Onko muilla samoja ongelmia?? Telian mobiililaajakaista ei toimi eikä puheluita voi soittaa. Telian sivut ei aukea enkä löydä tietoa mistään kuinka laaja ongelma. Laskutti maksettu ja reititt6men valo punainen.
Vastaukset 7
- Anonyymi00001
DownDetector näyttää että on tehty yli 15000 ilmoitusta. Missään uutisissa ei mitään ja Telian nettisivut alhaalla
- Anonyymi00003
"Telian nettisivut alhaalla"
Minulla ei ole mitään tekemistä Telian kanssa, mutta ihan uteliaisuudesta kokeilin mennä Telian verkkosivuille. Ei mitään ongelmaa ainakaan Helsingissä DNA:n kaapeliverkossa.
- Anonyymi00002
Tyypillistä että mitään ei ilmoiteta mistään. Asiakkaat kärsikööt nahoissaan.
- Anonyymi00004
Joopa joo. Sitten seuraavana päivänä saamme lukea lehdistä että iso häiriö käynnissä:
https://www.is.fi/digitoday/art-2000012035630.html - Anonyymi00005
Kaikissa mobiililiittymissä on yksi ongelma. Perustason netti jonka saa 20€ hintaan on vitun hidas. Itsellä oli monta vuotta 600 mt 5g, muutin sen kustannussyitten vuoksi 200mt liittymäksi, ja eron huomaa. Sama kaapelinopuksissa.
- Anonyymi00006
Katsoin MTV:n elokuvaa Katsomo-sovelluksella Chromecastilla netin katketessa. Käynnistin puhelimenkin uudelleen, mutta silloin älysin ettei se löydä verkkoa, kun Chromecast ilmoitti yhdistäneensä Wifiin. Kun ei ollut muuta nettiä, niin ei pystynyt tietoakaan hakemaan netistä, eikä Ylen teksti-tv:ssäkään mitään ollut. Ehkä reilun vartin päästä alkoi taas toimiaan.
- Anonyymi00007
Vaihda se liittymäsi Telian Prepaidiin niin toimii, eikä lehtimyyjätkään enää häiriköi!
Maksat vain käytöstä eikä siitä numerosta joka kiinteässä liittymässä!
1kk kiinteällä maksulla maksaa 1v maksut Prepaidilla! :D Ja homma pelittää moitteetta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 382211
- 56716
- 41701
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne71532- 62502
- 42500
- 45500
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15480Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh24479T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6477