Outo ukko.....
Mikko Koivu taas käräjillä
Anonyymi-ap
194899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 194
Vanhimmat
Käräjille on mentävä, jotta saadaan oikeuden päätökset.
Miten helena voi kuormittaa oikeuslaitosta vuosi kausia. Ulosotossa hirmu summat ja muija vaan jatkaa luuleeko virolainen huijari että sosssu maksaa menetti hyvän elättäjän. Menis edes töihin vai mistä saa rahaa elämiseen. Istuu pankin päällä tyypillinen virolainen
Jos Mikko ei maksa.Suomen sossu maksaa.
Laskut menee veronmaksajien piikkiin. Eukko pitäs laittaa turva säilöön ettei tekisi koko ajan turhia oikushaasteita.
Mikko maksaa lastensa kulut hellun miten oikeus päättääSitä hellun miesystävää ei elätä.
Tää on niitä miehiä joiden on voitettava. Kaukalossa ja naisten kanssa, ei mitään eroa eikä neuvottelukykyä.
Karma iskee vielä lujaa ja olen kyllä varma siitä asiasta.
👋 moi Helena.
Nainen yrittää hyötyä... lasten avulla!
Sekin vielä.
Kyllä, karma iskee ilkeämielisiin kostajiin ja pahantahtoisiin mustamaalaajiin. Ennemmin tai myöhemmin.
Ahne nainen on syypää.
Elatusmaksut on maksettava!!! Ei Helena yksin ole niitä lapsia tehnyt. Mikolla on kusi kihahahtanu päähän.
Eiköhän se maksa vai epäiletkö? Minä en. Kaikesta, mitä on lehdissä ollut, voi vain todeta, että M.K. on parempi lasten huoltajaksi kuin H.K. Kostonhimoinen, katkera nainen, joka käyttää lapsia "aseena", ei saa minulta piiruakaan sympatiaa. Lapset on aina syyttömiä näissä asioissa, oli sitten julkisuuden henkilö tai ei.
Mikko neuvottelija olihan naimissa.Avioliitossa tarvittiin neuvottelutaitoa.
Onhan Mikko ne maksanut.Siloinkin kun lapset oli hänellä.Olet oikeassa ei hellu niitä yksin tehnyt,Helenalla raha kilahtanu päähän tai rahapussiin.
Väittääkö joku ettei lapsiaan elätä.Sen tiedä hellun miesystävää ei elätä.Lapset huoltaa.
Ken kehtaa väittää ettei isä lapsitaan huolla.Sitä hellun miesystävää ei elätä.Maksaa helulle sen minkä sossu laskenut.Hellu suunnitteli ison isoja elareita,Mikko taatusti maksaa mitkä sossu on laskenut.Siinä olet oikeassa ei hellu niitä lapsia ole yksin tehnyt Mikon apua tarvittiin.Vai siittikö pyhä henki ne.Hellu voi uskoa niin.
Mikko maksaa lastensa elatukset että hellu.Ei maksa hellun miesystävän elatusta.Tästä miesystävän elatusmaksusta on kyse,Kuinka moni maksaa exsien pulisoiden elatusmaksut.
Mikko isänä maksaa lastensa kaikki kulut.Ei rieku julkiseti ei mollaa hellua.Jos hellu väittää toisin ottakaa Mikkoon yhteyttä tai sossuun.Mikko on vaan isä.
Mikko oli liitossaan hellun kanssa sovittelija taitava neuvottelija.
Mikolla kolme lasta sekä heidän äiti.Huoltaa heidät kaikki lasten elämiseen kulut hellua sen miten oikeus määränny.Hellun miestä ei elätä tästä on kyse.Mikko on tosi reilu heitä kohtaan.Elättään ei ala.Ainoastaan lapset hellua sen verran miten oikeus laskenu.Mikko olisi maksannu reilusti.Hellu halusi sosossun kautta.Se oli Mikolle hyvä.Elarit pieni.Lapset saa reilusti.
Neuvotella on taatusti osannu On ollu pakko Koittakaa neuvotella helenan kanssa.Taitava mikko neuvottelija.Olisi ihan valtakunnan neuvottelijan ainesta.kaukalossa ei pelattu hellusta vaan rahoista mitkä hellu halusi.Siis mies joka oli peleissä voittamassa, Helulle rahaa,
Kaukalossa pärjäs.Niistä rahoista hellukin tykkäs.Neuvottelu taitoinen olisi ihan valtakunnan sovittelija ainesta.Miehistä parhain Lapsista huolehtii Rahaa hellu tartti pelaaminen on Mikon työtä silloin.Siis mitä parhain neuvottelija.Pelaaja.
Mies neuvottelija on ollut pakko osata neuvotella.Ei ole tuonu perhe asioita julkisuuteen.Eikä tuo ennenkuin lapset on isompia.Sitten kun lapset ymmärtävät mistä neuvotellaan sitten julkisuus voi räjähtää.Tai sitten ei.Lapset päättää aikanaan kun ymmärtävät mistä on kyse. Mikko on neuvottelija olisi ihan valtakunnan ainesta siis valtakunnan syytäjän virkaan.Osaa kuunnella kaikkia osapuolia.Tällä hetkellä meillä on Helenan totuus.Aikanaan Mikon totuus.Isä on lasten lähellä on tuki ja turva.Ole vaan isä.
Mikko ei ikinä hylkää lastensa elatusta.Se mitä ei suostu elättään.On se mies joka asui Mikon asunnossa.Mikko on isä ei tuo itkeviä lapsia someen tai kuvia.Helena saanu rahaa mistä yh voi uneksia.Siis Helena Koivu elää hyvää elämää Mikon maksamilla elareilla.
Tämä mies huoltaa lapset se hiertää hellu ajatteli nyt saan julkisuutta.No sen verran outo huoltaa lapset hellu mietti nyt saan rahaa lehdet haukkuu Mikon.Mikolla neuvottelu taito vahva,Sen hellu sai kokea.
suomessa tarkistetaan asiat.Isätkin on ihan ihmisiä.Saavat elättää lapsensa.Hellu laski etuja ei ajatus menny olikein.Mikolla on oikeus myös huoltaa lapset.
Mikko maksaa lastensa elatukset Helluko ne maksaa.On outo juttu jos hellu maksaa jotain.Ei hellu niitä yksin ole tehnyt On tarvinnu Mikon apua.Mikko reilusti avittanut eikä hellu ole apua kieltänyt,
Mikko on taitava neuvottelija.Paras lapsille.Nyt on alkanu vaatia helenalta vastuuta.Jos äiti ei halua viedä lapsia harrastuksiin.Mikko vie tai hommaa jonkun joka vie.Siis Mikko on hyvä neuvottelija olihan hän hellun kanssa avioliitossa.Tää on niitä miehiä jolle lapset on ensin.Sen Nataliekin tietää.Omaa hyvän neuvottelu taidon.Sen hellukin muistaa,Nyt yrittää vesittää.Mikkolla on taito neuvotella.Aina lasten parhaaksi,siis osaa neuvotella.Sitä taitoa tarvittiin avioliitossa.
Mikko on taitava neuvottelija sen hellukin tietää.Yrittää vesittää mutta Mikko ei ikinä lastensa elatusta hylkää.Kaukalossa tienasi.Helulle kelpasi ne rahat.Tää on niitä isiä joka ei hylkää lapsiaan osaa vankan neuvottelu taidon.Pärjäile Mikko olethan vaan isä.
Varmasti paras neuvottelija. Helena saanu euroja runsaasti,Sossukin myönsi hyvin maksanu Mikko.Sossu ei helposti myönnä,Isät ei aina huolla lastensa elatuksia.Mikko huoltaa.
Mikko taatusti maksaa elarit.Hellua nyt harmittaa vietävästi Kun isä maksaa elarit.Eikä sossu.Siinä olet oikeassa kyllä hellua tarvittiin kun lapset alulle laitettiin.Kyllä ne himot hellulla oli silloin.
Mikko maksaa elatusmaksut.Ei maksa hellun miehen elatusta,Se on harmi
Mihin Mikon maksavat rahat on joutunu.Vai antoiko hellu väärän tilinumeron.Mikko ei ikinä hylkää lastensa elatusta.Hellun miesystävää ei elätä.Jenkki tuomari sanoi Hellu on työikäinen.Mikko elättää huoltaa kolme lasta.
Mikko maksaa aina lastensa elatuksen.Takuu varmasti muistaa vaatekassiin laittaa sukan.Voi olla että on joku kauppa mistä voi hakea Mikon laskuun sukat.
Tää on niitä miehiä.Huoltaa lapset exsänkin.Aikanaan toi mainetta.Nyt haluaa lastensa kanssa viettää kesää.Natalie oiva puoliso.Ole Mikko vaan isä,
Uskon Mikon taatusti maksavan lastensa elatuksen.Mutta sitä miestä joka asu hellun kanssa sitä ei elättänyt.Se on totta ei Helena niitä yksin tehnyt Tarvittiin Mikokin apua,Ehkä Helena pohti voiko lapset syntyä pyhällä hengellä.
Ei hellu lapsia yksin tehny Kyllä siinä Mikokin apua tarvittiin.
Tää mies on neuvottelija Lasteb eduista neuvottelee.Eikä hellu rahattomaks jää.
Mikko maksaa lastensa elatukset.Sitä miestä ei elätä Ei taida enää asua hellun kanssa.
Tämä mies osaa neuvotella.Olihan hän naimisissa,
Mikko maksaa taatusti lastensa elatukset.Hellua sen verran ettei sossuun ole asiaa,Mutta sitä miestä joka on hellun kanssa ei elätä,Tämän miehen elatuksesta on kyse.Ei lasten elatuksesta.Mikko ei ikinä hylkää lastensa elatusta,
Neuvotteleen on taitava.Peleissä pelataan voitoista.Se pitäisi jokaisen ymmärtää.Vielä kerran taitava neuvottelija.Naisia kohtelee hyvin Helenaakin.
Tää on niitä miehiä.Taitava neuvottelija ja sovitttelija.Kaukalossa pelasi tienasi rahaa.Hellullekin raha kelpasi.
Vosu tekee asiattomia oikeus juttuja, kuormittaa oikeus laitosta keksityillä jutuilla, joissa ei ole mitään perää samaa jauhaa jo kuusi vuotta. Miksi vosu rustaa perättömiä oikeus juttuja, kun ei tottele oikeuden päätöksiä.
Ex muijalla pyörii sama levy kohta kuusi vuotta. Ei osaa lopettaa ja tyytyä oikeuden päätöksiin. Aikooko kuormittaa oikeus laitosta vielä kymmeniä vuosia.
Mahtava neuvottelija Kaukalossa voitto oli tärkeä.Niistä rahoista hellukin nautti.Nyt elelee rauhaisaa eloa.Upean naisen ja lastensa kanssa.Helena myrskyt tyynnyttää muut.
Tämä mies omaa vankan neuvottelu taidon.Rahat ne kuuluu lapsille.Niistä hellukin himoitsee.Jos ei pärjäänny lastensa äidin kanssa ei tee hänestä huonoa isää.Onko some oikea paikka eroja hoitaan tai toisten raha-asioita.Tää on niitä miehiä pärjää ilman some neuvoja.Kaukalossa pärjäs.Hellukin niistä rahoista sai osansa.
Tämä mies kolmen lapsen isä.Osaa neuvotella on saanu hyvän opin.Oli naimisissa.
Eikö huomasiko hellu Mikon apua tarvittiin.
Tää on niitä miehiä.Neuvottella osaa ja pystyy.Olisi ihan valtakunnan sovittelijan ainesta.Kuuntelee ei puhu päälle Ja on tyylikäs.Omaa myös elämän kokemusta.
Kerro missä on tieto ettei maksa elatus maksuja.Sitä hellun miesystävää ei suostunu elättää.Lapset elättää sossukin sanoi maksaa hyvin.Mikko ei ikinä hylkää lastensa elatusta ei ikinä.Hellusta en tiedä.Mikko huoltaa lapset hellunkin vaikka jenkkituomari mainisti hellu on työikäinen.Siis mikko huoltaa lapset.Voi maksaa elatusmaksut sossun kautta tai pankin.Siis Mikko huoltaa taatusti lapset.Tuo lapsen nimitys sinusta.Anna ajan kulua tilanne rauhoittuu.Lapsi aikanaan ymmärtää tuon nimityksen.Ei ehkä vielä.
Mikkohan maksaa ja reilusti.Sen sossukin myönsi.Tuo tuli jossain ilmi.Mikko on hyvä isä Mikolla ei mikään kilahtanu päähän.Ainoastaan lapset haluaa elättää.
Exmuijalle mikään sopu ei käy. Mahdotonta edes neuvotella. Onko napoleon sundrolma vai mikä eukkoa vaivaa.
Onkos helulla miestä. Suomen laki ei edellytä elayusta edes ex akoille, saati akan rattopojuille.
Kaukalossa tahkos rahaa.Niistä rahoista hellu sai.Haaveilee vielä lisää.Mikko on vaan suomalainen mies,Erehtyi naiseen joka halusi ainoastaan rahat.Erehdys maksoi paljon.Ei Mikko rahojen perään eikä hellun perään itke,Lapsistaan huolta kantaa.Yrittää neuvoa aina ei onnistu.Ei täydellinen isä,mutta paras isä lapsilleen.
Kyseessä jo maaliskuussa aloitetun huoltajuusasian jatkokäsittely!
Miten se nyt ehtii hoitaa käräjöinnit exän kanssa(kestäneet jo yli 5 vuotta!), kolme alaikäistä lastaan harrastuksineen, pestin Tepsin apuvalmentajana, uuden NHL- pestin St. Louis Bluesin konsulttina jne???
Ja pitäisi ehtiä ryyppäämäänkin.
👋 moi Helena.
Ehtii ryypätä.
Helenaa varmaan tarkoitat? Juurihan Helenasta oli kuvat ja videot sewenissä, kun yökerhossa oli pöytä täynnä laseja ja nuoren kollin kanssa kiihkeissä tunnelmissa oli intohimoista imuttelua.
Kun häntä ei työt eikä opiskelut paina, niin on hyvin aikaa ja energiaa pörrätä yöelämässä bilettämässä.
Eiköhän ole oikeus Helenan kans viettää 40 vuotissynttäreitä, vai onks sekin häneltä kielletty ?
Päivisin heiluttelee raamattua somessa ja postailee raamatun lauseita ja öisin pörrää bilettämässä ja imuttelemassa yökerhossa. Samantasoinen uskovainen kuin Tuksukin.
👋moi Helena.
Helenanko
👋 moi Mikko.
Helenaako tarkoiti.
Helenaako tarkoitit.
Toivon hyvää mieltä helena myrskyjen keskellä.Sinä jo kuka osaat myrskyt tyynyttää.
Katkeraa tilitystä.
Ihan Helenaahan tarkoitit.
Helenaahan tarkoitat.
Ei vaan ilkeily Mikosta.
Helenaako tarkoitit.Ryyppäämisellä,
Helenaako tarkoitit.
Käräjille joutuu menemään, kun Helena on taas syyttänyt ex-miestään...
Helena on tehnyt kaikkensa mustamaalatakseen ja pilatakseen Mikon maineen ja elämän. Mutta reisille meni hellun suunnitelma, koska onnistuikin kepuloinneillaan pilaamaan vaan oman maineensa ja elämänsä.
Helena on taas haastanut käräjille, outo juttu...
Ei ole Helenalla muuta tekemistä kuin olla ja viihtyä uhriasemassaan ja koettaa hankkia toiselta miljoonia...
Hänellä on oikeus siihen. Mikko saa sitä mitä tilasi.
Sen lisäksi Helena käy yökerhossa aamuyöllä intohimoisesti imuttelemassa nuorta jeppeä. Ja tästä todisteena on medioissa julkaistu juttua kuvien ja videoiden kanssa.
Kävi synttäreitä viettää ja ei koskaan muuten ole ollut yhtään kuvaa hänestä yökerhossa olosta. Lopeta paskan jauhamiset 💩.
Seli seli.
Kerro toki lisää, mitä Mikko mielestäsi tilasi?
Mitä sitten, vaikka ei oliskaan ollut aiemmin kuvia ja videota yökerhossa imuttelusta, niin ei se todista etteikö olis ennenkin niissä käynyt.
Toivottavasti on rikas mies, jos hän alkaa pitempään suhteeseen...
Mikko tilasi rauhaa, Helena toi vain kaaosta elämään.
Kaaosnainen...
Ei Mikko tilannu hellua häntä mollaan.Saa hellu ihan rauhassa mollata.Mikko ei moiti lastensa äitiä.
👋 moi Mikko.
Mitä Mikko tilasi.Sitäkö erehtyi kitkerään naiseen.
Mikko tilasi naisen äidin lapsilleen.Mikko sai mitä tilasi suuret elarimaksut maksoi ja vähän lisää.Näitä tilasi.Lapsiaan rakastaa.On isä hellu halusi lapset sossun luukulle.Suomessa tarkka sossu.Isätkin on ihmisiä.Ei käveleviä rahakukkaroita.Sen helluki huomasi.
Ei Mikko tilannu riitelevää naista.
Vieläkö uneksii niistä ihanista hyvistä rahakkaista vuosista Mikon kanssa.
Ei Mikko tilannu riitelyä Panettelua.Vaan rauhaisaa elämää.Ilman helena myrskyjä.
Miks me kommentoimme tiällä kun emme tiijä 100% tarkkaan miten noi heijän kuviot männöö? Me niinku summan mutikassa täällä vuan spekuloidaan höh =0
Juorupalstalla kommentoidaan ja ihmetellään kaikenlaisia hulluja juttuja ja juorutaan asioista.
Helena on tuonut julkisuuteen asioita, jotka on myöhemmin paljastunut pötypuheeksi, kuten esim Kakskerran omistus, haukkunut Mikkoa mm petturiksi, vaikka se itse asui Troyn kanssa avoliitossa Mikon omistamassa talossa ollessaan vielä naimisissa Mikon kanssa ym ym.
Ihmiset seuraavat mielellään, kun totuus putkahtaa esiin valheiden verkosta.
mut onko asiat noin yksiselitteisiä?? Onko mikko puhdas pulmunen tässä ?
Mikko on kunnollinen, rehti mies. Tämän tietää kaikki ketä hänet tuntee. Taidankin nasauttaa auki keskioluen tämän kunniaksi!
Kyllä, asiat on juurikin noin yksiselitteisiä.
Totuutta ei katkeran exän väritetty tarinat miksikään muuta.
No ehkä olette oikeassa.
Kun olisi mies kunnolinen, ei lasten äitiä syyttelisi naurettavista asioista ja nostaisi syytteitä. Lapset kärsineet ja tytär varmasti muuttaa heti äitinsä luokse, kun tulee enemmän ikää hänelle.
Joo minä sitä juuri täällä kirjootellu että ihmiset syyttää vaan Mikkoa mutta asiat ei välttämättä mee ihan niin miltä ne näyttää.
riitaan muutenki tarvitaan usein kax osapuolta.
Naiset, nuo pirulliset kalkkunat, on niin vittumaisia kuin olla ja voi. Järskejä, kieroja ämmiä. Sori nyt tästä, mutta todellisuus puhuu puolestaan, myös meidän ympärillämme. Olen nähnyt näitä omassa lähipiirissäni ja yksi keryoi niin härskin valheen viranomaisille, että meinasin oksentaa..
Ei voi yleistää sillä miehissä myös yhtä paljon samanlaisia tapauksia. Onko takana sulla naisvihaa?
ja lisään viestiini sen kertomalla että olen sukupuoleltani mies eli kyllähän se on niin että sekä miehissä että naisissa on näitä tapauksia.
Pitää olla järkevä mitä kirjoottaa nettii.
Nyt oli kyse hellusta.Mikosta myöhemmin.
Mikko ei vedä lapsia someen.Tyttö päättää ihan itse aikanaan.Missä haluaa asua.Voi vaikka isovanhempien luokse.Some ei päätä.Enkä usko lasten kärsineen heillä isä lähell ja sukua.Äiti myös.
Mikko ei ole koskaan sanonut että hän on puhdas pulmunen.
Minä tuoremehua.Seon Mikolle kunniaksi.Huoltaa kolme lastaan.Onrehti mies ja isä Eikä kirjoita lastensa äidistä mitäänEi edes niistä tori suuteloista.Älä tuo hellusta mitään.Anna helulle some.Nyt tuoremehu jonka mieheni toi juon.
Pulmusesta en tiedä.Rehti mies.Sen tiedän.
Lapset elättää.Se on veron maksajille hyvä asia.Vero varoista maksetaan hellun elatus.
Netti saa kirjoittaa mitä vaan.Lukija päättää mitä uskoo.
En pulmusesta tiedä.On isä joka elättää lapset.Helluakin ettei leipäjonossa käy esittelemässä.
Tytöllä on oikeus muutaa äitylin luokse.Ei Mikko estä.Tuo isän nimitys oli aika raju.Tyttö ei taatust ymmärtänyt mitä tää nimitys tarkoitti.
Yksinkö itsensä käräjätupaan toimittaa?
Eiköhän siellä ex häärää ja kansa maksaa virolaismuijan sekoilut. Toivon totisesti, että tämä show stopataan nyt.
Viisas mies ja suomalainen.Lapsia kolme huoltaa heidätPärjäile Mikko ole vaan isä.Se riittää.Siinä mielessä outo huoltaa lapsensa.
Helena ei tajunnu isä haluaa lastensa elämässä olla.
Ehkä ajatteli.Suuria elareita
Ihan hyvä isä.Maksaa elatus rahat.Ihan kuin oikeus on laskenut.On ain a ollu tarkka rahoista se on hellua harmittanut.Nyt on uutisissa.Pärjäile Mikko pysy somesta kaukana.
Mikko olet isä.Jätä some ja netti pois.Nauti kesästä sinulla on jäljellä vielä kolme kultaa.Nauti hetkistä heidän kanssa.Neljäs kulta Natalie.Olet kaiken myllerryksen keskellä isä.En seuraa miksi myrsky tuulet viuhuu.Pärjäile.
Hullu tuo lasten äiti. Nyt oikeuden pitäisi lapsia suojellaakseen laittaa tälle lähestymiskielto. Tämä kaikki ei voi tehdä hyvää lasten kehitykselle ja hyvinvoinnille.
Jelenalla on valvotut tapaamiset lasten kanssa, joku ulkopuolinen henkilö on aina turvaamassa. Onhan kaappauksia ennenkin nähty, yleensä ulkomaalaisen vanhemman teko.
Onneksi Mikko Koivu huoltaa kolme lasta jotka helena koivu on synnyttänyt Mikolle.outoa on maksaa elatukset samoin hellun elatuksen perin outoa.
Entä jos sen H:n elatuksen nyt maksaakin yhteiskunta?
Usko Mikon torppaavan hellu haluaa säälipisteitä vaikka kulkevat erillään.
Haluaisi niin.Mikko kun haluaa huoltaa lapset ilman sossun tukea.
Ei maksa.Mikko maksaa hellun ja lastensa elatukset.
Siinä mielessä outo.Maksaa elarit reilut.Pitää hellun pois kadulta,Lapsiata kantaa huolta.
Helena on kaunis ja hyvä äiti.
Mikon nykyinen vaimo on paljon kauniimpi kuin Helena.
Mikko rehti rehellinen mies.
Totta outo.Maksaa lastensa elatusmaksut.Hellunkin maksaa hänelle kunnon elarit.Todella outo mies.Vielä on suomalainen mies.Sekin outoa.Mikko ole vaan isä se on totta.
Pisteen jälkeen tulee välilyönti (20:14 ja 7:42). Kaikki on niin outoa, kun ei ole totta! Kaikki on niin totta eikä outoa.
Koskahan tämä Hellu lopettaa tuon pyörittämisen ja vikinänsä. Kolme milliä olisi saanut sopuerosta ja lasten elatuksen,ei kelpaa. Vuosikausia lööppilehti julkaisee tämän naikkosen valituksia ja valheita. Somettaa ja esittää niin hurskasta lahkolaista, pelottava naikkonen.
Lööpit jääny minulta ostamatta.
Siinä mielessä outo.Maksaa kunnon elarit elättää lapsensa.Huoltaa hellua ettei kadulle mene.Todella outo-
Lasten harrastukset.Mikko maksaa.Helenan vuorolla harrastukset peruttava,Ihan sama miltälapsista tuntuu.Äiti ei ymmärrä lastensa harrastuksia.Eikä tartte ymmärtää.Hän on äiti riittää lapsille.Peru hellun vuorolla harrastukset.Helena nauttii voitosta.
Huomenta Mikko.Oletko vielä outo ukko,vai isä kolmelle lapselle.
On hellun mielestä elättäjä.
Mikko on aina ollut outo. Ei oikeat miehet noin tee asioita. Olis kerrankin mies ja hoitais itse asiat kuntoon.
Normi mies, samaa ei voi entisestä muijastaan sanoa.
Mikko on jo hoitanut asiansa kuntoon. Jätti Helenan. Meni naimisiin uuden vaimonsa kanssa ja huoltaa lapset. On edennyt urallaan omilla ansioillaan.
Mutta mitä tekee Helena? No, Helena on itse vastuussa omista tekemisistään.
Todella outo maksaa lastensa elatukset.Asiat on kunnossa.Varmaan tuomarit on hyvä olla hellu kääntää ja vääntää asiat.Mikko on hänellä oikeus olla vaan isä kolmelle lapselleen.Lapset on isän sydänmellä aina.
Ainahan Mikko asiat hoitaa.Aina ei notku somessa eikä kerro asioitaan.
Lasten asiat on kunnossa.Vai onko hellu eri mieltä.Olisi se näky jos Mikko torilla kävisi iltasuukon antamassa.Natalie ei ole julkisuuden perään.Mikko huoltaa lapsensa.Hellua sen minkä oikeus on laskenut.Mikko on koko ajan mies.Jos ei hellun kanssa pärjää.Sitten tukihenkilöt remmiin.
Mikon asiat kunnossa hoitaa hellunkin asioita.
Ei rieku torilla yömyöhään.
Asiat kunnossa.Saiko Helena liian vähän rahaa.Vai joutuuko maksaan jotain lasten kuluja.Mikko huoltaa oikeuden ohjeilla uskoisin niin.Mikko on mies reilu ja rehti,
Mikko on isä ei rieku ei moiti hellua.
Hyvin hoitanu asiat.Lapsilla kunnon vaatetus ja jalkineet.Kun ovat isänsä kanssa.
Mikko on mieheksi syntynyt.Rehti mies.Helena ei ymmärtäny on mies huoltaa lapset sekä hellun.Ei Mikko lehdissä ja somessa kerro asioita.Antaa hellulle tilaa Asiat hoituu uskoisin tuomarien ohjeilla.
Reilu ja rehti isä.Mies mitä parhain.Jos exsä ei pärjänny Ei se ole Mikon ongelma.
Ihan järkevä mies.
Rehti mies aika tunnettu-En sanoisi outo.
Ahne Virolainen joka hilluu Suomessa vaikka ei ole edes Suomen kansalainen. Nyt pitäisi palauttaa kotimaahansa ja 10 vuoden porttikielto Suomeen. Kuormittaa oikeuslaitostamme ja veronmaksajien rahoja. Ahne Virolainen jota kukaan massimies ei enää huoli. Tallinassa on jotain tissibaareja mihin voi mennä tarjoilemaan tippipalkalla
Ihan hirveää taistelua. Aika menee nopeasti, lapset on kohta aikuisia. Laosille pitäisi antaa rakkautta ja tasapainoa, eikä pompotella pelinappuloina. Kaikki jättää jälkensä lapsiin. Ne ei ole kenenkään omistusta vaan tarvitsevat molempien vanhempien tukea. Yhteistyö lasten hyväksi ei toimi, jos kiistellään rahasta ja omistuksesta.
Vastuullisuus ja turvallisuus on kaikkien etu. Toisen vanhemman pitää arvostaa toista. Jos lapsi on vaarassa, niin huoli pitää ilmaista.
Älkää taistelko omalla egolla ja tarkoitusperillä.
Pärjäävät ilman julkisuutta ihan hyvin.Antaa heidän taistella ihan itse ilman somea.Taitaa isä olla lastensa kanssa ilman julkisuutta.Helena äitinä haluaa somen tuen ja rahat Mikolta.
He ovat aikusia.Päättävät ihan itse miten toimivat.
Vai haluaisiko hellu heidän taistelevan .Niinkuin jenkit.
Kyllä. Mikko on mennyt eteenpäin elämässään. Elää harmonista perhe-elämää nykyisen vaimon kanssa ja saa arvostusta myös työelämässään. Hän on turvallinen ja vakaa isä lapsilleen.
Helena kieltäytyi viiden miljoonan euron sopuero tarjouksesta ja valitsi jatkaa julkista riitelyään.
Kukin elää tekemiensä päätösten mukaista elämää.
Helenan oma narratiivi poikkeaa kyllä suuresti realistisesta elämästä. Ja juurikin tämä kieltäytyminen viiden miljoonan euron sovintotarjouksesta on siitä konkreettinen esimerkki.
En tiedä uskoiko Helena saavansa vielä suuremman tarjouksen kieltäytymällä 5M€ tarjouksesta, vai luuliko riitoja jatkamalla saavansa Mikon takaisin.
Niin tai näin, niin lopputulema on nyt kuitenkin se, että odottelee huoltajuus päätöstä ja elareiden loppumista tai kohtuullistamista.
Siinä mielessä outo.Ei päästä hellua kadulle asumaan.
Joko huoltajuuskäräjien päätös on tullut?
Ne oli kaksi viikkoa sitten, joten tuleeko päätös nyt, juuri ennen juhannusta?
Omaisuuden jako on taputeltu.
Avioero taputeltu ja Mikko on jo naimisissa tahollaan.
Kun vielä huoltajuus ja elarit menee oikeuden mukaisesti, niin luulis ex-rouvankin jo rauhoittavan.
Kun kaverit ei enää pidä siihen yhteyttä, avioeromiljoonansa käytti turhiin riitoihin ja lisäksi ulosottossa paukkuu asianajajien laskut ja muut rikostuomio maksut, niin ehkäpä se noilla spekteillä hiukan rauhoittuu.
Yksinäinen juhannus kaupungin vuokra-asunnossa. Voi, voi.
Toista se olisi, jos olisi suostunut tarjottuun viiden miljoonan euron sopuerorahaan ja sovinnolliseen elämään.
Miten meni Helena, noin niinku omasta mielestäsi?
Siinä mielessä outo.Katsoo ettei hellu kadulla elele.Lapset huoltaa.Todella outo mies.
Mikko Koivua tarkoitit.Ei ole outo eikä tuntematon.Upea mies rehti suomalainen.Esiintyy rauhallisesti Vaatetus tyylikäs.Ei moiti ketään ei edes helullua.Lapsista välittää haluaa heidän parastaanTätä lasta rakastaa joka nimitteli häntä.Lapsi ei ehkä tajunnu mitä nimitteli.Lapsiaan rakastaa.Ei ehkä malli isä.On vaan isä kolmelle lapselleen.Lapsiaan rakastaa huoltaa heidät.Ole Mikko vaan isä.Muuta et voi.
Mikko jaksaa jaksaa jaksaa....periksi ei anna vaikka henki menisi miksi??
Mikko ei välitä Helenan riekkumisista. Hän antaa Helenan munata itsensä julkisesti. Ja hyvä niin.
Mikä ettei halua sopia asioita rakentavasti ilman että rahaa levittää mielummin juristeille. On sentään kyse lastensa äidistä.
Jos Helena olisi elänyt normaalin ihmisen tavoin, olis se nyt varakas nainen. Sai Mikolta avioehdon mukaisesti miljoona euroa. Olis sillä saanut asunnon hyvältä alueelta ja rahaa olis jäänyt vielä hyvään elämään.
Mikolla on jo uusi vaimo, eikä Helena kuulu enää Mikon elämään. Eikä siksi tarvitse antaa exälleen enää euroakaan.
Kävikö vieraissa jo jenkkilässä eikä välittänyt lastensa äidistä?
Helena asui vieraan miehen, Troyn, kanssa avoliitossa Mikon omistamassa talossa, vaikka oli naimisissa Mikon kanssa.
Kyllä Mikolla oli hyvä syy jättää Helena ja muuttaa pois omasta talostaan. Helena toi Troyn asumaan Mikon taloon melkein heti Mikon pois muuton jälkeen.
Sopisi jo asiat niin kuin kunnon mies tekee!
Antaisi omaisuutensa Helenalle...?
Troy olis tullu taas kotivävyks, jos Helena olis saanut talon ja rahaa Mikolta.
Rauhoittuisi jo Helena ja lopettaisi julkisen riitelyn ja ränttäämiset.
Helenan pitäisi mennä töihin, niin pystyis elättämään itsensä ja osallistumaan lastensa elatuksen.
Ei maksa edes oikeus kulujaan. 50000€ jo ulosotossa ja nykyisin riitelee veron maksajien piikkiin.
Helena tuuttaa taas uhriränttejä ig. Se taisi yllättyä, kun huoltajuuskäräjien asiakirjat onkin julkisia asiakirjoja muilta, paitsi salassa pidettäviksi määrätyiltä osin. Niin nyt on sit kauheen kiire selittää mustaa valkoiseksi ja uhriutua ja värittää juttua, että hän on ollut niiiiin hyvä ihminen ja kaikki vaan yrittää väittää huonoksi....
Lapsellista.
Menisi töihin ja lopettaisi noi typeryydet.
Mahtaako olla muuta elämänsisältöä kuin käräjöinti...
On. Somessa riekkuminen ja musta maalaaminen.
Ex muija tekee koko ajan asiattomia oikeus juttuja. Jos ei mene oikeuteen saa sakot. Ex muija nauttii julkisuudesta ja ex miehen kiusaamisesta.
Helena voisi muuttaa takaisin Troyn luo. Istuisi vain pikku kakkunsa pois jenkeissä ja jatkaisi elämäänsä siitä, mihin Troyn kanssa jäi.
Troy on jo naimisissa toisen naisen kanssa, joten Troyn luo meneminen ei onnistu.
Ei hyvät miehet kauaa sinkkuna pysy. Onnea Troyn 👍.
Onhan se outoa.Maksaa reilut elarit.Huoltaa lasten tarpeita.Tosi outoa.
Miten outo.Sekö maksaa lastensa elannon.Eivät kersat notku sossun luukulla.Tosi outo mies.
Outoa on se, että lasten äiti ei osallistu taloudellisesti lastensa elatuskuluihin millään tavalla. Odottaa vaan, että muut hoitaa elättämämisen ja luulee voivansa vaan sanella, että hänelle pitää ostaa talo ja antaa rahaa. Oikeuden pöytäkirjoista tuo tuli esille, että siksi on riidellyt, mustamaalannut ja panetellut julkisesti Mikkoa, koska Mikko ei ole sille ostanut taloa ja antanut "pikku rahaa". Vaikka se sai jo avioehdon mukaisen miljoona euroa.
Menehän eteenpäin.Helena pitää julkisuudesta elä sinä ilman julkisuutta,voit kertoa marjasaalista ja muista luonno antimista.Lastesi äiti kertoo Petämiset sänkykamari asiat.
Outo kun maksaa elarit.Maksaako viron tuomarit.Kestää hellua niin kauan kun lapset on alaikäisiä.Sietää myös virolaisentuomarin.Mikko kerää marjoja niillä rahoilla maksaa tuomarien laskut hellu innoissaan heitä haalii,Hellu ei ikinä menisi kerään marjoja eikä metsän antimia.Ne saa kaupasta.Hellu on rikastunut rikkaaksi Mikon rahoilla.Olet vahva nainen.Mikko rehti suomalainen mies.
Sangen outo huoltaa lapset elättää hellun hellu havittelee ainoastaan Mikon ja lasten rahat.Sangen outoa.
,
Mikko käy käräjille kun kutsutaan.Hellukin näkee siellä Mikon.
Mikko näkee siellä kauniin ex-vaimonsa 😍.
tosi outo maksaa kunnon elarit.Käy kadulla seuraamassa hellun vointia.Jos kadun kansa tietää ken hän on hellun kohtalosta emme tietäisi.Virolaiset vieneet hänet viroon.