Se ei tunnu kivalta. Miehelle.
Olet välillä vähän tyly ja kylmä
Anonyymi-ap
12419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Nomen es omen.
Se on: nomen est omen.
Katsoin just yhden videon ILssä, jossa nuori tyttö oli häiriköinyt ensi kyydissä ollessaan painellen pysähdysnappia kiusatakseen bussinkuljettajaa ja sitku kuljettaja oli heittänyt tytön ulos bussista tyttö oli alkanut raivota, et mies oli joutunut ottamaan naisesta otetta ja tyttö oli huutanut ja raivonnut tilanteessa.
Tämä kuvastaa vain sitä, että kun ei kunnioiteta vanhempia niin asiat helposti kärjistyy. Näin kävi Turussa nyt. Oli todella raivokas tilanne. Ei anna hyvää kuvaa tytöstä, mut ei kuskistakaan, joka provosoitui tilanteesta. Oli ilmeisen yksin ja tytöllä oli kavereita matkassa mukana. Hyvin epäreilu tilanne kuskinkin kannalta. Siksi ymmärrän tässä enemmän kuljettajaa kuin tyttöä.
Lisään, et tällaiset kokemat synnyttää kylmyyttä ja etäisyyden ottoa. Aina voi tulla pelkoa tulla väärin ymmärretyksi ja siksi on mieluummin etäinen kuin aktiivinen lähestyjä tai helposti lähestyttävä? Tylyys on sitten ihan toinen juttu, jos sillä tarkoitetaan kielenkäyttöä?
Luuletko jotain toista häneksi?
Myös livenä.
Ohi sitten!
Pintaa ja kuorta. Kurkista kuoren taakse. Sisältä herkkä ja hauras.
Olen nähnyt hänen sieluunsa. Kaunis on.
Niin minäkin hänen. Se on ihanista ihanin. Pelkkää suloisuutta. 😍😍😍😍😍
Ehkä se on yhteinen teillä.
Toivottavasti.