Possolle iski hotellikateus. Ei kenenkään normaalin ihmisen tarvitse kadehtia noin satasen huonetta parin viikon lomalla, ei kenenkään muun kuin Posson. Sokeitten maassa yksijalkainen on kuningas.
Joo eihän varmaan ketään matkusta oikeasti Pattayalle eikä oikeasti majoitu satasen huoneissa, eihän vaan eihän? Kyllä Pattayalla on oikeastikin kateuden ansaitsevia suomalaisia. Miltä kuulostaa 600 neliön penthouse jonne on oma hissi? Sellainenkin löytyy suomalaismieheltä.
2010
Päivän pakollinen miljonäärin possotus.
3
<50
Vastaukset 3
- Anonyymi00001
Possoilla aikamoinen juhannusrieha menossa aattona tänäkin vuonna, ja taas suomikaksnelosella kopioiden. Thaimaassa ei ole juhannusta.
- Anonyymi00002
Olenko muuten kertonut miten yksijalkaisena juoksin maratoonin?
2010 - Anonyymi00003
Yksi Pasasen parhaista hotellikaskuista oli se kun kertoi ystävineen saaneensa 260 neliön kattohuoneiston Pattayalta songkranin aikaan hintaan 2600 bahtia ja heitä oli neljä miestä jolloin hinnaksi pekkaa kohti tuli 650 bahtia. Syyksi halpaan hintaan Pasanen kertoi että tuntee huoneiston omistavan venäläismiehen, joka luottaa Pasaseen koska tämä on hyvä asiakas.
Songkranin aikaan tuollainen huoneisto (jos olisi vuokralla ylipäätään) maksaisi oikeasti noin 40-60 tuhatta bahtia per yö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3001050Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni61857- 76835
- 69712
- 67691
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39668Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34577- 43570
- 48507
- 40505