Kun tutustuitte!
Onko hän samannäköinen kuin silloin?!
Anonyymi-ap
1672051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 167
Vanhimmat
Vatsakkaampi nyt, ja tukkaa vähemmän.
Pallomaha on alaspäin ja likaiset viikset. Kalju on ryppyinen ja kaulaa ei edes ole enään.. eli on se kaiketi vetänyt pohjalle.
Pallomaha vetänyt kaulan piiloon aika hurjaa
Eli käytännössä tarkoitat gubbe mallia yhtä lyhee ku levee kuten Oulun kaupungin toripoliisipatsas
En tuntis häntä enää,jos hän kadulla tuollaisena vastaan tulisi.Niin aika muuttaa ihmistä ulkoisestikin.
Ei yhtään jutellessakin väitti olevansa ihan eri henkilö.
Entä jos ei väittänyt olevansa kukaan henkilö eikä sinunkauppoja tai mitään sellaisia eleitä tehnyt? Hih. Niin helppoo olla kansalainen nainen
Entä jos on. Kait nyt tunnen kaivattuni tunnen hänen läheiset ja ystävätkin. En ymmärrä teitä jotka kaipaatte jotain tuntemattomia ihmisiä outoja.
En ole nähnyt pitkään aikaan, joten en tiedä.
Lähes tulkoon, hiukset oli pidemmät 👸😍
Lihonut ainakin kilon..
Mä oon taas laihtunut ainaki viis
Vau ja suaraan vattaan menny koko kilo? Ps :n muatinäytös @ulitsa🥱
Mut onneksi voi olla myös ns myyriä arvostelemaan kasvoja ja kehoa sentti sentiltä tyytyväisenä elämäänsä ja sen tarjoamaan hyvinvointia lisäävään estetiikkaan. En unohda ikinä vai mitä joku muu täällä mumisi? No niin ,happy repent😬
Mutta ääni on entistäkin kovempi.
Ei haittais kymmenen kiloakaan ❤️
On! Sehän tässä hämmästyttääkin. 🥰
Eikös se voi olla myös hyvä asia, varsinkin jos toinen on nuorempi.
Kyllä. En juuri kyllä nuorempi ole. Melko samanikäinen.
Ei.
Molemmat kestämme hyvin aikaa.
Se on totta. Uudet ihmiset luulee mua aina 20 vuotta nuoremmaksi 😂🤭
❤️❤️❤️❤️
❤️❤️❤️❤️
Miehet yleensä on nuorekkaita.
Naiset vanhenee nopeasti.
Oon nainen
Kiusaajat vanhenee nopeiten
Ja tässä tapauksessa ne on miehiä!!
Henkinen väkivalta ja rääkkäys vanhentaa ihmistä.
Narsismi vanhentaa.
Feministinaiset vanhenevat nopeasti.
Miehet vielä nopeammin.
Ei vaan juuri päinvastoin.
Onpa sinulla palstaäijä jykevää ja väkevää runsasta retoriikkaa hengitätkö nk raskaasti samalla ku tuherrat näitä
Ja sinä joka uppoavana opportunistina äänestit dadaguben kommenttia voimahalit
Aika pienten sielujen touhua kimpassa naisen kimppuun hänellä on mielipiteitä hän on kärkevä jne voi ei nyt on järjestäyduttävä
Ei tietenkään, mutta näyttää omalta
Tuskin ja mun kohdalla nämä menee aina yksipuolisesti sattuu kuulemma liikaa tutustua kun tietää että menettää joka tapauksessa johtuu rajoista mun elämässä astuu yli loppuu varmasti rajalle on ehkä keskusteltavissa riippu osaako kommunikoida muuten kuin pillullaan
Tällainen syvällinen ja melankolinen sekä surrealistinen pohdinta palstaäijältä omaan gallupiinsa eri mielen miljöitä rakennellen. Hymähdys )lähes) kaikille
Muuten aika pitkälti, mutta mies oli silloin, lähes 10 vuotta sitten jotenkin paljon iloisempi ja nauravaisempi. Nykyään kun hänet näkee, hän on vakavan, huolestuneen ja rasittuneen oloinen, vaikka saattaakin vitsailla. Pelkään sitä, että muutos liittyisi jotenkin minuun, että hän ei minun seurassani olekaan enää positiivinen ja iloinen. Jostain syystä, mitä en osaa ihan hahmottaa. Mutta ehkä se ei liity minuun mitenkään, vaan johonkin muuhun (mistä on kyllä aavistus)
Ei välttämättä liity sinuun lainkaan. Voi olla elämässä muita huolia?
Toki voi olla, että miettii liika miten olla, koska hänen on vaikea uskoa tilannetta todeksi? Selkeästi olette kohdanneet pitkän tauon jälkeen. Joskus myös kovin suuret tunteet saattavat saada reagoimaan tuolla tavoin.
Sivusta pohdintaa.
Ei. Hän on kauniimpi. En käsitä, ehkä hän on vampyyri.
Tai näkösi saattaa olla huonontunut.
Se on varmaan sisäinen kauneus, mikä on alkanut loistamaan.
Noita imenyt toiselta elämät.T nainen.
Ihminen alkaa kukoistamaan kun elää niin ettei juonittele muiden ihmisten pään menoksi, negatiivisuus ei tee hyvää muutenkaan
toiset ne silti porukalla tuota harrastaa……
Ja se näkyy
Siinähän tekevät niin.
Ihmiset eivät ymmärrä. Se mitä ihmisen sydämestä ja sielusta kumpuaa, se nimenomaan on se "elävä" ja alati muuttuva osa ulkonäössä, ihmisen persoona on se vaikuttavin asia joka jää aina mieleen, ei ulkonäkö. Sisältä tuleva "se jokin" on jonkinlaista energiaa, joka säteilee kehon ympärillä. Siksi ihmiset näyttävät yleensä paljon paremmilta livessä tai vaikka peilin edessä kuin kuolleissa valokuvissa, koska livessä tulee tämä elävä energia mukaan vahvistamaan ihmisen persoonallisuutta.
Juuri näin.
Tuollaisten harrastajat tunnistaa siitä että juuri he vanhenevat ennen aikaisesti, ovat kateellisia ja katkeria ja haluavat vain muille kaikkea pahaa.
Pahimmillaan projisoivat omia negatiivisia tunteitaan toisiin, epävarmuus ei lähde sillä että yrittää toisia madaltaa omalle tasolleen. Sielus tietää vaikka maski olis päällä...
Hmmm no ei. Ne ei todellakaan tee niin.
Haista kistiporukka löysä vanha vttu.Sieltäpäin se juominen alkoi.Se teidän projekti sateenkaari kommuuni piti saada läpi ja joku kuka sen huomasi alussa tuhota.Onnea.Onnistuitte.Miten siellä ulkomailla?Onko pelot hälvenneet?Pisteillä on tapansa,ne ei ole ikinä olleet moraalisesti katsottavissa
Niistit on kautta historian imeneet viattomien hengen.
Sen pitää loppua! On se kummalllista etteivät projektin aloittajat voi viedä heitä poliisin tietoon, jotta se saataisiin loppumaan!
Ja siinä heti negatiivinen kommentti.
Ja viranomaiset tietää että laittomasti urkittua "tietoa" levitellään pitkin nettiä kera mustamalausten.
Katkeruuden multihuipentuma on saavutettu...
Onko tämä "noituus" millään tavalla rinnastettavissa siihen että toisten laitteilla sekoilevat jyrgenit urkkii naisten ja lasten yksityisyyttä? Kirjoittelevat niistä nettiin ja kaikella todennäköisyydellä rinkirunqqausryhmissään jauhavat pskaa pään täyteen?
Ei taida olla. Siihen tosin on ihan syyt, miksi tiedän tämän ja annan sen tapahtua... Että ei, rakkaat, kyseessä ei ole välttämättä se narssssismi, vaan ihan äärimmäinen halveksunta mitä tulee pahantahtoiseen toisten ihmisten lokaamiseen. Not cute.
Sisäinen rumuus ja ilkeys alkaa vanhemmiten näkymään naamasta.
Positiivisuus, iloisuus ja myötäeläminen tekee psyykelle, keholle ja naurulihaksille hyvää 🥰
Ihminen ei ole mikään iloisuudessa kylpevä robotti. Kyllä se on se sisäinen maailma kaikkine tunteineen ja se, levittääkö ympärilleen vilpittömästi minkälaista energiaa.
Toki jos pelottaa että jää kiinni laittomuuksista niin varmasti vtuttaa ym. ja se on oikein.
No ääni ehottomasti tälle. Ei oo siskot meiltä pois jos joku saa latua, vai mitä sisaret?
Jep, taitaa olla jopa kaksikin eri liigaa
Siis ei eaim niin että joku porukka haluaa nääs yhdelle pahaa vaan nimenomaan niinpäin, että yksi noituu kaikkia?
Ihan ihme bubbua gubelta taas mitä nä tässä edes ns komppaat?
Näinhän se on, sitä niittää mitä kylvää ja muilta salaliittoteorioilta oksat pois
Esitätkö tällaista T naista, eli oletko gubbe vai kirjoitatko tällaisesta hahmosta jtn folkloriikkaa? Kiintoisaa
Joo, eihän se aivan näinkään kyllä
Nyt ei gubbe sullakaan ainakaan tämä kerronta oikein kulje🤭
Miksi koet kommentin negatiiviseksi ja osoittelet sitä sormella- identifioidutko jollain absoluuttisella tavalla porukkaan?
Ilmiannetaan nääs kaikki niiden tietoon kilpien luvut sotut hetut kaikki jutut
On kaikenlaista 😉 Kuka pelaa mihinkin pussiin. Laittomuus on toki aika paha vivhe
Tätä harrastaa tietyt hoitajat 🐷🙈
Filtteri se on toope.
Luin että sammakonnäköinen 😄
Minäkin luin noin.
Luulen että olemme "aikuistuneet" molemmat hieman, mutta hän on kaunistunut naisellisella tavalla, hän kypsyy ja kauniisti vuosikymmeniä eikä rakkaus häneen tunne täyttymyksen merkkejä.
https://www.youtube.com/watch?v=S0cLbb3vFAw&list=RDS0cLbb3vFAw&start_radio=1
Aika daddy muotoon puhjennut
Minun miestä et varasta!!
Eli homeessa …!
Kokeile torifi jos kävis gubbe kaupaksi. Hieno show on taas toivottavasti vaa sul
Paranee vaan.
ärrä
Chubby then, chubby now. Minä siis. Mies 😎
Kyllähän meissä kummassakin alkaa näkymään eletty elämä, mutta olemme silti hyvännäköisiä molemmat.
Älä muuta sano!
Muuta
ei mitään haisua
Mies on muuttunut paljon💛
Älä kuule ala sopertelemaan, olen nuorentunut.
Ei. Kaunein ja suloisin edelleen.
hän on sexympi, miehelle
Se mies säteilee huonoa elämää ja itsevihaa, hyi!
Homous ei oo häpiä! :D Hyvää iltaa!! 🤷🏼♂️
Ei se häpiä ole, mutta pidän vain ikäisistäni miehistä. En halua elämääni yhtäkään oman lapseni ikäistä ihmsistä!
Joo mää taas gubbe sallin ns kaiken kaikille peaceout
Niinpä gubbe sillä olis aivan liikaa kirittävää hengisellä tasolla esimerkiksi
-Eikä irtoa pesemälläkään.
Söpykkä tyttö on ja sirosti liikehtivä.
pedari
Lihonut ja vanhentunut 🤷🏼♂️
miltä sinä näytät?
Norsu
Ihan vaan ennenaikaisesti vanhentunut.
Luulen, että mies on saanut harmaata ohimoilleen, varmasti charmikas.
Noot!🤣🤣🤣
Voi hyvän tähden boomergubbe
Ei.. lihonnut.
Joo kesäisin tulee kalja tai sidupöhöä itte kullekin ja sanonta jota en ole itse keksinyt kuuluu, että läskit ja karvaiset pitäköön paidan päällä
Laihtunut liikaa. Luuviulu on
Katosivatko rinnat samalla?
Tietäsitpä mistä johtuu ksikki tää 😧😧😥😥😖
Aina se on lauta ollut
Lautapelithän ovat kivoja.
En koskaan mieti sellaista asiaa, koska sillä ei ole minulle mitään merkitystä! Ainota kasvot joista pidän ovat minun ikäluokkani edustajia. koska pidän vain ikäisestäni miehestä ystävänä!
jos käyttää nivra soft-juttua ja pesee naman aina... ei tule kuin joku Mickey Rourke -naama.
Melko samannäköinen, mitä nyt tukka on hieman erilainen ja ehkä on tullut muotoja hieman lisää peppuun.
Ei saa katsoa toisten peppuja salaa 😡
Juu eikä muuten saa tehdä paljon muitakaan asioita mitkä liittyy toisten yksityisyyteen.... Korttitalo on romahtamaisillaan.
Joo niinpä, laittomia keinoja käyttävät lain rikkojat ei halua hyväksyä vallitsevaa todellisuutta. Se on voi voi
Mitä näitä tiskeillä notkuvia fanipoikia ny on eri kaupunkien mestoissa
No ei se siitä kyllä nk kulu gubbe, mutta ihanaa kun pääset pääaiheesi piiriin sinäkin tai sinä ainakin. Urpoja piisaa sori
Kyllä hän saa oikeasti mun peppua katsoa ja mä katson hänen 😆
Muut ei saa!
Kiva kuvata kännykkään.
Millä tavalla hiukset ovat erilaiset?
Päätä vai persettä?🥱
No siihen emme gubbe lopulta voi vaikuttaa ns ja eihän se siitä kulu mut hater kato sää vaikka länteen ymym päin
Nyt ne kielitaidottomat kelaa saisko käännettyä pahaenteiseksi, makuasia seki kai
Kaikkeen mitä sutkauttaa voi lisätä erittäin törkeän automaaattisesti
Koska elämme vissiin entisajan tsekkoslovakiassa tai muualla semidiktatuurissa
Onko tämä voimaannuttavaa luettavaa niille joilla ei ole ns suojatyötä että voi sanoa tai kirjoitella mitä lystää
On niin helppoo olla nainen, kansalainen
Laihtunut ukkeli on. Edelleen yhtä komea.
Lihaksia tullut varmaan lisää, kun on ollut niin sinnikäs ;-)
Ei olla tutustutti mutta hän on komee minkälaisena tahansa 🤤
Onpa gubbe vähän tönkkö klangi sulla ko itestäs puhelet. Kuha sanon tyypit, tartte seota tai mtn. TT
Toivottavasti ei ole laihtunut, ainakaan paljoa. Miehestä.
Niin ettei tarvi tehä burgereita urakalla
Lihonnut valtavasti
Ehkä hän on kaunistunut tai onnellisuus saa hänet sädehtimään. Kaunis ruumiinrakenne on säilynyt ja silmissä hymyä joka näyttää kivalle.
Kerro jotain sellaista, josta kuvailun kohde voisi varmuudella tunnistaa itsensä. 😊
hän on miehistynyt ja se on positiivinen asia.
Ainakin kiloissa ❤️
Hän näyttää aina yhtä ihanalta silmissäni. hymy uppoaa kuin sormen jälki söpöön poskeen ja äänensävy on lempeä ja hienovarainen kuin varoisi säikäyttämästä kuulijaansa.
https://www.youtube.com/watch?v=sD9LQYWf8oI&list=RDsD9LQYWf8oI&start_radio=1
Kiusatut ovat usein itse narsisteja. Eivät kestä minkäänlaista arvostelua tai lähestymistä. Itse kuitenkin flirttailevat saadakseen huomiota. Näin täälläkin!
Mua on kiusattu ja en ole narsisti. Eiköhän ne kiusaajat ole niitä narskuja taikka muuten vaan pöpejä?
Kestän asiallista arvostelua tietenkin.
Ystävällisesti kun lähestyy niin saa lähestyä.
En flirttaile miehille koska en osaa sellaista taitoa.
Jos hymyilen ja katson silmiin se ei ole flirttailua vaan osoitan sillä että olen ystävällinen.
Jaa jassoo kiintoisaa palstaäijän larppaushahmo. Itsekään en ole hyvä näissä sosiaalisissa peleissä ja leikeissä
Tämän kommentin takiako se palstalta positiota hakeva on ny valvonu
No, mitä kokee olevansa narsisti pöpi, kuten gubbe kaikille kirjoittaa. Amen👍
Täytyykö heidät gubbe sitten huomioida joko miehenä, ihmisenä tai yksilönä? Rajua
En minä ole. Hän on. Ehkä. Olemmeko edes tutustuneet. Hmmm.
Ei tietenkään. Ei kukaan ole. Kaikki vanhenee.
On vanhentunut mutta tavallaan ei yhtään, sillä hänessä näkee myös sen saman elämänsä kukoistuksessa olleen johon aikoinaan niin palavasti rakastui.
Ja ikä on vaan numero kuten sanoja tapailevat
Kyllä. Miksei olisi. Siis luulen niin ainakin.
Hyväpeppuisin ihanuus on aivan varmasti!🔥
Näytti Hitleriltä kuten Minecraftissa Ghast näyttää kun sitä muokkaa
-Teuvo Hakkaraisen veli Matti
Jaa no sinä pistät sitten parastas niiden AI- muokkausten kanssa. Taso varmaa sama ku Zelenskystä joku sata vuotta sitten, tyyliin
Eehkä ihan vaan pari glitsiä ”matrixissa”
Muotoja on tullut lisää. Tykkään aivan yhtä paljon kuin ennenkin.
Ihanaa kun kuvailit meille
Vai kuin kiintoisa poll, gubbe kertokaa ulkoisista asiosta/ ominaisuuksista vaan kaikki tjn
On hiukset harmaantunut ainakin...
En oo jaksanut värjäillä aikoihin, ja luonnollinen hiusten väri on suunnilleen se maantien harmaa 😂
Joukon kanssa viinaa ottavat entiseen tapaan.