Ihan järkyttävää paskaa ja valheita massapostitettu Ressusta ja erilaisia syytöksiä ja vihjailuja. Lopettakaa tuollainen alatyylinen viestettely ja muu paskan jauhaminen, olkaa asiasta eri mieltä älkää hyökätkö arvostetun kansalaisen kimppuun! Vaikka te ette arvostaisi häntä, hän on osalle kokkolalaisia tärkeä henkilö. Vielä tärkeämpi huomio on että käytöksenne on törkeää!
Vastaukset 16
- Anonyymi00001
Se loppuu kunhan tajuaa itse lopettaa. Täältä ei mitään kunniaa tipu eikä heru. Pitäisi jo tajuta melkein 20 vuoden jälkeen, ettei tämä palsta ole mikään oikotie onneen sekä palvonnan kohteeksi.
- Anonyymi00002
Lopeta paskan jauhaminen, minä olen hyvä esimerkki miehestä joka palvoo ja ihailee Ressua ja meitä on paljon.. Sinulla ei ole mitään yksinoikeutta määrittää hänen asemaansa yhteisössä, tai yrittää paskanjauhamisella saada miestä savustettua pois niistä formaateista missä hän haluaa julkituoda itseään. Huvittavaa että pilkkaat Ressua iästä, tajuamatta että hänellä on moderni tapa viestiä. Ressusta tulee mieleen viestinnän osalta Nick Fuentesin tapaiset nuorison suosimat vaikuttajat, huomaa en viittaa nyt ideologiaan, tai mielipiteisiin vaan tapaan viestiä mielipiteitään. Tällainen viestintätyyli tutkitusti ei vetoa oikein siihen ikäpolveen mihin todennäköisesti kuulut, mutta voimakkaasti nuorempaan sukupolveen. Ressun tapa kirjoittaa on itseasiassa hyvin moderni ja hyvin nuorekas, samaa ei voi sanoa Ressun vastustajista.
- Anonyymi00003
Tuollainen ei voi olla todellista. Sama kuin yrittäisi syttää kakkaa ilman konvehtikäärettä. Ei mitään jakoa.
- Anonyymi00006
Lienee ollut nuorison kanssa sitten tekemisissä enempi Vesiveijarissa.
- Anonyymi00004
Ressuja tulee ja menee. Kaikki yhtä ressuja.
- Anonyymi00005
Ei ole tuollaisia itserakkaita turhakkeita onneksi kuin hyvin harvassa. Yhdet ja samat jutut vuodesta toiseen.
- Anonyymi00007
Ressu on poliittisen viestinnän osalta ollut kyllä aikaansa edellä ehkä jopa liikaa. Tuo tapa kerätä huomiota ja seuraajia mielipiteilleen kontroversaalisti ja ns trollauksella on samanlaista jota käytetään nykyään isossa maailmassa esim. Yhdysvalloissa paljon nuorison aktivointiin. Parin Yhdysvaltalaisen toimijan seuraamisesta tulee aina Ressu mieleen, viestinnän tyyli on hyvin samanlaista. Tuo viestintätyyli Yhdysvaltalaisten analyysin perusteella myös uppoaa paremmin ns. Siihen ikäpuoleen jota kutsutaan Yhdysvalloissa gen. Z, eli suunnilleen 1997-2012 syntyneet.. Vanhemmat ikäpolvet taas keskiverrosti enemmän vieroksuvat tuota tuoda poliittista näkemystään julki (Tosin tämä tarkoittaa korrelanssia, ei tietenkään ehdottomuutta) Suomesta ei tietojeni mukaan ole tästä mitään tutkimusta, Suomeen tapaa toki trendit tulla vähän jälkijunassa. Ressu kuitenkin Suomessakin hyvin todennäköisesti puhuttelee nuorempaa ikäpolvea enemmän tyylillään.
- Anonyymi00008
Tuo kuva Kokkolan Facebook ryhmässä ressusta näyttää totuuden. Silmät kuin Siltavuorella ja pälyilevän sekä epävarman oloinen vähäpätöinen alempi upseeri vailla ylenemismahdollisuuksia. Kurkkii sivullaan istuvia ylempiä ja viisaampia ihmisiä. Hiukset lähteneet jo nelikymppisen.
- Anonyymi00009
Ressuhan on justiin niikö nämä perussuomalaiset,oikea älykkö😬
- Anonyymi00010
Onhan kiistatonta että Kokkolan Persuissa Ressu on ylivertainen kyvyiltään, senhän on maailma todistanut. Ressu keksi lähes 30-vuotta ennen Trumppia Kokkolan poliitikassa “Trumppimaisen” tavan viestiä osin provosoimalla ja totaalisella peräytymyttömyydellä, jopa sellaisten asioiden edessä missä perinteisesti moni alistuu ja alkaa pyydellä anteeksi. Faktaa on että Ressu oli aikaansa edellä ainakin 30-vuotta ja historia on sen todistanut. Ressu on poliittisen viestinnän pioneeri ja ei voi täysin poistaa laskuista myöskään sitä, ettäkö Trumpin tapa tehdä politiikkaa ole jonkun “perhosvaikutuksen” avulla siirtynyt nimenomaan Kokkolasta Yhdysvaltoihin. Ken tietää koko maailmanpolitiikka voisi olla täysin erilainen, jos Ressu ei olisi saapunut 80-luvulla Kokkolaan. Jokatapauksessa fakta on kiistätön Ressu on poliittisen viestinnän pioneeri! Hieno mies ja paikkakunnan sankari, toivottavasti lähtee ehdolle niin pääsen äänestämään!
- Anonyymi00013
Yksikertainen omassa kuplassaan elävä pölvästi.
- Anonyymi00011
Ressu on ulkoistettu ainakin ystäväpalvelusta, sieniseurasta, Halkokarin pienkiinteistö yhdistyksestä. Miten tuo otettaisiin Perussuomalaisiin siellähän on kuitenkin joku järkeväkin joka tajuaa mikä tämä ukko on.
- Anonyymi00014
Taisi mennä työpaikkakin
- Anonyymi00015
Ressu persuissa ei häntä sinne tarvitse ottaa enää.
- Anonyymi00012
Sotamaisterin tyhmyyden ja saamattomuuden puolesta puhuu myöskin se tosiseikka, ettei puupäällä ole juuri mitään järkevää ajanvietettä eläkepäivillään. Ei luottamustehtäviä ei ystäviä ei mitään. Ainoastaan tälle palstalle onnistuu tuo omakehun pakkosyöttäminen, josta et siitäkään hyödy mitään.
- Anonyymi00016
Ressu on kaikkien rakas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791356
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7516Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498