niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
Jos se joskus oli molemminpuolista
Anonyymi-ap
831542
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 83
Vanhimmat
Minä mies puhuin sydän vereslihalla suoraan. Nainen vain leikki minulla ja tunteillani, kuin kissa hiirellä.
Sama naiselta.
Koko universumi puhkesi kukkaan rakkauteni määrällä.
Joutsenet ei enää jäätyneet kiinni jaloistaan, p.utin vetäytyi omaan luolaansa,
t.rumppi takelteli sanoissaan ja
dronet putosi taivaalta.
Mutta se mies vain eli elämäänsä omassa kuplassaan,
näkemättä kaikkia merkkejä joita häneen eteensä jatkuvasti iskettiin 😭😭😭
Nyt olet ongelman ytimessä. Tiputtelet merkkejä sinne ja tänne. Muut miehet huomaa merkkkisi, mutta minä olen jäänyt tunteideni kanssa yksin.
Mistä absoluuttisesta asiasta nää nyt tätä emojisetää syyllistät? T
Eli huomasit KAIKKI merkit, mutta et silti ottanut onkeesi?
Aika brutaali mies 😭
Oottepas ovelia. Mutta mä en leikkinyt kuin kissa hiirellä. Luin väärin sitä miestä. Punastumisen käsitin aivan väärin ja sitä pyydän anteeksi. Kaikki lähestymiset ei aina onnistuneet ihan ujouden takia, ja oman epävarmuuden takia. Olin kyllä ihastunut häneen…erittäin. Väärinkin tuli tulkittua, kun kerran luulin että hän oli suuttunut, niin kierrettiin toisiamme kuin kissa kuumaa puuroa, mutta siihen liittyy ihan oma mokani, mistä syytän ihan itseäni. Mistä sain siis käteenikin trauman… aika pahoja asioita hän musta luulee, että eikö olisi mahdollista nältä asioita puhua läpi ja oikasta väärinkäsityksiä?
Onpahan siis edes joku onnistuminen plakkarissanne sitten.
Nimenomaan, pitää keskittyä vahvuuksiinsa. 🏅
Mun kaivattu tietää että on tunteita häneen. 💕🥰
Tietääkö hän (kaivattusi)
palstaillessa vai oikeassa elämässä?
Ke:na uskoin kaipaamani m olevan täällä ( aloitin uudestaan vähän reilu viikko sit täällä ) tietyn vuorokeskustelu viesteistä.
3 päivään ei jatkunut sen jälkeen ehkä ymmärrettävästä syystä.
Silti en voi olla vakuuttunut että juuri sinä ja minä joka oikeasta elämästä" täällä vasta " olen n sinulle 🤭kaivattu.
Voi hyvänen aika setämies palstan tätä virtuaalitodellisuudettas. Hymähdys aikuiselta naiselta
Niinpä juu, oli se varmasti molemminpuolista, sen vain jotenkin tietää ja tuntee. Ei sillä, että se epäröimästä estäisi, harmi. n
Minusta tuntuu että olen tosi huono lukemaan ihmisiä.
Tieto lisää tuskaa eniveis
😂😂
Yksi ääni rooibokselle.
Mitä hemmetiä täälä tapahtuupi ny?
Lounasaika, eli pötyä pöytään.
Yritetään saada sut tajuamaan asioita!
Mitä nyt pitäisi tajuta?
Pidin todellakin tunteet piilossa, koska mies ei osannut kunnioittaa eikä kohdella kauniisti. Kova koulu oli, mutta kaikesta selviää jotenkin.
No onpas satusetä eteeristä tjsp..
Taisi mies vaan haluta seksiä, eipä saanut. Onhan tää ihan tyhmää kaipailla kun ei ikinä mitään tule tapahtumaan. Siinä miehessä vaan jokin kolahti ja sellasta pjaskaa se elämä välillä on varsinkin kun minä jäin yksipuolisesti kaipauksen aallokkoon. Ei se mies minusta ole kiinnostunut.
Niin, joskus gubbe jää tarttumatta hetkeen tjsp. Banaalii draamaa sulla
En oo mikään gubbe.
Oot Gubbe!
Sinun pitää antaa heti miehelle. Et saa sitä muuten koukkuun. Vanha kalanpyytäjä
No missä se mies on!
Homous kannatus voimistunut
In hyvä
Molemmatko?
Jos lähtökohtaisesti et usko mitään mitä sanon, onko mitään järkeä yrittää keskustella?
Ei ole mtn järkeä sulla varmaan missään🧐
Ei olla puhuttu.
Ehkä sitten pitäisi.
Tai sitten on niin että kaikki muut on epätietoisia. Oikeastaan kukaan ei tiedä yhtään mitään, vai tietääkö.
Vtuttaako se jengiä kuinka paljon? Vai vähän? Kuka tietää ja mitä tietää, tiedätkö sinä? Tietääkö erkki?
Miten Erkki liittyy tähän 🤨? Ja kuka Erkki?
Erkki on heterogeeninen olemus joka on perillä asioista tai ei ole. Se kattaa sekä miehet että naiset, jos jostain ei ota selvää erkkikään niin ei taatusti ota kukaan muukaan.
Erkkihän vaikuttaa fiksulta tyypiltä. Taidan pitää Erkistä.
Hän on. Kannattaa tehdä kuten erkki.
Aaw, onpa pastellista
Menehän aamupuurolle käpy
Eiks se nimenomaan ollut niin, että älä tee kuten Erkki :D
Kyllä minä alustavasti arvostin chill bro
Erkki ei stalkkaa laittomasti ja kiinni jäädessään ala keksimään entistä tuubaisempia jaaritteluja
Niinpä tällä Erkillä ei ole tarvetta heittää savupommia mm niinhän se homma menee
Monella taitaa olla jos jonkinlaista savua.. Tulta tosin ei sitäkään vähää, joten kannattaa kokeilla vaikka uhrautumista jos vaikka avunanto rikokseen pyyhkiytyisi pois
Heh, on muuten melkosen vakavat nimikkeet
Eilen oli juuri tälläinen tilanne.
Oli molemminpuolista. Tunteet vain oli erilaiset. Toisella romanttiset toisella huolehtivat.
Ööö... What? En nyt itse ajattelesi olevan molemminpuoliset aloituksen tarkoittamassa merkityksessä.
Millä tavalla huolehtivat?.
No ei. Jos toinen inhoaa ja toinen ihailee, ei sitä molemminpuoliseksi voi nimittää, vaikka jotain tunteita onkin molemmin puolin. 😅
Mitä halusit huolehtia?
Ei nyt imhosmisestq ollut puhetta, mutta muuten samaa mieltä.
En ole ap, koska en laittanut ap-merkkiä.
Kuten lähimmäisiä autetaan kun apua tarvitsevat. Hyvää tarkoittavat ihmiset, joilla ei kuitenkaan ole muuta mielessä.
Se oli se toinen osapuoli.
Miten olet tämän romanttisuuden esittänyt. Hän voisi luulla että minä olen vain halunnut "huolehtia" hänestä vaikka rakas on aina minulle sydämessäni ollut.
-sivusta
Kertomalla tunteista, joita hän on minussa herättänyt.
No niin, heti kun joku ON kertonut jotain, tipahtaa pois palstan peruskööristä. Täällä ei kerrota eikä jaeta!
Huolehtivaisuus on myös rakkauden piiriin kuuluva asia.. aika hellä piirre ihmisessä.
Mutta jos toinen haluaisi enemmän, niin ei ne tunteet silloin kohtaa.
Apuaaa 😭😅
Sori, ei ollut mikään oikea esimerkki, kunhan sanoin.
Kyllä tiesin sinun ihastumisen mutta tarkotuksella olin "tietämätön" , muistat varmaan meidän tilanteen kotona.
No miksi piti olla tietämätön?
Ei pelkoa mua ei pysty pitämään epätietoisena mä osaan kyllä pitää toisen (mä en anna itsestäni toiselle yhtään mitään sen enempää kuin mitä iysekin tältä saan
😢🩵😭
Kyllä tosiaan. Ei tälle voi kuin nauraa. 😊
Ootko paljonkin nauranut?
Kyllä sen hänelle selväksi tein, tuskin piilotteli tunteitaan. n to m
mulla on VIHA vaihe tänään prkl
https://youtu.be/GFMvud-vNfc?is=9Cvbr8ASOxlXB-ge
Sori….taas mun p…ska huumori, jota se mies ei kaipaa yhtään…
Joskus halusin minäkin aina sen täydellisen lopun. Selvyyden suuntaan tai toiseen. Sittemmin ehdin oppia kantapään kautta miten jutuilla ei aina pidä olla selkeää alkua, keskikohtaa ja loppua. Kyse on tietämättömyyden ja epävarmuuden sietämisestä, viivyttelystä, hetkistä tietämättä, mitä seuraavaksi tapahtuu. Välillämme oli usein mitä miellyttävintä monitulkintaisuutta. Joka sai näkemään enemmän kuin varmasti olikaan.
Ilmeisesti ihminen jää helposti jumiin keskeneräisiin juttuihin, miettimään mitä olisi voinut olla jne. Ne pitäisi edes omassa mielessä saada taputeltua kasaan ja arkistoitua vaikka sinne mappi Ö:hän.
Onpas banaali ketju. Selvät merkit johtaa erääseen naiseen, ja sitten toinen nainen omii ketjun, luullen että hänelle kirjoitetaan. Muut elää teatterissa mukana.
hauku toki lisää. ethän sä muuhun pysty. näytät edelleen cialta.
Ei tämä ole haukkumista. On vain toteamus. Tiesitkö että sika on viisas eläin? Ei ole loukkaus, jos haukut siaksi. :D
No eikö tämä ole aika yleistä pohdintaa.
” Joutsenet ei enää jäätyneet kiinni jaloistaan,”
Ei soi hälytyskellot? Ei punaisen langanpää löydy…?
No kenelle naiselle aloitus menee?
Ja tämä ei ollut ensimmäinen kerta kun kuvaamallani tavalla tapahtuu. Anna kun arvaan….lähtee poistoon alta aikayksikön.
Siis mitä tapahtuu?