Tehkää vain lupauksia, jotka pystytte varmasti pitämään. Pienetkin teot rakentavat luottamusta uudelleen.
Lupaus on lupaus
Anonyymi-ap
6218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Politiikassa lupaukset ovat käytännössä vain pyrkimystä ajaa asioita lupaamaansa suuntaan. Vain yksinvaltiaalla voisi olla mahdollisuus toteuttaa varmasti lupaamansa. Jos taas annat kuvan, ettet aja oikein mitään asiaa, niin eipä kukaan viitsi silloin äänestääkään.
Me Kokkolan tuhkamunaiset kaupparatsut ry:ssä lupaamme, ettemme lisäänny emmekä näin ollen aiheuta meitä enempää kuspäisyyttä.
Kirjoitas jotain älykästä joskus.
On älykästä olla lisääntymättä, jos edellytykset ovat surkeat.
Luottamukseni Kokkolan poliisiin on ihan paskan korkea,on erikoista että Kokkolan poliisit saavat veronmaksajien piikkiin syödä
Se on aivan oikein. Poliisien pitää syödä aina kun on tarve. Hyvä että on helpotettu ateriointia. Tulee se palkkakin veronmaksajilta. Viedäänkö sekin pois.
Vesiveijariin tuli ainakin joskus poliisit porukalla syömään, juomaan kahvit. Tunnelma varmasti muuttui monella Edenissä. Moraalitonta kun vieressä on poliisiasema.