matkalla maineeseen...kahdeksan parhaan nähtävyyden joukossa mitä kannattaa käydä katsomassa kertoo iltasanomat....
Lirutin olikin hyvä ja
Anonyymi-ap
25913
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Keskieuroopasta asti on tulossa turisteja katsomaan tätä ihmettä.
Kylpyläsaari ja Haapakannel on täyteen varattu koko heinäkuun.
Haapakannel, ah, tuo pikku Pariisi!
Ihan kelpo mainos aloitus, mutta laitatko linkin. Kyllä karavaanit tietää, missä tän Suomen-niemen leirintäalueilla saa rahoilleen vastinetta..
Tämä lirutin, niin se ei niissä piireissä herätä mitään arvostusta. Että näin. Useat karavaanarit arvostavat luonnonrauhaa ja luonnossa tekemistä. Niin meidänkin perhe.
Vähäpätöinen lirutin ei meitä karavaaraneitakaan häiritse, mutta onhan se sellainen nähtävyys jota ei muualla ole!
Höpö höpö.
Kaikkien yhteistä saarta mainostetaan vesijettien avituksella.
Pitäisikö siis järjestää vesijettien kokoontumisajot ja kiihdytyskilpailut vesijetti v/s moottorikelkka liruttimen ympäri?
Myös suursuosion saavuttanut jettislalom ja hyppyristä hyppääminen täytyy olla vesijetti viikon ohjelmistossa.
Uutena lajina mukaan voisi ottaa sen iltäöisen jettifrisbeen varmasti kiinnostaisi katsojia?
Siis mikä on
Hienoa, kun jaksat yrittää edistää Haapaveden leirintäalue matkailua.
Piristystähän se todella kaipaa. Mutta tyhjästä on paha nyhjästä. Ja minusta on matkailijoiden aliarvioimista kuvitella, että lirutin on joku matkailu magneetti.
Ihmiset, jotka matkailevat Suomessa, he kyllä osaavat vertailla ja hakea yöpymisrahoilleen vastinetta.
Nää on mainioita markiinointiapureita. Laittakaa vaan tulee videota ja someja.
Eiköhän jokainen osaa itse päättää missä viettää aikaansa ja mitä nähtävyyksiä käy katsomassa ,tai viettääkö aikaa metsän keskellä tai jossain rauhallisessa korvessa,ilman että tarvii ohjeistaa.
Toiset tykkää että on elämää ja tapahtumia.
Onneksi me ollaan niin erilaisia.
Jokaiselle jotakin luulis löytyvän
Haapavesi haluaa olla hölömölä ?
Lirutin on noussut valtakunnalliseen maineeseen ja tekee paikkakuntaa tutuksi...hienoa
Myötähäpeää vain koetaan.
Äläs nyt.
Lirutin kuvaa erittäin hyvin paikkakunnan elinvoimaa..
Lirutin toi Haapaveden kuuluisuuteen...Hyvä lirutin
Edullinen ja toimiva mainos kunnalle...kenen lie idea ollu
Tapsa on siitä ensin puhunut. Konsultti teki suunnittelut. Rahat meni siihen silloin. Sen jälestä tuli kuntalaiset jotka ehdotti uudestaan tekemistä. Toteutus kesti kolme vuosikymmentä .
Sopiva poikkeama nelostieltä, kun ajaa Pulkkilasta Haapavedelle !Ja jokivartta Kärsämäelle, niin näkee muutakin ,kuin tietä ja metsää.
Hyvä tuli
Kyllä minunkin varmaan täytyy lähteä täältä Seinäjoelta katsomaan tätä ihmeellistä lirutinta, kun minulla ei ole aavistustakaan että mikä se on! 😅
Terve tulloo!!😃
Onpa kiva kun tulet! Tuo kaverikin!👍🤗🥰
Älä hyvä ihiminen !
Pysy Tangokadulla, jos haluat elää!
Nyt pitäs vetää asvaltit uusiksi odoteltaessa valtavaa turistivirtaa!