Kiitos taas Peruss

Anonyymi-ap

3

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      "Oulaistentiessä Kantomäen kohdalla olevia heittoja ei korjata tämän kesän aikana, kuten alustavasti Pohjois-Suomen elinvoimakeskus suunnitteli"

      • Anonyymi00002

        Oulaisiin ja Kärsämäellehän sitä asfalttia tulee ei Haapaveelle että kiitos kuitenkin siitä. Tämä meijän nykyinen kansanedustaja kyllä lentokenttää kotinsa portin pieleen rahoittaa sopii kysyä miksi. Aittokylän tie ja muutkin syrjätiet olisivat kyllä rahoituksen tarpeessa. Ne kun saattais hyödyttää liian monia ja varsinkin ei äänestäjiään niin antaa niiden nyt jäädä ennalleen. Eihän se edellinenkään edustaja saanut aikaiseksi kuin ympyriäisen vaikka neljä kautta istui joten ootellaan nyt.


    • Anonyymi00003

      Kyllä se Hapaveelle tälle vuodelle riittää, kun saatais korjattua keskellä kylää Nesteen tankkauspaikan kohdalla oleva maailman suurin tönkyrä, jonka poistaminen tai korjaaminen on ollut jo ainakin 7 vuotta suunnitelmissa ja kunnanhallituksen ja valtuuston päätöksillä ja vaatimuksilla vahvistettuna!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      62
      915
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      704
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      80
      698
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      649
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      39
      636
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      87
      571
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      111
      543
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      38
      492
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      463
    Aihe