Näin on Herra ilmoittanut tapahtuvaksi!
@JoukoPiho Jouko Pihosta tulee presidentti v. 2026
Herättyäni tänään 1.6.2023 mieleeni tuli voimakkaasti ja monta kertaa lause: ”Jouko Pihosta tulee tämän maan presidentti v. 2026.”
Tätä ennakoi jo aikaisemmin Pihon pään sisällä puhunut ääni v. 2013 saama sanoma Suomen johtajuudesta:
Sain v. 2013 sisimpääni sanat: "You are the leader of Finland (Sinä olet Suomen johtaja).”
Pihon luovuttua tehtävästään jossain vaiheessa, on myöhempinä pyhinä aikoina virkaan astuva Väyrynen!
@JoukoPiho
Paavo Väyrynen on vielä Suomen presidentti. Näin on Jumala säätänyt ja ilmoittanut.
12.32 ap. · 13. kesäk. 2022
Suomi saa uuden presidentin tänä vuonna!
12
184
Vastaukset
- Anonyymi00001
Piho varmasti perustaa valtakuntansa ja presidentin linnan Lieksaan, sillä onhan muitakin kuninkaallisia tulossa, kuten Charles eli Karles, niin on sitten samaa säätyä ja tasoa joiden kanssa seurustella.
- Anonyymi00002
Minä olen vedellyt uutta Persidenttiä paljaalla. Itkettää olen 50 vuotias mies.
- Anonyymi00003
Piho kertoi kirjassaan ostaneensa pornolehden ja menneen sen kanssa Helsingin aseman vessaan. Olit siis mukana vetelemässä.
- Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Piho kertoi kirjassaan ostaneensa pornolehden ja menneen sen kanssa Helsingin aseman vessaan. Olit siis mukana vetelemässä.
Pihon kirja "outo tie" on jo pienessä kulttimaineessa, nimittäin onko kyseessä suomen tahi jopa maailman huonoin kirja 🤣😂
Varsinkin tuo Päätalomaisella tarkuudella kerrottu pornolehden osto ja runccaus assan vessassa on klassista Pihoa. - Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Pihon kirja "outo tie" on jo pienessä kulttimaineessa, nimittäin onko kyseessä suomen tahi jopa maailman huonoin kirja 🤣😂
Varsinkin tuo Päätalomaisella tarkuudella kerrottu pornolehden osto ja runccaus assan vessassa on klassista Pihoa.Ei sovi unohtaa satoja, ellei tuhansia muitakin Pihoon liittyviä asioita joista muutamia on tässä mainittu: https://vapaa-ajattelijat.fi/blog/lehti/missa-mies-siella-profeetta-tuoreita-ennustuksia-nykypaivaan/
- Anonyymi00011
Anonyymi00006 kirjoitti:
Pihon kirja "outo tie" on jo pienessä kulttimaineessa, nimittäin onko kyseessä suomen tahi jopa maailman huonoin kirja 🤣😂
Varsinkin tuo Päätalomaisella tarkuudella kerrottu pornolehden osto ja runccaus assan vessassa on klassista Pihoa."Varsinkin tuo Päätalomaisella tarkuudella kerrottu pornolehden osto ja runccaus assan vessassa on klassista Pihoa."
😂🤣😁😅
- Anonyymi00004
Piho on kunnon huru-ukko. Mutta oli yksi sillekin liian kova vastus, ei saanut tuksua käännytettyä.
- Anonyymi00005
Niin ikävästi siinä kävi että kristikansalta jäi oikein viimeisen päälle pyhitetyn kaksikon saarnamarkat näkemättä ja kokematta! Varmastiki syy oli siinä että molemmat oli suuren pyhyytensä lisäksi myös älyköitä, tai ainakin kovasti älyllisyyteen taipuvaisia eikä yhtään latvasta lahoja, ja senhän sitten tietää ettei yhteistyö voi niillä yhdistelmillä onnistua!
- Anonyymi00007
Tuoksu käännytti Joukon. Niin tuo teki minullekin. 🙏😇
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Tuoksu käännytti Joukon. Niin tuo teki minullekin. 🙏😇
Tässä vaan ei ollut liha heikko. Oma vaimo mukana ja tuksu yrittää vikitellä. Toiminiemi antoi rahaa vuorostaan jopa kalsareiden ostoon.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Tässä vaan ei ollut liha heikko. Oma vaimo mukana ja tuksu yrittää vikitellä. Toiminiemi antoi rahaa vuorostaan jopa kalsareiden ostoon.
Toiminimi luuli ettei Tuksulla ole rahaa uusiin pikkareihin, kun Tuksu oli antanut ne jalastaan minulle 🤭
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Toiminimi luuli ettei Tuksulla ole rahaa uusiin pikkareihin, kun Tuksu oli antanut ne jalastaan minulle 🤭
Mitäpä se tuksuttaja pienilläkään alusasuilla tekisi.. ennätä niitä kuitenkaan päällään pitämään.Tämä sen kaiken perusteella mitä olen sattunut näkemään erilaisissa otsikoissa kirjoitettavan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt354390Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.522349Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö481422- 921270
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.271195Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381188Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä511120Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161965- 60921
Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175899