Älkää hyvät naiset käyttäkö seksiä vallankäytön välineenä. Käytän ennemmin prostituoituja kuin alan hyppimään vaimoni pillin mukaan. Jos haluttaa on saatava vaikka en olekkaan ollut "kilttiPOIKA"
HalukasMIES
molo
51287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Herättele ennemmin vaimoosi niitä alkurakastumisen tunteita. Etenkin jos teillä on jo lapsia, niin tuollaisilla ohjeilla hajotat perheen alta aikayksikön. Toki, jos teillä ei ole lapsia niin ole mies ja eroa äläkä ruikuta kuin pikkupoika että et saa suhteesta irti kaikkea mitä haluat.
Jokatapauksessa hauskaa päivänjatkoa - kerro terveisiä opelle.
Kuules sinä maailmanparantaja.
Rajansa kaikella. Jos yrittää ja yrittää ja yrittää ja välillä vituttaa ja taas yrittää ja vieläkin yrittää... ja vaimo vaan ei lämpene eikä suostu puhumaan asiasta eikä mikään vaivaa eikä sinussa kuulemma ole vikaa, mutta ei vaan tavara leviä eikä saa muutenkaan tulla lähelle tai työnnetään pois eikä toinen itse tule vahingossakaan lähelle eikä varsinkaan missään tapauksessa tee mitään "sinne" päin viittaavaa!!!
Niin sittenkö pitää olla MIES ja olla puutteessa ja räjähtää omiin tyydyttämättömiin haluihinsa??? NIINKÖ??? Sitten kun ottaa tarpeeksi pattiin, niin sitten riidellään ja syytetään miestä kun se on tuollainen...
Sitten seuraava askel, niinkuin alkuperäinen viesti oli. Kun mies menee vieraisiin - taas on syyllinen tilanteeseen MIES!! Silloin pitäis miehen osata avata suunsa ja kertoa kuka ei anna ja kuka on puutteessa ja kuinka kauan on tilanne jatkunut. Missä menee raja?? KERTOKAA!!!
Ajatellaan asia käänteisesti!!
Nainen ei halua ja mies pakottaa seksiin joka päivä, paitsi yhtenä päivänä kuussa ESIM! Kuka on silloin syyllinen ja mihin. Onko naisen pakko kestää tuollaista tilannetta? TÄ? Niin että onko miehen pakko kestää puutteessa olemista vai voiko mennä ja panna henkensä ja järkensä pitimiksi vierasta? Vetäkää itse hanskaan kun nainen makaa vieressä ja puhukaa sitten.
Voisin sanoa, kuin Pekko- elokuvassa, että aatteleppa omalle kohalle HÄH!!
Kyllä se omassakin suhteessa on vaan niin, että missään ei ole vikaa, parisuhde on kummankin mielestä hyvällä mallilla, mutta seksiä ei heru kuin ruinaamalla. Pillereitä ei olla käytetty enää, ja kyllä puolisko kastuu kiitettävästi. Antaisin puoli valtakuntaa siitä että puolisko tekisi aloitteen. Muistelen vaan kateellisena niitä ilon hetkiä kun hän joskus muinoin suhteen alkupuolella niin teki..
Ja sitten kun puhutaan asiasta niin hän sanoo että "pitää lähestyä oikealla tapaa", eli vihjailla päivän mittaan - pientä puristelua sieltä täältä sillon tällön - ei saa lääppiä jne, jne. Ja sittenkun illalla käperrytään vuoteeseen niin hänpä sanookin että "hyvää yötä kulta.. vai halusiksä tehä jotain muuta?". Kyllä v:ttaa tommonen ainainen epävarmuus, että tajuskohan se nainen nyt varmasti että tahdon seksiä. Jos ei naiselle sano, että haluttaa, se vaan luulee että miestä ei halutakkaan, tai/ja että se ei ookkaan niin iso asia miehelle. Tietäs vaan.
Kaikille nuorille naisille voisi semmosta neuvoa antaa, että miehille, ainakin useimmille, seksi on tosi tärkeä juttu.
joka ei aina ajattele alapäällään..Mä en tajua miksi seksistä pitää aina tehdä kauhea ongelma,että voi hitsi kun saan harvoin ja kun akkaa ei kiinnosta.
Mieheni ja minä rakastellaan kun siltä molemmista tuntuu.Ei se voi olla noin vaikee asia.Ei mieheni uhkaa heti lähtee porttoilemaan jos ei innosta,on miehellänikin päiviä kun hän ei jaksa kun on töistä väsyksissä,en minä silti ole lähdössä naapurin miehen munaa nauttimaan.
Parisuhteessa toisen ihmisen mielipidettä pitää kunniottaa eikä suuttua.
Kai tiedät että tyydyttävään seksiin tarvitaan 2ihmistä!Osaatko tyydyttää naisesi?Mieheni ainakin osaa tyydyttää minut ja sen takia annankin usein ja yleensä olen aloitteen tekijä koska mieheni osaa tyydyttää minut ja seksi tuntuu mahtavalle kun mies osaa hommansa.En ole ikinä käyttänyt seksiä aseena parisuhteessamme.
Jos vaimosi ei tunne mitään kun sekstailette ja se on hänelle vaan ns.velvollisuus niin tottakai hän kieltäytyy siitä jos sä oot ollut idiootti jossain asiassa niin hän ei tunne tarvetta olla velvollinen siinä suhteessa että levittelis jalkojaan sulle vaikkei tunnekkaan mitään.
Ainakin näin ajattelisin.
Mun exäsi olivat sellasia jotka ajattelivat vain omia halujaan niin se seksi oli kyllä pakkopullaa..nykyään haluan paljon seksiä kihlattuni kanssa koska nautin siitä,kun hän ajattelee minunkin tyydyttämistä eikä vaan omaansa.
Ööööö... kerrotko ensin mitä sinä haluat. Sanot ettei "tavara aukea" ja siihen malliin.
Ei, en minä tyhmä ole, mutta hiukan kummastelen ilmaisutyyliäsi halujesi suhteen.
Onhan sillä paljonkin merkitystä miten asiansa ilmaisee, eikä se silti tarkoita, että tarvitsisi rukoilla ja anella. Miten sinä sen teet? Mihin vaimosi vetoaa kieltäytyessään? Kuunteletko häntä?
Mitä seksi sinulle merkitsee? Onko se fyysinen tarve pussien tyhjentämiselle? Verrattavissa vessassa käyntiin? Pidätkö sitä itsestäänselvyytenä parisuhteessa? Vaimollasi on ilmeisesti erilaiset odotukset seksin suhteen. Jollet kerro hänelle toiveistasi, niin mistä ihmeestä hän ymmärtää ajatella sinun aivoillasi, jos omat ovat toista mieltä.
Mistä asioista vaimossasi muuten pidät? Onko sellaisia?
Kaikki riippuu kaikesta ja tuloksiin päästään vain huomioimalla siinä matkan varrella pieniä asioita, joista syntyy kokonaisuus.
Onko koskaan tullut mieleesi, että olet omalla käyttäytymiselläsi saattanut hukata vaimoltasi halut. Tai jopa niin, että hän täyttää tarpeensa jossain muualla. Entäs sitten!