55€ ostajalle, mistä kirpputori saa tuon 0,55€! Ei tässä mitään, mutta kun ja jos kirpputorin asiakkaat myyvät 1000000 tuotetta, saa kirpputori pelkästään näistä tuotteista jo 500000€ + 5% ja päälle vielä pöytävuokrat!! Miten meni niinkuin omasta mielestä kirpputorin omistajien ahneus? Selitys vain että nyt tuotteilla on palautusoikeus, mitä käytetyillä tavaroilla ei ole koskaan ollut!
Vastaukset 9
- Anonyymi00001
Joo,aikas kauas on tultu kirpputorien alku ideasta. Tuolla systeemillä tehdään vain tiliä kirpparin pitäjän kassaan.
- Anonyymi00008
Ja kun isot alueet ja monet pöydät on vuokrattu kuolinpesien tyhjentäjille, menee fiilis piloille! Ja uutta "temutavaraa" myös paljon myynnissä.
- Anonyymi00002
Tämä Jussin kirpputori on vitsi.
Ryöstää vaan köyhää kansaa.
Lähtekäämme sitä vastaan taistelemaan, älkää ostatko mitään sieltä - Anonyymi00003
Ei ole pakko mennä,jos ei taho?
- Anonyymi00004
Onneksi on tulossa pian uusi kirpputori, näin juuri ilmoituksen missä näin kerrottiin
- Anonyymi00005
Ai on tulossa! Hyvä jos näin👍
- Anonyymi00006
Kirpputorit ahneuksissaan hinnoittelee itsensä ulos. Miksi Jussilla on niin paljon uutta krääsää, jota kukaan ei huoli ilmaiseksikaan?
- Anonyymi00007
Lopetettujen liikkeiden jäämistöjä kaupataan mukamas käytettynä tavarana.
- Anonyymi00009
Lopun alku,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1451404
- 741254
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun1051016Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50945- 78832
- 45811
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40808- 115678
- 67673
- 77663