Toivottavasti kukaan Hämeenlinnassa ei aikaansa tuhlaa kisojen seuraamiseen.
Jalkapallo - luuserien peli
Anonyymi-ap
14244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hieno aasinsilta. Eikä ihme, aloittaja taitaa olla vähän aasi.
En ole fani, mutta jotain kiehtovaa siinä jalkapallomediamylläkässä on. Suuren urheilujuhlan tuntua.
Housuissa on kyllä isot lahkeet.
Ja kappas, YLE ei tuhlaa verorahoja potkupallon näyttämiseen, sen sijaan kaikkea muuta prkleen tärkeää uusintaa pukkaa ja marginaalilajeja näytetään.
Ilmaiseksiko ne sai lähetysoikeudet?
Tuus ny perziikki kertoon. Ilmaiseksiko Yle sai lähetysoikeudet vai mitä länkytät?
Sinulla se on lukemisen ymmärtäminen vähän heikkoa….futis ei vissiin Yleltä tule?
Tulee, joten kerro nyt hönö
En katso jalkapalloa, mutta jotain voisin katsoa. Eihän täällä mikään kanava näy, koska Elisalla taas joku sotku.
Jalkapallo, ah tuo suuri näyttelijöiden peli! Välillä ei osaa sanoa kumpaa enemmän, pelataanko vai filmataanko, että sattui.
Puolet otteluista esittää MTV3 ja puolet Yle. Ei siinä sen ihmeempää. Itse katson ehkä muutaman.
Ja ylempää voit lukea kun PerS kertoo Ylen saaneen oikeudet ilmaiseksi
Ei kun pers luuli ettei yle näytä ollenkaan kisoja. Hänen mielestään yle pitäisi lopettaa mutta suuttuu kun yle ei näytä kisoja tai näyttää mutta pers ei tiedä sitä.
Sellainen on pers fiksu kaveri. Kohta hän varmasti väittää että kunnallisvaalit on huhtikuussa 2026.
Minä täällä kannan suurta huolta siitä, mitä minulle tuntemattomat ihmiset katsovat televisiosta, enkä varmasti ole luuseri.
Hieno peli tuo Meksiko vs Etelä-Afrikka. Jaettiin peräti 3 punaista korttia.