Se on näkynyt selvästi tämän hallituksen toimissa ja päätöksissä. Suurituloisille myönnetään etuja ja veronalennuksia ja pienituloisia kuritetaan.
Tavallisen kansalaisen puolueeksi siitä ei ole.
Kokoomus on julma, kylmä ja kova suurpääoman puolue.
13
279
Vastaukset 13
- Anonyymi00002
Samat sanat rkp:sta. Se on ollut mukana hallituksessa sen toimissa ja päätöksissä. Otto Andersson on rkp:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja ja siten myös mukana pienituloisia kurittamassa.
- Anonyymi00003
Yle
"Ryhmäjohtaja Otto Anderssonin mukaan RKP alleviivaa puoluekokouksessaan olevansa sillanrakentaja, kun osa hallituskaudesta on hukkaantunut huonon käytöksen setvimiseen."
Suomen parhaassa pikkukaupungissa tämä rkp:n kehuma sillanrakennus on täyttä faktaa. Nimittäin Loviisanlahden yli viritetty susi Kruunusilta, joka faktisesti rakennettiin kaupungin oman suunnitelman ja AVI:n ympäristöluvan määräysten vastaisesti. Siitä ei kuitenkaan seurannut virkavastuullisille mitään seuraamuksia, kuten ei myöskään samalla tavalla toteutetusta aallonmurtajasta.
Suomen ylimmät laillisuuden valvojat ovat vuosien aikana antaneet useita huomautuksia pikkukaupungin hallinnolle lain vastaisista menettelyistä. Niistäkään ei ole tullut virkavastuullisille minkäänlaisia seuraamuksia. Andersson on huolissaan hänen itsensä luokittelemasta huonosta käytöksestä, joka ei kuitenkaan ole ollut lain vastaista. Sen sijaan hän ei ainakaan julkisuudessa ole ollut kaupunginvaltuuston puheenjohtajana lainkaan huolissaan ja antanut minkäänlaista kannanOttoa kaupungin omien suunnitelmien ja AVI:n ympäristöluvan määräysten noudattamatta jättämisestä sekä laillisuuden valvojien huomautuksista lain rikkomisista. Siinä sitä on varsinainen rkp:n sillanrakentaja!- Anonyymi00004
Pelkkä populisti, jonka puheet ja teot ovat eriparia. Toki tietämättömään ja hyväuskoiseen vaalikarjaan sen tarinat uppoavat.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Pelkkä populisti, jonka puheet ja teot ovat eriparia. Toki tietämättömään ja hyväuskoiseen vaalikarjaan sen tarinat uppoavat.
Vaalimainokset lienee vähän kuin kouluaineen kirjoitus. Satuillaan hieman että "tykkään kissoista ja koirista ja aion suojella niitä kun kasvan isoksi".
- Anonyymi00006
Kokoomus, ahneiden sadistipetojen ihmissusipuolue.
- Anonyymi00007
Siinä susilaumassa on mukana myös rkp.
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Siinä susilaumassa on mukana myös rkp.
RKPlla ei ole koskaan ollut mitään periaatteita tai arvoja siksi se sopii kaikkiin hallituskoalitioihin. Arvottomat moraalittomat narsisti elitisti vaatii vain pikkusen ruotsin kielen etuja kun himoitsevat valtaan ja sehän ei haittaa muita puolueita.
Sen sijaan ne puolueet joilla on arvoja ja periaatteita eivät kelpaa kaikille.
Vain tyrkyt kelpaa kaikille. - Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
RKPlla ei ole koskaan ollut mitään periaatteita tai arvoja siksi se sopii kaikkiin hallituskoalitioihin. Arvottomat moraalittomat narsisti elitisti vaatii vain pikkusen ruotsin kielen etuja kun himoitsevat valtaan ja sehän ei haittaa muita puolueita.
Sen sijaan ne puolueet joilla on arvoja ja periaatteita eivät kelpaa kaikille.
Vain tyrkyt kelpaa kaikille.Naulan kantaan. Juuri näin toimii puolue, jolta puuttuu selkäranka ja moraali.
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
RKPlla ei ole koskaan ollut mitään periaatteita tai arvoja siksi se sopii kaikkiin hallituskoalitioihin. Arvottomat moraalittomat narsisti elitisti vaatii vain pikkusen ruotsin kielen etuja kun himoitsevat valtaan ja sehän ei haittaa muita puolueita.
Sen sijaan ne puolueet joilla on arvoja ja periaatteita eivät kelpaa kaikille.
Vain tyrkyt kelpaa kaikille.Jos helvetti olisi puolue, niin RKP tekisi liiton vaikka pirun kanssa.
- Anonyymi00011
Oikein hjuva, harasoo
Minulla sijoitusrahastojen tuotot vain kasvavat.... - Anonyymi00013
Suosittelen tuota pahan olon purkua suunnattavaksi kauppiastavarataloon jossa kokoomus häärii, menee siinä konkurssissa samalla terveiset RKP:lle.
Älkää menkö kauppiastavarataloon ostoksille eikä lääkärille, niin tuntevat kauppiaat nahoissaan kansalaisten koston. - Anonyymi00014
Helsinki Garden, hyväveliverkosto, kaverikapitalismi ja sinä vellinsyöjä.
- Anonyymi00015
Mukana myös rkp. Sen syöttämää kallista kuravelliä paikallinen vaalikarja nielee vaaleista toiseen....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751230
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔821157Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241125Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t129965Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6918- 60854
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.74739Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132682Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50662Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80632- 48547
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua90540- 137530
- 25512
- 36505
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t11490- 43477
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää42468- 19456
Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.85444