Minun autoni....

Mitä helevettiä sinä akka työnnyt minun autooni, ukkoni kyllä ajaa sitä päivittäin kun tarvii sitä työssään. Oon kuullu että ukkoni kuskailee sinua töihinkin ja ite kävelen saatana työmatkat. Asutko Peltosalamella? Vae käätkö siellä töessä? Et työnny ennee minun maksamaan aatoon!
133295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Joo kuule olen nähnyt sen akan siinä teijän aatossa. Kerran tööttösin kohalla, kun olivat mänössä ukkos kansa panolle tuone Peltosalamelle päen. Ukkos työajala ajeloo sen luntun kansa....maeniheppa siitä kovaaan iäneen vaekka puhelimessa kun soetat sille akalle ukkoskuullen. Ota sinä uusukko ja nuorempi, vanaha ukkos ee liene tappelemisen vieärti ja sen verran tiijän teejjän ommaesuuvesta ja lapsiis perinnöstä että se akka ee sua mittää.
Nuoloo sormiajjaa ja perskarvojaa vuoan...hahhhaaaa

Äänestä

Me olemme kaverien kaa seurattu yhtä ukkomiestä

Äänestä
  • Ja minkähänlaisesta autosta on kyse??

    Äänestä

Tuomas ei usko vuan sotkoo paskalla kaekki paekat.

Äänestä

Tietäisit vaan, mitä kaikkea ukkos kaa puuhailen ;)

Äänestä

Ja osta äkkiä ukollesi tila-auto jotta saamme
toteutettua kaikki ihanat fantasiamme.

Äänestä

Armoa tämmöiseltä

Äänestä

Loiset ovat loisia, loisivat toisten omaisuudesta.
Itsellä on elämä päin persettä, niin täytyyhän sitä toistenkin onnellinen elämä saada särettyä. Näitä Elluja on joka lähtöön ja osa jää viellä asemallekkin. Jotkut luulevat että ukot ovat valmiita heidän perseen takia eukkonsa ja perheensä jättämään, mutta eivät vaan ole ottavat huvinsa ja sitten häippäsevät. Ukot ovat kautta historian olleet samanlaisia ja hutsuja on aina ollut ja tulee aina olemaan. Ei auta kuulkaa työntyä toisten autoihin siinä mielessä että perinnöstä osallisiksi pääsisitte, munaa vaan saatte....ei se siitä kulu....hahaaaaaaaa.

Äänestä
  • en minä perintöö haluukaan, vaan sitä munaa ;)))

    Äänestä

  • RakaStaja kirjoitti:

    en minä perintöö haluukaan, vaan sitä munaa ;)))

    Voe voe.Eekö sulle löövy muita munia.
    Onhan nuita.Piru sinua kiikuttaa vielä joskus senkin muna-rosvo...kele.

    Äänestä

  • RakaStaja kirjoitti:

    en minä perintöö haluukaan, vaan sitä munaa ;)))

    Vai että Rakastajatar...höhöööö...LöttöPaska olet Lonti.

    Äänestä

  • Mies parhaasta päästä! kirjoitti:

    Vai että Rakastajatar...höhöööö...LöttöPaska olet Lonti.

    tuomas se ei usko se vuan sotkeetuu niihin...

    Äänestä

  • meejän heekki kirjoitti:

    tuomas se ei usko se vuan sotkeetuu niihin...

    Yhäkkö se Tuomas paskan kanssa sotkoo...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaimo siis aviovaimo kirjoitti:

Mitä helevettiä sinä akka työnnyt minun autooni, ukkoni kyllä ajaa sitä päivittäin kun tarvii sitä työssään. Oon kuullu että ukkoni kuskailee sinua töihinkin ja ite kävelen saatana työmatkat. Asutko Peltosalamella? Vae käätkö siellä töessä? Et työnny ennee minun maksamaan aatoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu