Tuonne siis jäänyt vapaita opiskelupaikkoja.Voiskohan sitä soittaa ja kysyä paljoko niitä on ja riittävätkö Ylivieskassa saadut pisteet siihen? Jos ylittävät alimman hyväksytyn pistemäärän niin pääsisinkö silloin suoraan sisään?
Hakisin ainoastaan tuonne,eli voihan sellaisenkin haun tehdä missä on vain 1 paikka?
HUMAK/Haapavesi
4
609
Vastaukset
- inka-liina81
nii mieki meinasin hakea sinne!! mie hain sosionomiksi nyt keväällä, mut en päässy. miten yhteisöpedagogin työ eroaa sosionomin työstä. eikö yhteisöpedagogi esim. voi olla päiväkodissa töissä??? mie sain pisteitä 66 pääsykokeista, eikä mulla ollut toi sosionomi ekana, joten kämmösin sen 5 pinnaa siinä! jos oikein ymmärsin niin tolla samalla pääsykoetuloksellahan voi kai hakea nyt täydennyshaussa? mutta saanko siihen sen 5 pistettä lisää jos haen jotakin alaa 1:llä sialla vai voiko hakeakaan täydennyshaussa kuin yhtä alaa?? olen ihan ulalla?
Paljonko sulla oli pisteitä? ja paljollako pisteillä on tuonne kouluun päässy, et riittäskö ne mun 66 pinnaa?? jos joku viittis selventää....- pyrkijä
että että..en tiedä riittääkö se,riippuu niin tasosta..tuntuu etten olisi saanut ollenkaan työkokemuspisteitä koska tuossa alalla niitä voi saada 5p. Ja minulla oli työkokemusta iltapäiväkerhoista sun muista ripareista.
Jaa-a minullakaan ei tuo ollut ensisijaisena joten en tiedä saako tuosta 5p. lisää jos hakee tuonne ekana. En itsekään hakisi muualle kuin tuonne että kaippa sen pitäisi onnistua.
Ainakin ykasta valmistuttuaan yhteisöpedagogin toimiin kuuluu seurakunnan nuorisotyönohjaajan virka, kunnan nuorisotyöntekijän tehtävät sekä nuoriso- ja perhekasvatuksen tehtävät yhteisöissä ja järjestöissä. - pyrkijä
pyrkijä kirjoitti:
että että..en tiedä riittääkö se,riippuu niin tasosta..tuntuu etten olisi saanut ollenkaan työkokemuspisteitä koska tuossa alalla niitä voi saada 5p. Ja minulla oli työkokemusta iltapäiväkerhoista sun muista ripareista.
Jaa-a minullakaan ei tuo ollut ensisijaisena joten en tiedä saako tuosta 5p. lisää jos hakee tuonne ekana. En itsekään hakisi muualle kuin tuonne että kaippa sen pitäisi onnistua.
Ainakin ykasta valmistuttuaan yhteisöpedagogin toimiin kuuluu seurakunnan nuorisotyönohjaajan virka, kunnan nuorisotyöntekijän tehtävät sekä nuoriso- ja perhekasvatuksen tehtävät yhteisöissä ja järjestöissä.alin hyväksytty pistemäärä on 67p. olisit melkein päässyt sinne..ainakin varasijalta:). Itseltäni jäi puuttumaan monta pistettä...toisaalta jos oisin saanut ne 5 5 niin olisi ainakin 10 lisää ja valintakoe olisi voinut mennä vähän paremmin osaltani.
- keisarinna
Mä hain Turun amkhon sosiaalialan ko eli olisin halunnu sosionomiks. Mä sain pisteitä 77 ja 79 oli alin millä pääsi sisään.Sain 63. varasijan.
Onko Humakissa syksyllä ilmaset pääsykokeet, luin nimittäin jostain, et syksyllä sosiaalialan soveltuvuustestit maksaa 50e, en tiiä, oliko Humak.
Täydennyshausta en oo varma saako 5 ensimmäisestä toiveesta, mutta yleensä sosiaaliala antaa ensimmäisestä hakutoiveesta syksyllä ja keväällä 5p.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan
Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam3541431- 741395
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten3101175Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin
Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀461097Aika pieni se on
Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht32916Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin
Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆231904vinkki miehille
Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli163878Kiitos siitä
Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak40835Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa
Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso20817Pelekäätkönä mua?
Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te42804