En kelpaa edes kunnon töihin

En kelpaa edes kunnon töihin, koska olen vammaisena syntynyt ja minulla on toinenkin diagnoosi, jonka sain myöhemmin. En ole henkisesti yhtä vahva kuin muut ihmiset ovat. Ystäviä en saa. Puolisoksi en kelpaa. Joten, kotona olen vain työn jälkeen. En jaksa enää kiusaamista ja haukkumista vammaisuuteeni takia!
289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi liikkuisin enää, kun se kiusaaminen EI ikinä lopu! Minun vammaa ei voi parantaa. En jaksa aina teeskennellä, että olen normaali! Parempi olla kotona työn jälkeen, jossa ei tarvitse teeskennellä, että olen normaali! Ei ihmiset tajua, etten halunnut syntyä vammaisena .

Äänestä

Mitä on kunnon työ ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En kelpaa edes kunnon töihin, koska olen vammaisena syntynyt ja minulla on toinenkin diagnoosi, jonka sain myöhemmin. En ole henkisesti yhtä vahva kuin muut ihmiset ovat. Ystäviä en saa. Puolisoksi en kelpaa. Joten, kotona olen vain työn jälkeen. En jaksa enää kiusaamista ja haukkumista vammaisuuteeni takia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu