Kaatuneitten muistotilaisuus

Sunnuntaina Joensuun keskustassa kello 12 alkaen.
7161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Aidosti kiinnostuneita ei joku sää estä. Eri juttu on sitten sokerista tehtyjen kohdalla.

    Äänestä

  • hyvä kelihän on luvassa,
    ei ökisijä tarvitse ölistä...

    Äänestä

Eipä sodassakaan säätä katsottu, eikö nyt rauhan aikana kermapeput muutamaa sadepisaraa kestä kunnioittaakseen kaatuneiden muistoa?

Äänestä
  • Aha

    Äänestä

Aha

Äänestä

KAATUNEITTEN MUISTOPÄIVÄ

JOENSUUN KESKUSTA 17.5.2026





KUNNIANOSOITUS JA SEPPELEIDEN LASKU JOENSUUN SANKARIHAUDOILLE JA HAUTAMUISTOMERKEILLE

Kello 12

PÄIVÄJUHLA

Kello 14 Pielisensuun kirkko, Huvilakatu 8b

Pohjois-Karjalan Sotaorvot ry 25 vuotta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sunnuntaina Joensuun keskustassa kello 12 alkaen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu