Keleen pallinaamat

Saisi nuo pallinaamat kasvaa aikuiseksi kun revitellään tuolla tavalla autoja / moottoripyöriä tuossa kasarminkadulla joka helvetin ilta. Tekisi mieli antaa remmiä tuollaisille idiootteille 🤬🤬🤬🤬 eikä poliiseja näy silloin niitä tarvitaan🤬🤬🤬
2172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mäkkäri kun tuli niin alkoi heti teinien yöllinen autojen,moottoripyörien ja mopojen revittely ja kaahaaminen kasarminkadulla.

Äänestä

Laki kieltää häiritsevän ajon.
Poliisi on antanut häritsevästä ajosta tulkinnan milloin ajon katsotaan olevan häiritsevää.
Poliisin mukaan ajo katsotaan häritseväksi jos sama auto ajaa tunnin sisällä kolme kertaa liikenteenvalvontatehtävissä pysäköitynä olevan poliisiauton ohi. Häiritsevästä ajosta annetaan sakkorangaistus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Saisi nuo pallinaamat kasvaa aikuiseksi kun revitellään tuolla tavalla autoja / moottoripyöriä tuossa kasarminkadulla joka helvetin ilta. Tekisi mieli antaa remmiä tuollaisille idiootteille 🤬🤬🤬🤬 eikä poliiseja näy silloin niitä tarvitaan🤬🤬🤬

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu