101 Päivää :)

101 kuivaa päivää. Aijai kun polttelee olutmainokset kuumina päivänä, nytkin nielettää näin lauantai kun on. Mutta pitäis olla ottamatta kun sitten repsahtaa. Haittaako se yks mitää :P Mieli tekköö. Vai pitäsköhän jaksaa. Ei tämä totaalinen raittius ehkä paras ratkaisu ole, mutta mutta. Ilman A-A:ta vielä, yksin taistelen. Jospa sitä olisi vielä selvä, jaksaa jaksaa!
6589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lopeta hyvä veli se päivien laskeminen! Sillä laskemisella itse joka päivä palautat mieleesi aiheen, josta pitäisi päästä eroon. Itse pärjäilen mielestäni hienosti siten, että suljen koko asian pois mielestäni, ja otan rennosti, ehdottomasti en edes yritä muistella, että milloin minä sen lopetinkaan ja kauanko sitä on oltu selvänä? Joskus tietenkin asia hiipii mieleen, jos joku asia ottaa kupoliin, tai viikonloppu tulee. Silloin jos se levottomuus tulee - puolen tunnin rento kävely ilman sen kummempaa tavoitetta, ja kotiin päästyä vaikka kahvit palkinnoksi, niin taas on mukavaa, ja viinamato ei nakerra yhtään.
Se rento asenne, se rento asenne!

Äänestä

Kun olet tämän illan ottamatta
sitä ensimmäistä.

Äänestä

Kaksivi viikoa mennty paremmin ja honommin Apua!
































1

Äänestä

Nyt on kyllä todella vaikeeta., mutta homisestahan eikukaan mitään tiedä

Äänestä
  • tällähetkellä tyuntuuu että ainoa ratkaisu on itsari mikä on se helpoin

    Äänestä

Kyllähän sitä nyt jo jaksaa.Eihän ole enää edes helteitä.Syksyhän nyt jo melkein on.Sä taidat vaan luulla,et tekee mieli.Ole vaan tää ilta selvinpäin.Huomenna on uus päivä ja uudet kuviot.
Sulla sentään mukavat 101 päivää takana.t pörri

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaksaajaksaa kirjoitti:

101 kuivaa päivää. Aijai kun polttelee olutmainokset kuumina päivänä, nytkin nielettää näin lauantai kun on. Mutta pitäis olla ottamatta kun sitten repsahtaa. Haittaako se yks mitää :P Mieli tekköö. Vai pitäsköhän jaksaa. Ei tämä totaalinen raittius ehkä paras ratkaisu ole, mutta mutta. Ilman A-A:ta vielä, yksin taistelen. Jospa sitä olisi vielä selvä, jaksaa jaksaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu