ULKOLIIKUNTAA RIIHIMÄELLÄ

Anonyymi-ap

Aamulla puoli neljän aikoihin ajelin Ryttylään päin 45 tienhaarasta. Pysäköin auton parkkipaikalle luontopolun päähän. Kävelin lavalle Sammaliston suon reunaan. Avaraa taivasta tarjolla. Aamuruskon värejä alkoi ilmaantua poikittain taivaalle ja kaivantojen vedetkin saivat väriä. -Aurinko jo taivaanrannan yläpuolella, kun pilvien välistä pääsi näkyviin. -Takaisin autolle. Poikkesin paluumatkalla parissa paikassa.

Suodattelin kahvit ja lepäilin. Sitten maauimalaan altaaseen uimaan ja saunaan lämmittelemään.

Kaurapuurolle kotiin ja kahviakin tietenkin. Suunnitelmana oli Atsaleapuisto. Sekoilin tie-esteissä niin, etten pääsytkään oikealle. No vasemmalle sitten. Ajoin Hatlammin suolle. Oli niin pehmeän nättiä maisemaa. Sitten kotiin.

Piti jo syödäkin lounasta. Ja nyt kunnon kaarros, että varmasti pääsin Atsaleapuistoon. On tainnut viime talven poikkeusilmasto vähentää kukkia. Mutta parin kilometrin lenkki oli niin kauniin maiseman ja tienvierien reunustamaa, että kaikki ihmiset vaikuttivat hyväntuulisilta.

OTTAKAA MALLIA, SUOSITTELEN.

6

245

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kiinnostaa typerä jorinasi yhtä paljon kun reikä matossa!

      • Anonyymi00002

        tämä olikin tarkoitettu stalkkereille ähäkutiksi. Olin niin paljon liikkeellä eilen ja yllättäen eri paikoissa, ettei seuraminen ja häirintä onnistunut,


    • Anonyymi00003

      Itse käyn noilla retkillä noissa paikoissa miesporukalla. Luonnon rauhassa omaa aikaa yhdessä

    • Anonyymi00004

      Eikö se olekin kantatie 54 eikä 45?

    • Anonyymi00006

      Puoli neljä ei ole aamua vaan yötä

      • Anonyymi00007

        Aurinko nousee neljältä. Pitää nousta ylös, pukea, ajaa autolla ja kävellä, että on kameran kanssa ajoissa paikalla. -Paremmin minulle on kyllä sopineet sellaiset kuudelta tapahtuneet auringon nousut.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      358
      1114
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      758
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      602
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      491
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe