Kuurnankatu-pankakoskentien risteys. Musta bemari M1 kaahasi päin kirkasta punaista pankakaoskentiellä kun kuurnankatua tuleville oli jo vihreä syttynyt.
Ja sitten seisomaan kuopiontien rampin punaisiin...
Pitää uskoa että bemari on idi-ihmisten kulkupeli.
Liikennevalokamerat risteyksiin jos näitä ei saa muutettua kiertoliittymiksi!
Bemari-idi näytti karvansa
14
246
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Missä Bemari, siellä aina ongelma.
- Anonyymi00002
Ostaako vain idiootit Bemareita, vai tekeekö vasta Bemarin omistaminen ihmisestä idiootin...? Kas siinäpä kysymys... 🤔
- Anonyymi00003
Mitä? Että idioottejako? Ei missään nimessä, sillä nämä tälläiset ovat tullee laajalti tunnetuiksi erityisen älyllisyyteen taipuvaisina ja joukosta löytyy myös suuri määrä neroja! Ulkopuolisille tämä tarjoaakin erinomaisen tilaisuuden tarkkailla älyllisen että henkisen kehityksen huipentumaa, sillä aina kun näkyy, erityisesti vanhalla / vanhahkolla BMW-ropposella liikkuva yksilön, voi myös todeta että siinäpä se taas yksi nero on liikenteessä. Valitettavasti tälläisiäkin tapahtumia sattuu, mutta ne on yksittäistapauksia:
"Komisario Ben Henrikssonin mukaan valkoinen BMW-merkkinen auto oli lähtenyt huoltoaseman pihalta ”reipasta” vauhtia Tuusulantielle, menettänyt ajoneuvon hallinnan ja osunut kadulla ajaneen mustan BMW:n kylkeen." Olisi hyvin loukkaavaa jos kukaan käyttäisi sanaa "idiootti" tässäkään yhteydessä, sillä kyseessä ei ole mikään arkinen peltikolarointi, vaan kahden giganttisen älyllisen titaanin kohtaaminen! On suoranainen etuoikeus saada jakaa sama tieverkosto näiden älyllisen evoluution kruunujalokivien kanssa.- Anonyymi00004
🤣😂👍
- Anonyymi00005
Mikä on bemari? Kuulostaa ihan fillarilta...
- Anonyymi00012
..ja näyttää ihan maamoottorilta! BMW = Björneborgs Mekaniska Werkstad.
https://www.youtube.com/watch?v=NkZ7JD6YomY
- Anonyymi00006
Onneksi teslamies näyttelee bemari ukoille perävaloja 👌
- Anonyymi00010
Joo, perää näyttää.
- Anonyymi00011
Mene penska hiekkalaatikkoon leikkimään sen bemaripöljän kanssa, liikenne ei ole mikään leikkikenttä eikä kilparata!
- Anonyymi00007
Ei mitään uutta, ihan jokapäiväinen näky.
Jos joku liikenteessä perseilee niin se on lähes poikkeuksetta bemari taikka audi.
Jostakinhan tämän täytyy johtua, toistaiseksi se on arvoitus.- Anonyymi00009
Ei ole arvoitus, vaan jo kauan tunnettu tosiasia! Ei siis sovi normaalia vaatia koska kyrpiäisenä syntyvät, kyrpiäisenä elävät ja kyrpiäisenä kuolevat!
- Anonyymi00013
Keskustassa punainen avo bemari,joku gayman ihan selkeesti.Nuo apinat ne ei osaa pitää kitaansa kiinni ennenkuin jotain sattuu..Parempi kun ette huutele autoistanne joiden osamaksu erät on vielä maksamatta..
- Anonyymi00014
Kiitän huomiostanne.
Eipä tätä ajamista tavan tallaajien pölypalloilla edes kukaan noteerais kun ajetaan päin punaisia.
On se hyvä että auton merkin voi valita.
Kiitos - Anonyymi00015
Ai että niinkö urpot ajelee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011065Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni61877- 76855
- 71735
- 67701
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40675- 44597
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34587- 42521
- 49519