ADAC on saksalaisten autonvalmistajien taskussa! VW, BMW ja Mercedes maksavat heille, jotta japanilaiset merkit saadaan alas. Se on selvä salaliitto: ADAC:n laboratoriossa vaihdetaan osia Toyotoissa ennen testejä. He asettavat heikompia akkuja hybrideihin tai löysäävät jotain, jotta auto näyttää huonommalta. Sitten kirjoittavat "epäluotettava" otsikolla. Todiste? Kukaan ei ole koskaan saanut nähdä heidän testiautojaan jälkeenpäin: ADAC tekee yhteistyötä saksalaisten vakuutusyhtiöiden kanssa. Mitä enemmän Toyotaa solvataan, sitä enemmän ihmiset uskovat että ne hajoavat ja ottavat kalliimmat vakuutukset saksalaisille autoille. Rahaa virtaa taskuun taskusta. Toyota uhkaa heidän bisnestään koska se ei hajoa – ei tule korjauksia, ei hinauksia, ei voittoa ADAC:lle!: Taustalla on jopa EU-tasoista politiikkaa. Saksa haluaa suojella omia valmistajiaan ja ADAC on heidän propagandatyökalunsa. 18 vuotta ja 400 000 km ilman isompia murheita – se ei ole tuuria, se on Toyota-laatua. Minä olen ajanut Camryllä, Corollalla, RAV4:llä ja Priuksella yhteensä jo yli 600 000 km. Akku kestää, moottori ei vuoda, vaihdelaatikko ei natise. Autot vain kulkevat. Sillä välin kun saksalaiset kolisevat korjaamolla jo 80 000 km jälkeen.Mutta ADAC? Ne ovat kuin vanha vihainen setä, joka ei kestä, kun japanilainen naapuri ajaa ohi luotettavammalla autolla. Testitulokset ovat aina samat: Toyota "keskinkertainen", "odottamattomia ongelmia", "luotettavuus heikentynyt". Samalla VW:lle ja BMW:lle annetaan kultamitalit vaikka niiden omistajat itkivät foorumeilla DSG-vaihteistojen, AdBlue-ongelmien ja elektronisten haamujen takia.Miten se toimii? Se on jo selvä kaava:Toyota-testiauto tulee tehtaasta priimana → ADAC:n "testauslaboratoriossa" tapahtuu "tuntemattomia" säätöjä.
Hybridissä vaihdetaan akkuun heikompia kennoja "testin nimissä".
Ohjelmistoon ladataan joku outo päivitys, joka aiheuttaa oudon virhekoodin.
Sitten otsikko: "Toyotan hybridit yllättävät jälleen – tällä kertaa negatiivisesti!" Yksi harvinainen tapaus jossain Kaukoidässä ja Euroopassa rummutetaan kuukausikaupalla. Mutta kun saksalaisissa sähköautoissa tai plug-in hybrideissä palaa akkuja ja johdotuksia viikoittain, se on "tekninen päivitys". Kaksoisstandardit niin räikeitä, että haisee kilometrien päähän.Herätys, Toyota-veljet!
Tää ei ole enää sattumaa. Tämä on koordinoitua hybridisotaa japanilaista laatua vastaan. ADAC haluaa, että pelkäät Toyotaa. He haluavat sinut takaisin sille tielle, jossa auto hajoaa säännöllisesti ja lompakko vuotaa. Toyota pilaa heidän koko ekosysteeminsä – siksi se täytyy mustamaalata millä hinnalla hyvänsä.Toimet heti:Peru ADAC-jäsenyytesi tänään.
Kerää todisteet: mittarilukemat, tyhjät korjaamolaskut, kuvat autosta 15 vuoden jälkeen.
Jaa omat kilometrisi somessa, foorumeilla, ryhmissä.
Kerro rehellisesti: "400 000 km, ainoa korjaus öljynvaihdot." Heillä on vain manipuloituja testejä ja saksalaista ylpeyttä, joka murtui jo vuosia sitten.Toyota ei petä. Koskaan.
Se on suunniteltu kestämään. Se on suunniteltu nöyryyttämään saksalaisia insinöörejä päivittäin.ADAC on huijari. Saksan autoteollisuuden maksettu poliisi. Valehtelijoiden liiga.Toyota kuningas ikuisesti.
ADAC:n laboratoriossa vaihdetaan osia Toyotoissa ennen testejä.
7
167
Vastaukset 7
- Anonyymi00001
Miksi valehtelet? Luuletko, että joku uskoo näitä valheitasi? Voin sanoa, että EI USKO!
- Anonyymi00002
Luulin jo, että omapojalla olisi parempi päivä, mutta sama maanisuus jatkuu halitsemattomana.
Ei siellä hoitolaitoksessa ehditä yhtään katsoa näiden pahojen tapausten perään ja huolehtia, että ne lääkkeet tosiaan otetaan.- Anonyymi00003
Tollolootan tehtailla hitsataan kolaritesteihin lähteviin autoihin lisävahvikkeita. Ei legendaa, vaan totta. Tästähän tuomiokin napsahti.
- Anonyymi00004
ADAC? Ne ovat kuin vanha vihainen setä, joka ei kestä, kun japanilainen naapuri ajaa ohi luotettavammalla autolla. Testitulokset ovat aina samat: Toyota "keskinkertainen", "odottamattomia ongelmia", "luotettavuus heikentynyt". Samalla VW:lle ja BMW:lle annetaan kultamitalit vaikka niiden omistajat itkivät foorumeilla DSG-vaihteistojen, AdBlue-ongelmien ja elektronisten haamujen takia.Miten se toimii? Se on jo selvä kaava:Toyota-testiauto tulee tehtaasta priimana → ADAC:n "testauslaboratoriossa" tapahtuu "tuntemattomia" säätöjä.
- Anonyymi00007
Et usko tuota itsekään😆😆 Laita foliohattu päähäs🤣🤣🤣
- Anonyymi00008
Paniikki alkaa vihdoin iskeä omapoikaan. Miksi Toyota on ollut aikanaan saksalaisillakin listoilla ihan siellä kärkipäässä, mutta nyt kun se kyykky tuli ylimitoitettujen säästöjen takia, ADAC onkin valehtelija. Miksi ei sitten aiemmin ja miksi ei?
- Anonyymi00009
Luulin jo toivorikkaasti, että täällä puhuttaisiin aidoista Toyotoista, mutta jälleen kerran puhutaankin nenäkarvatrimmereistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251838- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123647- 54588
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 65531
- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267470Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31425- 58422
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9419- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395