Meillä on nyt koko kansan hallitus:

Hallitus on suuri onnettomuus koko kansalle poislukien isotuloisimmat.
5259
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On media kusettanut suakin ihan urakalla. Suomallaiset oikeasti välittää suomesta ja jos palkasta saa enemmän käteen ja loisijoita pois niin se on VAAN HYVÄ.

Äänestä

Nyt kun kansaa yritetään huijata kuluttamaan touhottamalla, että
talous kasvaa kohisten ja talousaksvu on ollut koko hallituksen ajan
miinuksella alkaako se nyt nousta lähelle nolla ja milloin se nousee
plussan puolelle ?

1Äänestä

Hallituksen oli tarkoitua antaa vain isotuloisia hyödyttäviä isoja veroaleja,
mutta muillekin annettiin "kylkiäisenä" joku ropo, että isotuloisten veroale
menisi helpommin läpi.

Äänestä
  • No niinpä..Kyl noi kokkarit eli kokoomus on niin ohi niin ohi!!..että tavallinen kansa ei enää siedä niiden temppuja yhtään enempää!!

    Äänestä

100% samaa mieltä miten paljon nykyhallitus voi vihata suomen kansaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallitus on suuri onnettomuus koko kansalle poislukien isotuloisimmat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu