yli-ii????

aattelin kesä kuussa käydä kierikkikeskuksessa
onko siinä lähellä mitään luonto tai patikka polkua

onko yli iissä ruokapaikkaa
10307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eipä ole Yli-Iissä ruoka- eikä kahavittelu paikkaa, sellanen tosin pitäisi sinne saada. Hyviä liiketilojaki olis tarjolla. Varmasti yks menestyis

Äänestä
  • On se semmonen kaupunginosa että kesällä ei onnikatkaan kulje

    Äänestä

Onko siellä Pierikissä joku kahvio?

1Äänestä
  • Siellä kesällä saattaa olla tai olla olematta koska mitään selvää ei kerrota. Onhan se kumma

    Äänestä

Omat eväät mukaan muu ei auta

1Äänestä

Onks tää pierikki joku pierukeskus?

Äänestä
  • On se. Siellä vertaillaan ihmisten pieruja ja annetaan arvosanoja hajusta sekä soundista.

    Äänestä

Kierikkikeskuksessa on ainakin ollut joku kahvio, mistä muistaakseni sai oikeaa ruokaakin. Tästä on kyllä viitisen vuotta, kun siellä viimeksi kävin.
Omat eväät on aina se halvin ja varmin valinta.

1Äänestä

En tiijä onko täällä Ylikakkosessa luontopolkua mutta kyllähän täällä luontua riittää ilman polkujaki. Jokkainen voi tehä omat polokusa Ylikakkosen mehtiin.

Äänestä

Kyllähän Yli-kakkosessa polkuja on metät täynnään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

aattelin kesä kuussa käydä kierikkikeskuksessa
onko siinä lähellä mitään luonto tai patikka polkua

onko yli iissä ruokapaikkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu