kun saa varmuuden, että toisella ei ole minkäänlaisia tunteita minua kohtaan?
Loppuuko ikävöinti
31
439
Vastaukset
- Anonyymi00001
Järjen mukaan kyllä loppuisi. Ai toisella ei olisi sinua kohtaan tunteita? ♥️ Eikös sen pitäisi olla toisinpäin? No, oli miten oli 🤗
- Anonyymi00002
Kyllä se ajan kanssa haalistuu, kun ei ole mitään syytä pitää toivoa yllä.
- Anonyymi00003
Kylmä rätti vasten kasvoja yleensä tehoaa
- Anonyymi00004
Näinpä tekee.
- Anonyymi00005
Se jää nähtäväksi. Tuskin.
- Anonyymi00006
Ei lopu. Jos on ralkaudellisia tunteita.
- Anonyymi00015
Niinpä. Ihan hirveää
- Anonyymi00007
Mistä sait varmuuden?
- Anonyymi00009
Tulen saamaan varmuuden parin viikon päästä, kun kerron hänelle asian laidan. Kylmä rätti kasvoille se tulee olemaan mitä todennäköisimmin. Siihen valmistaudun. Haluan näiden tunteiden hiipuvan ja toivoa siis on.
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Tulen saamaan varmuuden parin viikon päästä, kun kerron hänelle asian laidan. Kylmä rätti kasvoille se tulee olemaan mitä todennäköisimmin. Siihen valmistaudun. Haluan näiden tunteiden hiipuvan ja toivoa siis on.
Oletko nainen vai mies?
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Oletko nainen vai mies?
Liekö sillä merkitystä ikävöimisen olemukseen.
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Liekö sillä merkitystä ikävöimisen olemukseen.
Olet siis mies.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Olet siis mies.
Jos sä tahdot niin nähdä.
- Anonyymi00019
Anonyymi00014 kirjoitti:
Jos sä tahdot niin nähdä.
Eikun tiedän.
- Anonyymi00025
Anonyymi00019 kirjoitti:
Eikun tiedän.
Höh, olen nainen ja ihastumistidotteen saa miespuolinen henkilö. Että joku mies siellä jossain saa sitten luvan vastata selkeästi mutta nätisti. Tai jättää vastaamatta, ymmärrän senkin.
- Anonyymi00008
Jos varmuus tulee, ettei ole minkäänlaista kiinnostusta, tunteita ( ei varmuutta saada täällä, kohdallani ainakaan, varmin tapa suoraan viestitse ) niin suruprosessiahan pakko olla jos pitkään ehtinyt olla kiintynyt. Kaipaus/ikävöiminen voi viedä paljon aikaa tai lopu koskaan, jos yhä näkee. Tarkoititko itseäsi vai tätä toista?? Siis ollaan erilaisia jotkut toipuvat nopeasti eteenpäin mennen.
- Anonyymi00010
No, sehän jää sitten nähtäväksi, miten tämän tapaukseni suhteen käy. Minä olen ollut ihastunut jo vissiin kolme vuotta... Ja haluan todellakin eteenpäin.
- Anonyymi00016
Anonyymi00010 kirjoitti:
No, sehän jää sitten nähtäväksi, miten tämän tapaukseni suhteen käy. Minä olen ollut ihastunut jo vissiin kolme vuotta... Ja haluan todellakin eteenpäin.
Pääsitkö koskaan puhumaan hänen kanssaan? Naisen kanssa?
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Pääsitkö koskaan puhumaan hänen kanssaan? Naisen kanssa?
Valitettavasti kyse on miehestä. Pahoittelen.
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
Valitettavasti kyse on miehestä. Pahoittelen.
Puhuitko siitä vai oletitko hänen vain tietävän?
- Anonyymi00023
Ei etäisyys lopeta oikeaa rakkautta ja kaipuuta.
- Anonyymi00027
Anonyymi00020 kirjoitti:
Puhuitko siitä vai oletitko hänen vain tietävän?
En ole ihastumisesta puhunut. Mutta aion kertoa hänelle juhannuksena. Ja asia tulee kyllä selväksi. Se on tavoite.
- Anonyymi00018
Kyllä usein niin käy, mulla ainakin auttoi asiaa.
- Anonyymi00026
Uskotaan tähän!
- Anonyymi00021
Ja muistakaa sekin asia, että vaikka se toinen ei olisi koskaan mitään kertonut tunteistaan, niin sekin tarkoittaa että kiinnostusta EI ole.
- Anonyymi00022
Ei jos sinulla on tunteita häntä kohtaan
- Anonyymi00030
Ei vaan jos hänellä ei ole tunteita sinua kohtaan, niin loppuu ihan saleen.
- Anonyymi00024
Voi kuule... ei lopu.
- Anonyymi00029
Mutta jos kuitenkin haalenisi. Niin on minulle ennenkin käynyt. Ja varsinkin kun toinen osapuoli löytäisi jonkun kumppanin, niin se varsinkin viilentäisi minun fiiliksiä. Mutta kunnon torjuntakin auttaa.
- Anonyymi00028
Ihmisillä on sitoumuksia ja mraalisia periaatteita. Kaikki eivät ole tunteidensa armoilla. Tunteita voi olla mutta voi olla vielä jotain suurempaa ja velvoittavampaa. Sen kun sisäistää niin vapautuu energiasi muihin tavoitteisiin.
- Anonyymi00031
Jos kaipailee sitä mitä ollut eikä niinkään odota että mitään tapahtuu tulevaisluudessa. Toki pitäisin tuollaista ilmoitusta ilkeänä ja hulluna joka vesittäisi kaiken mitä meillä oli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa603483Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.202312Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1391975Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus151522Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631207- 621177
Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501052- 59883
- 76842
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.33823