Hyvä Kirsi

Olet 65 ja nautit varmaan hyvää eläkettä ja siinä sivussa saat vielä Kelan johtajan palkkaa aina 7-kymppiseen saakka.
Kun mikään ei riitä ... laulukin sen kertoo.
24121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Oot vaan kateellinen, minä ainakin olen ja myönnän sen reilusti.

Äänestä

Turha kadehtia, jos työväenluokan edustaja pääsee herraksi herraluokkaan.

Porvariherrat pyrkivät rikastumaannpääomasijoittajien omistamilla yksityisillä firmoilla, mutta työväenluokan toveriherrat veronmaksajien rahoilla.

Äänestä

No rehevä nainen ja rikaskin vielä. Ehkä joku mies on onnekas, ettei tarvitse laitattaa itselleen Penttilöitä eli vuokrata seksibussia ja ruveta myymään itteensä onlyfanskarjuna 🤣.

2Äänestä
  • On, kun riihen seinästä repäisty, tuon näköisellä emännällä ei ole muuta, kun työ.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    On, kun riihen seinästä repäisty, tuon näköisellä emännällä ei ole muuta, kun työ.

    Komee peräsin on, jysähtää aina kun näen livenä.

    2Äänestä

  • Miten niin rehevä ???????

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Miten niin rehevä ???????

    Ehkä kätevä ja viriili?

    Äänestä

Just, ja sitten sairastuu, hautaan ei mitään mukaan saa, tuskin kerkee edes tuhlaamaan puolia, perikunta kiittää.

Äänestä
  • Miksi vinkuminen, jos tekee mieli hyväpalkkaista duunia niin tee jotain asian eteen.

    2Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Miksi vinkuminen, jos tekee mieli hyväpalkkaista duunia niin tee jotain asian eteen.

    Mulla on hyvä eläke, ei tarvi enää eläkeläisenä tehdä töitä, nyt nautin olostani ja koitan tuhlata rahojani, omia, kun ovat.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Mulla on hyvä eläke, ei tarvi enää eläkeläisenä tehdä töitä, nyt nautin olostani ja koitan tuhlata rahojani, omia, kun ovat.

    ei ole omia

    Äänestä

Kirsi on kait lapseton ja sinkku nainen. Kun mikään ei riitä ….

Äänestä
  • Miehillä eläkkeet suurempia kuin naisten,joten yksityisasiat voitte pitää omina asioinaan.

    Äänestä

Työväenluokkaiset naiset osaavat hankkia muuta etuutta kuten esim. ent. Rauman aluesairaalan apulaistalouspäälikkö ( SDP), joka alkoi elää ylellisesti päästyään eroon sairauksien kustannuksella tapahtuvasta rikastumisen kulttuurista.

Hänellä oli niin kiire NY:iin, että joutui lentämää Lontoosta NY:iin Concordella ja NY:ssa joutui taittamaan taivalta streeteillä ja bulevardeilla tavallisen taxin sijasta limosiinilla.

Jotta kyseessä ei olisi porvarien ylellinen tapa elää firmansa rahoilla, työväenluokan nainen maksatti lystin veronmaksajilla, jotka näin hänen välityksellään pääsivät mukaan porvarilliseen nautintaan

Äänestä

Kun mikään ei riitä .... Niin Kirsi

Äänestä

Kun sitten joskus tämä viisi vuotta tulee täyteen, niin eiköhän demarit keksi Kirsille uuden työpaikan. Tietysti kovalla palkalla . . . .
Kun mikään ei riitä . . . .

Äänestä

Älkääs viitsikö. Kirsi ei ole tehnyt mitään pahaa kenellekään. Hän yritti korjata hyvinvointialueen asioita, mutta alan loiset eivät pitäneet siitä että keinottelu jouduttaisi lopettamaan, joten hänet savustettiin ulos. Komea nainen.

1Äänestä

Ei vaan Kirsi Varhila ... jolle mikään ei riitä.

Äänestä
  • Riittää, hän ei vain ole kohdannut sitä oikeaa 🤔

    Äänestä

On kohdannut ja se on raha ja valta.

Äänestä
  • Niitä nyt on kaikilla. Hyvää kyytiä ei ole.

    Äänestä

Kirsi on nostanut itsensä työnorjuuden sorronyöstä.
SDP on myös pikkasen Kirsiä auttanut.

Kirsi auttoi itse monia terveydenhoidon työläisiä heidän vaatiessa palkkojensa pienentämistä.
Osa jopa vaati potkuja työstään ja Kirsin johdolla heidät vapautettiin työnorjuudesta.

Työväenluokan ihmisenä Kirsi kuunteli terveystyöläisten eli mm. hoitajien ja lääkäreiden toivomuksia herkällä korvalla.
Olivathan he hyvinvointipiirin soten lattiatason työläisjoukkoa, jonka toivomuksien täyttämistä varten koko työväenpuolue on perustettu.

Äänestä

Älkääpäs ny, Kirsi on kommee nainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olet 65 ja nautit varmaan hyvää eläkettä ja siinä sivussa saat vielä Kelan johtajan palkkaa aina 7-kymppiseen saakka.
Kun mikään ei riitä ... laulukin sen kertoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu