Minne tahansa Kotkassa menetkin niin edelläsi on jonossa vähintään noin 15 Kiinalaista. Tekevätkö Kiinalaiset akkumateriaalitehtaassa vain yötöitä kun muuten kaupoissa ym niitä pyörii jaloissa. Hirveä vauhti ja molotus päällä koko ajan.
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Kiina on alkanut levittäytyä maailmaan. Ensin data, sitten kaikki. Täällä Suomessa ei käsitetä mitään.
- Anonyymi00002
Satojen Kiinalaisten läsnäolo Kotkassa ja muualla Kymenlaaksossa tarkoittaa että samalla kaikki tieto menee suoraan Putinille. Datakeskukset ym jota Kiinalaiset nyt ympäri Suomea touhuavat on samalla Venäläisten vakoilusotaa.
Ei olisi pitänyt tälläiseen suostua.- Anonyymi00010
Tieto menee puhelimeesi, katso missä valmistettu!!!!
- Anonyymi00012
Kiitos ahneet demarit tästäkin!
- Anonyymi00003
Eikö kiinalaisetkaan ole tervetulleita? Mitä teitä vaivaa?
- Anonyymi00006
Kiinan ja Venäjän väliä nämä varjolaivatkin seilaavat jatkuvasti Putinin laskuun.
Lukisit uutisia niin tietäisit. Kiina on Venäjän suurin tukija Intian ohella.
- Anonyymi00004
Mielummin kiinalainen kun Peruϟϟuomalaiset ei ei itkupotku pillittäjät
- Anonyymi00009
ole sitten Kortistossa loppuikäsi
- Anonyymi00005
Demareiden Paavo Lipponen ja Tarja Halonen olivat näitä Venäläisten politrukkeja ja Putinin kätyreitä. Nyt on saatu Kiinalaisten datakeskusten varjolla vakoilutoiminta Putinille toimimaan. Venäläiset saavat kaiken tarvitsemansa tiedon Suomesta.
Tänäänkin Mussalon sataman liepeillä pyöri Kiinalaisia sankoin joukoin.
En ymmärrä miten niitä pyörii kymmeniä koko ajan ympäri Kotkaa 24/7 kun niiden pitäisi olla pystyttämässä sitä datakeskusta. - Anonyymi00007
Niillä on suorayhteys kännykästä Pekingin vakoilukeskukseen. Kaikki mitä kännykästä kuuluu ja näkyy menee Kiinaan samantein.
- Anonyymi00008
jep edullisia ja ahkeria työntekijöitä sinne tehtaalle otetaan
Ei SAIKKUVÄKEÄ - Anonyymi00011
Mutta demarikonsultin tili on yuneja täynnä kiitos uusien isäntien anteliaisuuden?
- Anonyymi00013
Kiinan rahayksinkkö on Renminbi viralliselta nimeltään ja tätä käytetään oikeasti.
Puhekielessä se on Yuan. Suomalaiset vääntävät yleensä Jeni.
- Anonyymi00014
Kyllä ne kohta lähtee kun saavat asennukset valmiiksi. Sen jälkeen suamalaiset yrittää ajaa tuotantoa vuoden tai pari. Sen jälkeen meillä on taas uusi "putkitehdas" valmiina seuraavalle yrittäjälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591290
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571218Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331142- 1011034
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71030- 54912
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.6833Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista32818Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it197710- 71689