Johan on labyrintti uudistus meni aika vihkoon
Vastaukset 30
- Anonyymi00001
Jos se on nykyaikainen pakohuone, mutta kyllä ostokset lisääntyy, kun joutuu etsimään tiensä ulos.
- Anonyymi00004
Tai toisinpäin. Jos olet jo ohittanut kohdan mistä jotain piti ostaa niin kuka siellä enää takaisinpäin lähtee kulkemaan. Loppumatkan voi sitten mennä nopsaan kun sen puuttuvan tuotteen käy kuitenkin jostain muualta ostamassa ja sieltä voi sitten ostaa loputkin.
- Anonyymi00002
Hyvin kyllä itse olen aina löytänyt ulos. Liekkö hyvä suuntavaistoni? Onhan tuonne "kassa" kylttejä laitettu käytäville, että löytää ulos.
- Anonyymi00003
Olen suunnistuksen korttelimestari, mutta olisin kyllä toivonut suoraa käytävää elintarvikeosastolle ja sieltä suoraa käytävää kassoille.
- Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Olen suunnistuksen korttelimestari, mutta olisin kyllä toivonut suoraa käytävää elintarvikeosastolle ja sieltä suoraa käytävää kassoille.
Ehdotan, että Iisalmi hakee Jukolan Viestin järjestäjyyttä ja suunnistustapahtuma järjestetään ensimmäistä kertaa koskaan sisätiloissa, Iisalmen Tokmannissa.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Ehdotan, että Iisalmi hakee Jukolan Viestin järjestäjyyttä ja suunnistustapahtuma järjestetään ensimmäistä kertaa koskaan sisätiloissa, Iisalmen Tokmannissa.
Sitten viime kerran käyntini käytäviä suoristettu joten ainoastaan suunnistuskilpailu sopivainen suunnittelematta vain dementiaklubilaisille.
- Anonyymi00007
Miten tuo on mennyt edes palotarkastajalta läpi? Miten hoituu hätäpoistumiset?
- Anonyymi00008
Totta. Umpinaisia sokkeloita.
- Anonyymi00009
Hyvin toimii, jos haluaa kierrellä eri osaltoilla. Jos hakee vain elintarvikkeita, niin silloin joutuu turhaan kiertämään. Aika selkeältäkin vaikuttaa, kunhan oppii mistä mikin tavara löytyy. Aivan selkeitä läpimenopaikkoja löytyy, jos on hiemankaan suunnistutaitoa. Tulee vain aika harvoin käytyä, kun on matkaa kauppaa liiaksi.
- Anonyymi00010
Minusta selkeämpi kuin entinen järjestys,vuoden päivät ehdin käymään enkä oppinut kunnolla löytämään hakemiani tavaroita,nyt on isot opasteet.👍
- Anonyymi00011
Ihan umpikujasokkelo.
- Anonyymi00012
On sokkelo. Kapeita kulkuväyliä. Ahdasta. Ei oo miellyttävä vaan tunkkainen.
- Anonyymi00013
"Miten tuo on mennyt edes palotarkastajalta läpi? Miten hoituu hätäpoistumiset?"
Jos Tokmannin sokkelo on tänään samanlainen s- Anonyymi00014
sekamellakka kun pari viikkoa sitten niin aivan varmasti paniikki syntyy jos ruuhka aikana syttyy.
- Anonyymi00015
Suomessa syttyy vuosittain noin 1 000–1 200 liike- ja toimistorakennuksen tulipaloa tai palovaaraa, joista myymälärakennuksiin (kuten kauppoihin, tavarataloihin ja kauppakeskuksiin) kohdistuu satoja hälytyksiä. Tarkkaa yksittäistä kokonaismäärää historian ajalta ei ole julkisesti saatavilla, sillä valtakunnallinen ja yhtenäinen tilastointi on aloitettu vasta 2000-luvulla.
- Anonyymi00016
Viimeisin Näätämön kauppapalo.
Yle:
https://yle.fi/a/74-20223357 - Anonyymi00017
Ihme inisijöitä 🤣
- Anonyymi00018
Mistä täältä piäsöö pois? Tulukee hakemaan...
- Anonyymi00019
Jos on noin vaikeaa asioida myymälöissä niin suosittelen jo palvelukotia.
- Anonyymi00020
"Jos on noin vaikeaa asioida myymälöissä niin suosittelen jo palvelukotia."
Suosittelen Halpahallia ja Puuiloa, myös Hankkija ja Rautaosa ovat suosikkipaikkojani kerran viikossa Iisalmessa ruoka ja tarvikeostoksilla käydessäni.
Tulen pohjoisesta ja käännyn Prisman risteyksestä oikealle Koulukujalta käännyn vasemmalle ja käyn usein Kampuksen labran ja Terkkarin tyttäriä tervehtimässä. Heti aamusta tulee hyvä mieli.
Siitä jatkan torille ja varon Haukiniemeltä tulijoita.
Puuilossa vierähtää helposti tunti, tosin ostokset ovat usein köykäiset niin kuin tänään 20 metriä vihreää puolen tuuman kasteluletkua.
No, mitäpä voi 6,99 euron hintaiselta letkukieppuralta edes odottaa.
Kyllähän tuon läpi vesivirtaa kun vain liittimet pitävät.
Mutta pieneläkeläisen on tyydyttävä vähään.
- Anonyymi00021
Siitä sitten samaa reittiä takaisin ja Hiekkalan kujan ohi alikulkutunneliin ja oikealle ja vielä kerran oikealle Rautaosan pihaan, sieltä Stihlin akkumoottorisahaan uusi teräketju, nippu viiloja ja Stihl 2T-bensiiniä. Oli asiallinen myyjä ja mielenkiintoinen Stihl nurkkaus. Ostosten maksukin onnistui samassa nurkkauksessa aivan kuin kyläkaupassa.
Siitä Halpahalliin ruokaostoksille ja mukavan mummelinkin tapasin. Sieltä sitten Hankkijalle, entisenä maanviljelijänä Hankkijan piha komeine koneineen vetää aina puoleensa.
Ja vieläkin pihamaan viljelijälle löytyy Hankkijalta aina tarpeellista ostettavaa.
Ja myyjät nykyisellä Hankkijalla ovat mukavia,
niin kuin ovat aina olleet.
Sieltä Parkatintietä ABC:lle ja tankki täyteen.
Viimeisenä apteekkiin, linnunlaulua kuunnellen, sitten lääkkeet kainaloon, kassalle ja hyvillä mielin kotimatkalle.
Prisman kyljessä olevan apteekin porukka on todella ihanaa.
Oli mukavaa taas kerran viettää aamupäivä Iisalmessa.
Mutta niin se on, meillä kaikilla on omat polkumme.
Mitkä ovat sinun polut?- Anonyymi00022
Enpä kerro polkujani.
- Anonyymi00023
Mitä pappi sanoi, kun ajoi autonsa ojaan?
– "Ihmeellisiä ovat Herran tiet!"
- Anonyymi00024
Tokmanni on pahassa lävessä. Jo maallikko näkee liikkeen läpi kulkiessaan, mikä on pielessä. Senkö vuoksi päälliköt ravaavat kilpailijoissa vakoilemassa menestyksen salaisuutta. Ainakin Kuopion Puuilossa ne kävelivät peräkkäin kuin köyhän talon porsaat.
- Anonyymi00025
Todellakin labyrintti on kuvaava sana kyseiselle kaupalle. Olihan se sokkeloinen ennenkin ja nyt uudistuksen jälkeen vielä pahempi. Turvaton olo siellä tulee, jos ajattelee miten mahdollisessa hätätilanteessa tai sähkökatkoksen sattuessa pitäisi päästä pikaisesti pois. Lisäksi johtavassa asemassa olevilla tuntuu olevan ylimielinen asenne asiakkaita kohtaan, kun heille ei kelpaa palaute kuin netin kautta, paikanpäällä ei siis voi palautelappua kirjoittaa.
- Anonyymi00026
Nyt on pääkäytävän mutkia oiottu. Onkohan tullut riittävän tarpeeksi kitkerää asiakaspalautetta asian tiimoilta, että ottivat lusikan kauniiseen käteen?
- Anonyymi00027
Kylläpä oli nopea reitti vaatepuolelta suoraan hevi puolelle 👍
- Anonyymi00028
Vanhat polut on palautettu,olkaa hyvät.
- Anonyymi00029
Lidlissä on leveät käytävät ja selkeä kauppa. Kaikki tarvittava löytyy.
- Anonyymi00030
Kaupoissa yleensä hyllyt järjestetään niin ettei kassoille pääse ennen kuin on kiertänyt koko kaupan.
Lidl on kyllä hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251198
- 721153
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun95899- 78792
- 45771
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la39733Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka31707- 67653
- 111561
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39536