Mitä raaempi rikos niin sitä varmimmin olet ylen dokkareissa kuten jammusetä.
Vastaukset 9
- Anonyymi00002
Linna sarjassa nämä lusijat oikein rakastavat esillä oloa ja huomion saantia ymmärrettävää. Nuo juoppo naiset yleensäkin huomiota vailla ja nokkanaisena äänessä joka kylissä. Itseään esitellen,ymmärrettävää kun lapsuus surkeaa.
- Anonyymi00007
Sori,nyt erehdyt toope täysin.En pidä päihteistä enkä niiden väärin käyttäjistäkään.
- Anonyymi00013
Oli minullakin lapsuus surkea, isä yritin päättää päiväni moottorisahan tulppa-avaimella mutta väistin iskun, kurkusta piti samalla kiinni, mahaan olisi osunut, väistön ansiosta iski tulppa-avaimen seinään kiinni, potkaisin kylkeen. Olin silloin 14 v. Eikä tässä kaikki. Haulikolla ampui perään ja heitti kirveellä.
En kumminkaan rikolliseksi tullut. Töitä tein mitä sain ja nyt normi eläkkeellä.
- Anonyymi00004
Ei pitäisi kuvata.
- Anonyymi00006
Ei niin,saavat statusta ja arvostusta,näkevät miten hyvät olot on nyky vankiloissa. Ei tunnu rangaistus laitoksilta nyky ajan viihtyisät laitokset.
- Anonyymi00008
Rikollisille ei yhtään näkyvyyttä eikä huomiota, sitä he hakevat ja on jotai staroja olevinaan. Ainoastaan he ketkä kasvaneet jo isoiksi ja lopettaneet rikos elåmänsä,ovat menneet eteenpäin oikeassa elåmässä ja kertovat motivaatioistaan olla osa yhteiskuntaa. Heille esimerkillistä näkyvyyttä.
- Anonyymi00012
Katiskamiehillekin taisi olla pelkkää mainosta.
- Anonyymi00014
Media rahastaa ja hyötyy rikollisten antamista haastatteluista. Paljon parempi olla tyystin antamatta huomiota ja heidän selityksiä jottei reppanat ala ihailemaan. Paitsi jos henkilö alkanut toisaan kasvamaan isoksi ja etemään elämssään rehellisesle polulle,siinä olisi kylän nisteillekin oppia.Tyhjätasku koviksille.
- Anonyymi00015
Media myy jutuilla ja rahvas tyhmä ihailee rikolliset on tyhmiä kun kärähtää, Retkut ei kiihota.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1701114En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45753Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27713Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137708- 44669
- 67635
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l203608Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164592Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36590Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52580