Hyvää musiikkia
Anonyymi-ap
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
J.Gotti (soul-räppiä)
Digitaalimiehet-Digitaalimiehet
Psyke urtsa
Susan Matthews
Kaisa kulmala trio tribute
Salla hakkola
Marshall parker
Kinga Glyk
Pekka pohjola
kauko Röyhkä
Kari peitsamo
tuomas henrikin Jeesuksen kristuksen bändi
cry bar
Litku klemetti
Hulda huima&mustat kalsarit
Helvi leiviskä
kaija Saariaho
Kolmas nainen
Popeda
CMX
Yö
Eva-Maria houben
Gloria coates
Marian Petrescu
Anton vivaldi
klamydia
Ultra bra
kerkko koskinen
Suurlähettiläät
Aki sirkesalo
Aija puurtinen
Saara soisalo
Giddyups
Mamba
King crimson
Koobaatoo abartus
C.C.C.C.
Valkyria
Alexandr nevsky
Saran nemtsov
YUP
don huonot
Absoluuttinen nollapiste
Maj karmAN kauniit kuvat
kotiteollisuus
Clara Schumann
Annea lockwood
Maria Minerva
Keyboard (julkaisu keyboard)
Smak
pelle miljoona
Eppu normaali
eating pebble
Pocket change
Santa lucia
Stone
tossahan noita.
mul ei ne sanat merkkaa . Voin saada hyvän fiiliksen vaikkei ole positiiviset sanat koska kuten sanoin, mulle ei merkkaa sanat.
musa on kuin lääke. Joo.
Musan lääkeominaisuus riippuu asiayhteydestä ja mielentilasta joka ikistä biisiä koskien ja jos on jo tuttu biisi, sitä enemmän, koska musiikki saa ihmisen peilaamaan omia tunteitaan, myös tuttu musiikki ja monella lyriikat auttaa käsittelemään tunteita, myös melodia saa aikaan tunteita, vaikkeivät biisin sanat olisikaan positiiviset. En ole parisuhteessa, ja silti tämä Roy Orbisonin biisi saa hymyn huulille, yleensä olen jopa enemmän kuullut Celin Dionin coveria tästä halutessani hyvän olon, enkä kuuntele sanoja vaan ajattelen vain hyvää oloa, mikä välittyy biisistä.
https://www.youtube.com/watch?v=m5N9IHqqGcA&list=RDm5N9IHqqGcA&start_radio=1
Kiitti postauksesta!
Tosi hyvä kappale!
Tuli tästä mieleen nuoruusajat, kun poikakaverini ajoi monena kesänä Helsingistä yli 500 km joka viikonloppu tapaamaan minua. Ja takaisin maanantaiksi töihin toiset yli 500 km. Olin kesätöissä ja työn jälkeen oli odottamassa autossaan. Oli ne kauniit kesäyöt, ajeltiin sitten vielä yöt pitkin korpia ja juteltiin. Hän oli autokorjaaja, mutta niin filosofinen. Opin häneltä paljon ja varsinkin elämänasennetta.
Samaa sarjaa vielä:
Califonia Blue
https://www.youtube.com/watch?v=4TPIjzEmyt0
ALICE Smokie
https://www.youtube.com/watch?v=uFgnZGA-Q7Y
Nautitaan kesästä!