En mä ole nainen mikään vanha

Anonyymi-ap

Ei kolmekymppinen ole mikään vanha, ei ollenkaan, vaan vielä nuori aikuinen. Ja kolmikymppinen voi ottaa ihan hyvin nuoremman. Rakkaus ei ole kiinni mistään ikäerosta, kun molemmat ovat aikuisia.

8

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Totta! Itse olen 35 vuotias mies, mulla 14 ja 16 vuotiaat pojat. Naisystävä täyttää talvella 19 ja on heille kuin oma äiti, meillä homma toimii!

      • Anonyymi00002
        UUSI

        Juuri näin! Ikäero ei haittaa. Mulla on vasta lasten hankinta edessä ja kaivattuni ei ole näinkään nuori edes. Silti jotkut vastustaa.


      • Anonyymi00007
        UUSI
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Juuri näin! Ikäero ei haittaa. Mulla on vasta lasten hankinta edessä ja kaivattuni ei ole näinkään nuori edes. Silti jotkut vastustaa.

        En kyllä ymmärrä. 18 voi olla jo tosi kypsä ja täysin valmis äidiksi, ja 35 tosi nuori vielä. Mun nainen tulee loistavasti toimeen varsinkin mun 16 vuotiaan kanssa, joka pitää todella paljon mun naisesta. Kutsuu mamiksi ja he viettää paljon yhdessä aikaa mm. lenkillä uimassa jne. Kesällä lähtevät yhdessä naiseni kanssa viikonlopuksi meidän perheen mökille, ihanaa kun elämä rauhallista ja kaikki hyvin. Älä anna vastustajien hapattaa, ne ei vaan ymmärrä 18 on jo aikuinen ja täysi nainen!!


    • Anonyymi00003
      UUSI

      nais-agentti kuin jamea-elokuvasta..

    • Anonyymi00004
      UUSI

      Täällä paljon puhuttu ikäerosta. Ikä on vaan numeroita. Tärkeintä se, miten itse kokee ikänsä. 30 ja 40 vuotiaat eivät vielä missään nimessä ole vanhoja.

    • Anonyymi00005
      UUSI

      hah ja valitettavasti kehosi on alkanut jo vanhentua 10 v sitten, vanhentumista ei vaan huomaa heti...🫵🙃

      • Anonyymi00006
        UUSI

        Ai ihminen on heti parikymppisestä eteenpäin vanha? Kerran oli yökerhossa 100 vuotias mies tanssimassa.


      • Anonyymi00008
        UUSI
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Ai ihminen on heti parikymppisestä eteenpäin vanha? Kerran oli yökerhossa 100 vuotias mies tanssimassa.

        kyllä vaan siitä se alkaa, jos et ymmärrä lukemaasi, sille en voi mitään


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      50
      2375
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      151
      1968
    3. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      47
      1895
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      130
      1645
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1220
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      74
      1191
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      144
      977
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      911
    Aihe