Yhteiskunta estää saamasta kaivattuni! Hänellä ei ole mitään some sovelluksia! Hänellä ei edes ole omaa kännykkää. Eikä omaa puhelinliittymää! Jää hyvä ihminen ilman puolisoa, kun ei ilman omaa kännykkää voi viestitellä tai soitella! Hän on täydellinen ja ihana.
Yhteiskunta estää saamasta kaivattuni!
9
77
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tylsää... Rakastan häntä. Haluan häntä. Ilman, että hänellä on oma kännykkä. Emme voi jutella puhelimessa tai viestitellä. Eikä tämä tilanne muutu.
- Anonyymi00002
Oikeasti? Miten hänen vanhempansa hyväksyy ton?
- Anonyymi00003
Ihan älytöntä! Sano, ettei ole totta. Mitä pahaa on tehnyt, ettei ole omaa kännykkää tai puhelinliittymä?
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Ihan älytöntä! Sano, ettei ole totta. Mitä pahaa on tehnyt, ettei ole omaa kännykkää tai puhelinliittymä?
Osta hänelle puhelin ja prepaid. 😁
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Osta hänelle puhelin ja prepaid. 😁
En voi... Paikka kieltää missä asuu.
- Anonyymi00006
Sehän selittää miksi hän on niin kylmä minua kohtaan, kun nähdään. Yhteiskunta on aivopessyt hänet uskomaan, että vain sinkkuna voi olla.
- Anonyymi00007
Voi. Voi. Monet kerrat turhaan itkenyt, kun kaivattuni on kylmä minulle. Vihdoinkin ymmärsin syyn. Yhteiskunta on saanut hänet uskomaan, ettei hänelle kuulu oikeus saada rakastaa. Hieno ihminen on. Kunpa yhteiskunta näkisi saman kuin minä näen. Hänestä tulisi mahtava jollekulle puoliso.
- Anonyymi00008
Oispa kaivatulla joku järkevä sukulainen! Lähellä kaivattuni. Voisimme hänen kautta soittaa toisillemme, kun antaisi kaivattuni soittaa.
Onhan toi hassua, mutta todellisuutta. Rakastuin näköään ihmiseen, jota en voi pyytää treffeille. - Anonyymi00009
Aivan sama, vaikkei kaivattuni lukisi näitä. Pitää unohtaa hänet. En voi saada!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591174Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11840Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501