Töissä kivaa kuulee juoruja. Meheviä paljastuksia. Parempi kuin seiska lehti on!
Töissä kivaa
13
289
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niin. Se on hyvä, koska muuhun ei ole...ainut vaan on se, ongelma, että siinä helposti porukka hakee virkaa muista kunnista, jos ei peruuttaa hakemustaan tai pääse, jos kovin on huono ja sairas työilmapiiri.
- Anonyymi00002
Nintendo kouraan niin jää suurimmat rikokset tekemättä.
- Anonyymi00003
Kerro ihmeessä meillekin kuulemasi juorut, kun selvästi mielesi tekee.
- Anonyymi00004
Juorut on aina sellaisia että niiiden todenperäisyyttä ei koskaan tarkisteta... Liittyy helposti seksuaaliseen suuntautumiseen tai uskonnollisuuteen tai päihteiden käyttöön tai perheväkivaltaan. Sellaisia ei asioita kun ei kehdata mennä kysymään henkilöltä itseltään. Paljon vahinkoa ne kohteelle voivat silti aiheuttaa... Supatetaan kahvihuoneessa, koska pelastaa tilanteen kun ei ole mitään puhuttavaa ja auttaa bondaamaan toisten kanssa, ja nostaa myös juoruajan arvoa muiden silmissä, koska tietää "meheviä paljastuksia". Juorun läpimenoa edesauttaa alustava työ, tai myös jokin tuntematon asia, jonka juoru sopivasti vaikuttaa selittävän. Syntipukki aina tarvitaan ja sellainen myös tehdään.
Voisi olla myös hyödyllisiä juoruja, mutta omaa etuahan niillä tavoitellaan.
- Anonyymi00005
Kunnon juorukellolle parasta maailmassa on vaikutusvalta missä tahansa muodossa. Ei se edes käy mielessä että mitä haittaa puheista on, sitä näkee vain sen hyödyn mikä siitä itselle on. Sitten huomataan että jutut paisuvat joka kerronta kerralla, koska juorukello oppii kertoessaan miten tarinasta saa suuremman hyödyn.
Sitten aina kun on joidenkin kanssa, niin sanoo että te olette minun oikeat kaverit, ja haukkuu kaikki muut jotka ei ole paikalla. Tämä kierto sitten jatkuu. Välillä kuppaa toisia, välillä toisia. Itse vain hyvää kokee tekevänsä, vaikka raatelee kaikki selän takana. - Anonyymi00006
Ulkomailla tapahtui kerran että naispuolinen psykopaatti murhasi toisen naisen, mutta jäi kiinni rikoksestaan. Tutkimuksissa selvisi että syynä murhalle oli että psykopaatti oli nähnyt hautajaisissa miehen, johon oli ihastunut ja nainen jonka hän murhasi oli tämän miehen sisko, ja psykopaatti murhasi naisen, koska halusi nähdä kyseisen miehen uudestaan.
- Anonyymi00007
Juorukellot on kuin verkonkutojia, kuin hämähäkit. Juorukellon myrkky on sekoitettu makeaan, koska muuten sen havaitsisi ja sylkisi pois. Mutta makeuden vuoksi se menee läpi. Livahtaa kuin kissa järjen porttien välistä.
Paholainen maailmassa vaikuttaa ja maata kiertää. Hirveän mukava ja makea. - Anonyymi00008
JUORUT: Miten mahdollistaa oma sosiaalinen nousu ja tuhota ne jotka eivät sitä tue.
- Anonyymi00009
😷:Eipä ne asuakkaat aina tahdo säilyä...Helposti ihmiset asettavat tietyn organisaation boikottiin, koska uskottavuus ja kunnioitus, arvonanto menee. Kirkko, seurakunta esimerkiksi. Siinä saa sutten miettiä, kuka käy, kun juorutaa. Sosiaalitoimi myös, hoitoala ynnä muu. Älkää ihmiset olko liian hyväuskoidua, usea paikka on läpimätä , vaikka nettisivuilla on kauniit kasvot mainostamassa. Boikottiin.
- Anonyymi00010
😷 : loppuu juoruilut sitten kun ei ole asiakaskunta, vähennetään väkeä, eikä riitä töitä.
- Anonyymi00011
😷:"työreissuilka"joillakin on varmasti kivaa.
- Anonyymi00012
😷:saakohan ne jsks ne avioliiton ulkopuoliset lapset reissuilla jne alkunsa, ainahan niistä ei puoliso ees tiedä..
- Anonyymi00013
...jospa niitä töitä riittää, lapsillekin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711437
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573