Eikö naamioituminen olekaan kiellettyä? Jos on, miksei marketin hölökunta ohjeista heti että ksvot näkyviin tai ulos. Ties mikä pommimies tai veitsenheiluttaja kaavun alle piiloutuu, eikä valvontakamerat pysty tunnistamaan jos sattuu jokin välikohtaus. Rätit helvettiin naamalta tai kotia kohti. Maassa maan tavalla.
Vastaukset 19
- Anonyymi00001
Koittaisit nyt vaavi olla joskus oma-aloitteinen ja kysyä sitä ky, henkilökunnalta.
- Anonyymi00002
Saamaton hallituksemme ei saa mitään järkevää aikaan. Vain pelkkää konfliktia. Ei saada aikaan burkhakieltoa eikä suomessa saa soittaa kouluissa suvivirttä. Voi helvetti mitä pellekoulua. Miten suomi puolustautuisi ulkoista uhkaa vastaan, kun ei saanut edes yhtä suomea pilkkaavaa rikollista ja huumekauppiasta ulos maasta ilman että maksoi hänelle ja kustansi liput kotimaahansa. Ei ihme että tänne tulee kaikki maailman rikolliset kun suomen päättäjät imee vieläkin peukaloa.
- Anonyymi00003
Venäjästä tulee vielä uusi esimerkki. Miljoonia muslimeita nousee siellä kapinaan ja mitä siitä onkaan seurauksena.
- Anonyymi00004
Tulisiko rauha Ukrainassa.
- Anonyymi00005
Kannattais joskus lukea mitä siellä lakikirjassa oikeasti lukee, eikä uskoa niitä kavereita kaikessa.
Rikokseen syyllistyy, jos esiintyy yleisellä paikalla järjestettävässä yleisessä kokoontumisessa tunnistamattomaksi naamioituneena ilmeisenä tarkoituksenaan ryhtyä käyttämään väkivaltaa tai vahingoittamaan omaisuutta.- Anonyymi00007
Kyse on kai siitä, että miksei sinne lakiin saada sellaista pykälää että naamioituminen on kiellettyä julkisilla paikoilla ja siitä seuraisi sakkorangaistus. Ajatellen jos pankkiin astelisi kaavun alle piiloutunut henkilö josta ei näy kuin silmämunat, niin johan vartijalta losahtaisi ripulia lahkeeseen. Näinä terrorismin aikoina kun ihmisiä puukotetaan kaduilla ja ammutaan, tällaiselle naamarihommalle ei pitäisi antaa mitään mahdollisuuksia.
Sitä paitsi, vertauksena, mitähän siitä seuraisi jos minä alkaisin jossain arabimaassa vaatimaan että koulussa ei saa ylistää allahia eikä laulaa uskonnollisia lauluja kun saan siitä nyppyjä ja trauman? Ripustaisivat minut varmaan lähimpään pylvääseen merikarvialaiseen kravattiin. - Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kyse on kai siitä, että miksei sinne lakiin saada sellaista pykälää että naamioituminen on kiellettyä julkisilla paikoilla ja siitä seuraisi sakkorangaistus. Ajatellen jos pankkiin astelisi kaavun alle piiloutunut henkilö josta ei näy kuin silmämunat, niin johan vartijalta losahtaisi ripulia lahkeeseen. Näinä terrorismin aikoina kun ihmisiä puukotetaan kaduilla ja ammutaan, tällaiselle naamarihommalle ei pitäisi antaa mitään mahdollisuuksia.
Sitä paitsi, vertauksena, mitähän siitä seuraisi jos minä alkaisin jossain arabimaassa vaatimaan että koulussa ei saa ylistää allahia eikä laulaa uskonnollisia lauluja kun saan siitä nyppyjä ja trauman? Ripustaisivat minut varmaan lähimpään pylvääseen merikarvialaiseen kravattiin.Koska silloin jouduttaisiin torumaan jokaista antifan ja varisryhmän jonnea jotka kannabispäissään lähtevät riehumaan aina kun tilaisuus tulee ja nimenomaan maskit naamalla kun tarkoitus on se riehunta.Muistissa on edelleen kun kiakkovieraat hakkasivat poliisihevosia mailoilla ja tuhosivat yhteiskunnan ja veronmaksajien omaisuutta yli 100,000 Eurolla.
Onko ainoatakaan sinitukkaista laitettu korvauksia maksamaan vahingoista? - Anonyymi00021
Miten nuo musliminaiset jotka peittää koko naaman, todistaa henkilöllisyytensä, esim, kaupassa , kun ostavat tupakkaa ja olutta, multa kysyttiin henkilöpapereita, kun ostin tupakkia, vaikka olen jo 30 vuotias.
- Anonyymi00009
Järki puuttuu suomen päättäjiltä, aivan tyystin. Syynä on väärä sukupuoli.
- Anonyymi00010
Tiedä häntä, mutta parvekegrillailu on nyt muotia. Yhdellä ja samalla grillillä voi grillata talon jokaisella parvekkeella samaan aikaan. Oliko Temusta ostettu?
- Anonyymi00011
Aion tänään grillata parvekkeella ja laulaa suvivirttä, et jokainen nunnuka lailaa kuulee.
- Anonyymi00013
menny pallorillii vattalles siit jo
- Anonyymi00014
Määkin näin ja heti jopo keuli
- Anonyymi00015
Onko kaapuämmät alistettuja? Entä mustalaisakat?
Käytös ainakin niin röyhkeää ja ylimielistä, että enemmän tarttis laittaa kuria.
Äijät ovat oikeassa,; ei valtaa ja vapautta natsimoille eikä suomalaisille kaapuämmärealisaatioille, sofiavirroille ja tuppuraisille, krscsma-kiuruille ja kaikille muille kutka ei osaa seisaaltaan pissatakaan.- Anonyymi00016
No et sinä persu pärjäisi yhdellekään mainituista joista, monkerruksestasi arvaten verbaallisesti, etkä kyllä todennäköisesti muutenkaan.
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
No et sinä persu pärjäisi yhdellekään mainituista joista, monkerruksestasi arvaten verbaallisesti, etkä kyllä todennäköisesti muutenkaan.
no ei ka sitä voi muuten vaan olla mongerrus ja lottoa natsimoille alistus, ihme on röyhkeä pissa
- Anonyymi00018
Anonyymi00017 kirjoitti:
no ei ka sitä voi muuten vaan olla mongerrus ja lottoa natsimoille alistus, ihme on röyhkeä pissa
Vanhalla, vai uudella testamentillä.
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
Vanhalla, vai uudella testamentillä.
mentillä laitti polkupyärä ja savotta alkoi
- Anonyymi00020
Eipä nuo mustalaisnaiset enää tänäpäivänä ole röyhkeitä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251858- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9429- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395