Itserakas eukko soittaa nukkumaan laittaessa sen pojalle omia kappaleitaan. Mitä hittoa??????? Empä ole vastaavaa kuullut.
Jasmin Vähäkangas
Anonyymi-ap
156939
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 156
Vanhimmat
Jasmin lellii sen lasta.
Mikä onkaan parasta, kun lapsi nukahtaa oman rakkaan äitinsä lauluja kuulen.
Lasta pitääkin lelliä ja laulaa, kun menee nukkuu.
Eiks täällä joku ollenkaan ymmärrä, että lapsille lauletaan, kun heidät laitettetaan nukkumaan ?
Laulaako hän virsiä vai jotain kevyempää?
Laulaa kauniita virsiä ja lasten lauluja kans.
Mitä ihmeellistä? Mikäli olen oikein ymmärtänyt, moni odottava äiti laulaa lapselleen, joka on vielä sisällä. Muistan joskus lukeneeni, että sikiö kuulee. On tutkittu. Tuohan on parasta lapselle vai pitäiskö räväyttää punkkia? No sitten ei kukaan nuku🤣
Onko Jasmin levyttänyt joskus lasten unilauluja tai virsiä?
Etkö sä laula ikinä? Mä laulan ajaessani, mutta yksin. Ääni kun on kamalampi, kun variksella😂
Kysymys kuului, että onko Jasmin levyttänyt joskus lasten unilauluja tai virsiä.
Kysy soita, että laulaako virsiä pikku pojalleen ja.
Jos osaa varsikin laulaa, niin silloin osaa myöskin Jasmin sen taidon.
On on ja paljonkin, mutta ainoastaan omaan videoihin ja kännyyn ainoastaan.
Onpa tietenkin ja vielä kyselet 😂.
Ei kai kuitenkaan koskaan esimerkiksi huuda v*ttua laulaessaan ?
Ei ole ja riittääkö nyt vastaus sinulle ?
Onko Jasmin lukenut edes ylioppilaaksi koskaan ?
Jasmin niin omassa itserakkaassa kuplassaan. Taitaa pitää itseään pk-pohjalta ylöspäin ponnahtaneelta "älyköltä".
Ai pitää vai?
Kaikesta täällä kans tehdään ongelma. Elikkä on ihmeellistä, jos lapsen äiti soittaa omia lauluja nukkumaan menevälle lapselleen.
Minä olen ainoastaan huolissani, miksi ei Jasmin leikkuuta pois tuota pattia otsadtaan. On hankalassa paikassa, hiuksia harjatessa ja esimerkiksi lippistä päähän laittaessa voi patti ärsyyntyä. Siskoni kuoli, hänelle tuoli otsaan syöpä ja leikattiin kolme kertaa.
Minkä diagnoosin olet saanut?
Toivottavasti ei ole syöpä.
Kun on oma elämä niillä toisilla vaikeeta, ne eivät hyväksy et joilakin on elämä hyvin.
Ei se ole ongelma, vaan tekevät siitä itselleen ongelman.
Juurikin näin on asia. Yksinäisyys on monen ongelma ja helpottaa, kun voi haukkua täysin vieraita ihmisiä palstoilla.
Ennen kaikista misseistä tai sellaiseksi aikovista tehtiin laulajia, tekivät ainakin yhden levyn...
He olivat suuria julkkiksia lehdissä...
Ja tästä surullisen "kuuluisasta' mallista ei tullu sitä laulajaakaan...hänestä tuli juorupalstojen kuningatar...onhan se jotain sekin.Nyt "uskovaisena"ehkä pääsee vielä Rauhan Tervehdys lehden kansikuvaan(miestä unohtamatta)🙏
Se oli ennen ja on edelleenkin. Miksi eivät opiskele itselleen ammattia. Ei yksin kauneudella pitkälle pötkitä, koska ikää tulee ja kauneus rapisee pois. 🥴.
Ossianista kasvaa homo kun kuuntelee illoin "tahdon miehen rikkaan!"
Ei voi vanhemmat tehdä koskaan lapsesta homoa tai lesboa. Sen on geeneissä jo lapsella syntyessään.
Aina on ollut lesboja ja homoja, iät ja ajat. Niistä vain ei kukaan uskaltanut puhua ääneen. Monessa maassa vieläkään, ei hyväksytä et niistä edes puhutaan ääneen.
Nyt olet kyllä ihan hakoteillä.
Kerro et miten olen hakoteillä on ?
Jasmin on kaunis sen instas, kun on lehden kannessa ollut nuorena kuvattuna.
Lehmän puolikas se on aina ollut.
Miksi haukut julkisuudessa olevia henkilöitä ? Saatko siitä hyvän olon tunteen ainoastaan ja se on ainut syy haukkumiseen ?
Saan. Kun tuo itserakas, tyhmä ja epärehellinen akka saa kuulla tosiasioita itsestään. Sehän nimittäin käy täällä. Lisäksi olette tuon lehmän puolikkaan puolustajat ja ihailijat, joita on kiva ärsyttää.
Tää kommentti oli tarkoitettu tuohon että pojasta tulis homo kun kuuntelee Jasmin laulamaa Haluan miehen.
Voi sinua 🙄
Ethän sä koskaan mitään muuta teekkään, ainoastaan haukut julkisuudessa olevia naisia ja samoin miehiä.
Jasmin ainakin sai rikkaan miehen.
Ei voi se on biologinen asia ja sillä siisti.
Nykyisellä on ulosotossa reipas 300000e, niin ei väite pidä paikkaansa.
Mihin lienee rahat menneet...?
Ihan köyhä ei semmoista velkaa saa aikaan.
Juu, on täytynyt tulojakin olla, jos ovat verovelkaa...
Tai sitten sillä rahalla on hankittu yhtä ja toista...
Ihan keskitulosetkin saa tuon verran velkaa maksettua. Velkaa saa otettua, mutta köyhät ei pysty maksamaan.
Ymmärrätkö, mitä tarkoittaa ulosotto terminä?
Mites Jasminin keskiviikko meni? Kävitkö salilla kuvaamassa?
Olet jostain syystä hyvin katkera ihminen ja miksi juuri purat ja haukut sen Jasmineen?
Jasmin on hyvä ja rakastava äiti suloiselle pojalleen. On hyvä asia, kun on löytänyt rauhan ja uskon sisimpäänsä.
Täällä on katkeria ihmisiä, heillä on ollut huono lapsuus ja siksi ovat Jasminille katkeria, kun hän on niin hyvä äiti lapselleen.
Kauniita naisia haukutaan rumiksi ja oikeesti rumat saavat olla rauhassa haukkumisista.
Jostain syystä uskoon tulleita arvostellaan. Esimerkkinä Jasmin ja Marko. He elävät nyt seesteistä uskovaisten elämää. Käyvät säännöllisesti seurakunnan tilaisuuksissa ja jumalanpalveluksissa.
Kun löytäisivät uskon nämäkin haukkujat, varmasti eivät olisi enää tätäkin perhettä enää haukkumassa.
Näyttää kuitenkin siltä, että ravintolaelämä ja juhliminen on taakse jäänyttä elämää. Tilalle on tullut seurakunta ja kirkollinen elämä. Ainakin instagramkuvien perusteella.
No se on hieno homma, jos näin on asiat hyvin. Koska Jasmin eli aika rankkaa elämää nuorempana ja oli kova vetää alkoholia kans.
Mistä ihmeestä jotkut luulee/kuvittelee että nää olis uskovaisia?
Käyvät seurakunnan pannarikerhossa kun siellä saa ilmaiseksi kahvia ja pannaria, siitä on usko kaukana...
On naisella törkeä rattiskäry ollut ja miehetkin vaihtui sillä kyllä kovin usein omas elämässään.
Jokaisella on menneisyys ja olisi aika outoa, jos ei olisi koko elämänsä aikana koskaan tapahtunut jotain jota voi muistella jopa hyeenat juorupalstoilla.
Miksi ollaan yleensäkin joidenkin jopa perheiden kimpussa juorupalstoilla? Onko se yksistään kateutta ja katkeruutta ainoastaan 2?
Mikä koulutus on Jasminilla? Onko kirjoittanut ylioppilaakksi nuorena ?
Menis kai hän töihin, jos olisi ammatti eikä olisi kotona enää poikaa hoitamassa.
Kyllä se vaatii jonkinlaista uskoon tuloa, jos jättää ravintolaelämän ja siirtyy seurakunnan helmaan. Onhan noita päivityksiä ollut kuinka istuvat kirkonpenkissä. Jos eivät olisi uskossa, niin kahvittelupaikkoja olisi muuallakin ja sunnuntaina menopaikkoja muullakin kuin kirkossa. Mitä pahaa siinä on jos ovatkin uskossa?
Ne perheet jotka eivät jaa kaikkia yksityisasioitaan julkisuuteen saavat olla rauhassa. On ihan oma valinta miten toimii. Pitää ottaa riskit huomioon. Nykymaailma on mitä on.
On jokaisella olla oikeus julkisuudessa, ei se kuitenkaan tarkoita, että heidät otetaan haukuttavaksi, vaikka ei olisi edes yhtään mitään aihetta.
Jasmin kans ollut 65-vuotiaan miehen kanssa avioliitossa. No miksi rakkaus karahti kuitenkin kiville ?
Jos seurakunta velottaisi kahvista jotakin niin siihen loppuisi Vähäkankaan köyhän rupuparin usko.
On kai ollut useamman miehen kanssa avioliitossa ja nyt toivotaan, että tämä liitto olisi viimeinen ja loppuelämän kestävä.
Rankkaa ja rankaa. Kaikki elävät omalla tavallaan rankkaa elämää nuoruudessaan.
Järkevät ihmiset eivät jaa netissä kaikkia tietoja itsestään. He tajuavat kaikki ne ikävät asiat mitä siitä voi seurata. Mutta, ne jotka jakavat päivittäin kaikki tietonsa nettiin, eivät ilmeisesti välitä vaikka välillä tuleekin kuraa niskaan. Toiset jakavat tietojaan julkisuuteen, toiset taas keskustelevat niistä ystäviensä ja sukulaisten kesken suljetussa piirissä.
Jasmin on ollut nuorena ihan kauniin näköinen nainen. Nyt tietenkin alkaa jo elämän rypyt näkyä kasvoilta ja niinhän meille kaikille käy samoin.
Jasmin ei näytisi käyttävän yteaineita ollenkaan kasvoissa ja onneksi ei ole annkahuulet hänellä.
On kans omat paksut hiukset ja ei käytä edes hiuslisäkkeitä. Värjääkö edes koskaan hiuksiaan?
Dennis oli herrasmies. Ei ruotinut asioita julkisuuteen.
Mikä mahtoi kuitenkin et päätyivät lopulta avioeroon. Oliko liian suuri ikäero ehkä syy?
Tällä "esimerkillisellä"perheellä ei jostain syystä ole niitä ystäviä joitten kans jakais niitä asioita niin siksi rouva laittaa ihan kaikista tekemisistä kuvat julki.
Tekee samoin esimerkiksi Nanna Karalahti. Ja varmasti on silläkin ystäviä ja läheisiä riittävästi.
Eipä se ylioppilas ole mihinkään vielä valmistanut vaan siitä se koulutusputki vasta alkaa.
Ylioppilaaksi ovat itsensä saaneet ja siinä kaikki. Kun ei älli riitä enempään. Puhelinmyyjinä yrittävät pärjätä ja purkavat katkeruuttaan palstoilla haukkumalla muita.
Onhan se ajan kulua kans, kun saa jakaa omas instas perheensä tapahtumia. En näe yhtään mitään pahaa siinnä asiassa.
No kyllä luulis että on tekemistä tämän pienen lapsen kans mutta hän on näyttänyt näillä lukuisilla kuvilla mikä on se tärkein juttu.🪞.
Hänen hiuksensahan on hyvin ohuet! Kun välillä on laittanut letille, niin nehän on kuin kaksi rotan häntää. Aukinaisena saa hiukset föönättyä näyttämään tuuheilta.
Ei Jassu ole ylioppilas.
Ei ole Jasmin mutta vastaus olikin tuolle joka jankkaa Jasminin koulutuksesta ja peruskoulun käymisestä.
Jasminin tukka on harmaantunut mutta värjää.
Ja ei ole varaa mihinkään täyteaineisiin hänellä.
Vaan eipä olleet täällä palstalaiset herrasmiehiä eikä herrasrouvia! Dennis arvosteltiin ja haukuttiin kyllä todella törkeästi. Hampaat ja ulkonäkö ja ikä kuten uskollisilla palstalaisilla tapana on rääpiä.
Dennis ei onneksi brittinä tiennyt eikä ymmärtänyt.
Minusta hän on nykyään paljon kauniimpi kun ennen. On aikuinen kaunis nainen eikö mikään teini.
Hän on kaunis omana itsenään. Arvostan.
Siis se sairas eläkeläinen joka on ollut kuollut ji useamman vuoden. Tosi hyvä tyyppi on!!!!!
Jep.
Siis luonnon kaunis upea nainen.
Jasmin on salaperäinen, totuutta hänestä ei tiedä kukaan muu kuin Helga ja Marko. Ystäviä hänellä ei ole, siis oikeita ollenkaan. Näin olen antanut itseni ymmärtää.
Joku kysyi, onko Jasmin ylioppilas. No, ei todellakaan ole.
Mistä syystä olisi salaperäinen ? Näyttää et kirjoittaa kuitenkin kaiken perheeseen liittyvät asiat omas instas?
Eiks tää nykyinen aviomies jossain vaiheessa haukkunut Jasminin pahoin. Silloin ei tainnut heillä vielä olla tätä poikaa olemassa ?
Oli kai jotain, et käy kusemassa ainoastaan Jasminen haudalla. En tiedä missä kunnossa mahtoi olla, kun tuollaista menee kirjoittaa julkisuuteen vielä.
Sillä miehellä oli samaan aikaan menossa niitä eksiään kohtaan olevia pahoinpitely tuomioita.
Ja jotain juttua lapsen seksuaaliseen hyväksikäyttöön oli kans.
Ovat varmaan saaneet uusia ystäviä kirkon piiristä. Uudet ystävät eivät ilmeisesti halua tulla julkisuuteen ja yhteisiin instagramkuviin.
Paljon mahdollista, eivät uskovaiset ihmiset halua olla julkisuudessa. Voivat tietenkin tietää Jasminen menneisyydestä ja eivät halua tulla mukaan julkisuuteen. Hyvä jos oikeesti ovat löytäneet tää pienen pojan perhe uskon omaan elämäänsä.
Höpö höpö ei heillä ole ystäviä,rouvan äiti on jossain kuvissa välillä(vaihtelua),ois varmasti jotain mainintaa edes ystävistä jos niitä olis.Pariskunnalle se peili on se heidän yhteinen ystävä.
Mitä väliä jos ei niitä ystäviä ole. Tärkeintä et heillä yhdessä perheenä menee hyvin ja viihtyvät lapsensa kanssa.
Jos mies sortuisi alkoholia käyttää, en usko että Jasmin katselisi miestä enää ollenkaan. On oltava lapsi ykköstilalla, koska on vielä niin pienikin.
No kyllähän se valitettavasti jotain kertoo, jos ne sosiaaliset verkostot ovat ihan olemattomat. Kyllähän muut ihmiset rikastuttavat omaa elämää ja elämänkatsomusta, lapsillekin tekee hyvää nähdä muita ihmisiä.
Somessa Jasmin kovasti koittaa rakentaa narratiivia siitä, miten ei kaipaa kontakteja, samaa kertoo miehestään ja lapsestaan. Mutta oudolta tuntuu, jos kuitenkin aiemmin on ollut ystäviä ja sukulaisia ympärillä (vai onko?). Mutta kyllä se minusta aika surullista on, että kaikissa juhlissa on vain muutama, sama vieras. Lapsi ei sitä vielä ymmärrä, mutta jossain vaiheessa varmasti kyllä.
Sillä todellakin on väliä niillä ystävillä.
Voi hänellä olla ystäviä, on vain niin ettei kaikki halua tulla julkisuuteen revittäväksi.
Pitääkö tehdä itselleen jo ongelma, että onko monta ystävää on ja monta ei ole ?
Luuletko todella, että Jasmin tapaa somen ulkopuolella ystäviään, mutta jättää tämän mainitsematta? Onhan se mahdollista, mutta epäilen, kun kaikki muut kauppa-, kerho- ja kirjastoreissut jaetaan auliisti. Yleensä läheiset ystävät myös muistavat lapsia merkki- ja juhlapäivinä, eipä ole tämmöisistäkään hiiskuttu. Kummeistakaan ei ole tainnut olla puhetta.
On valinnan vapaus, että näyttääkö kaikki tuttavansa, tai ei sitten ollenkaan.
On varmasti tuttavia tullut seurakunnassa oltua ja ysvystyneet siellä. Kaikki eivät halua julkisuuteen ja sehän onkin oikein hyvä valinta.
Mitä väliä on kenellekään, onko heillä ystäviä vai eikö ole. Pitäisi jokaisen ainoastaan huolehtia omista ystävistään ja antaa heille aikaa.
Kova on Jasmin vkdoitanäköjään tekee ja kuvaa suloista pientä poikaansa.
Just joo ja höpö höpö😄.🪞on hänen ystävä.
Nauttivat taatusti uusista seurakuntaystävistään.
Tottakai nauttivat ja onhan seurakuntalaiset kuitenkin kaikki uskossa.
Nyt lopettavat ehtoolisviinistä pois kokonaan alkoholin 😂.
Tietenkin,sunnuntaisin seurakuntalaiset menevät heille päiväkahville 😄
Kirkon menojen jälkeen on usein myös kahvitarjoilua. Siellä voi myös tavata tuttaviaan ja ystäviään.
Niin on. Äitini on kans ollut seurakunnan kahvilassa, tekemässä vapaaehtoista töitä. Siellä tapaa monen laisia ihmisiä ja myös kohtaloita.
Mutta kun puuttuu ne ystävät.
Kun löyty ne ystävät 😄ja ei todellakaan heidän kotiin ketään kahville...no äiti voi käydä ruokakassin kans kylässä nii rouva voi laittaa jotain syötävää...sehän on loppukuu ennen ku avustukset tulee tilille
Niin tehdäänkin kun meillä aika monella on niitä oikeita ystäviä.
Tämän pariskunnan pitäs vähä miettiä sitä että kun heillä ei ole niitä ystäviä...miksiköhän??
Nehän käyttää alkoholia molemmat edelleen.
Mistä sinä sen tiedät?
Onks Jassu taas pieniin päin?
Tekis vain vielä toisen lapsen, hän on hyvä ja rakastava äiti.
Toivottavasti, ei vaan näytä siltä.
Hän on aina ollut järkyttävän ylimielinen...kas kummaa nyt hänestä on tullut aivan eri ihminen??ja mies raukka luulee että "paparatsit"seuraa myös tätä peileistä tykkäävä miestä mutta heillä yhteinen harrastus...ei voi muuta ku nauraa..sehän on ex mäntylä
Miksi pitäis olla eri ihminen?
Minusta Jasminilla on ihan kivankuuloinen lauluääni.
Ja mikäs sen parempaa, kuin lastaan arvostava ja rakastava äiti. Luo hyvän itsetunnon ja pohjan pojalle. Hyvään suuntaan on J muuttunut.
Enkä ole Jasmin, vaan häntä vanhempi ihminen.
Lastenlaulujen laulaminen on hyvä tapa. Harmi, ettei ole levyttänyt niitä enemmän.
Levyttänyt lastenlauluja ? 😆🤣😂😅
Mitä lauluja hän on levyttänyt ja mitä lauluja hän nyt iltaisin laulelee? 🤔
Se laulajan ura kyllä loppu lyhyeen vaikka kuin yritti olla Dannyn seuraneitinä ja sekään ei auttanut kun yritti uskotella et Danny on heidän perhetuttu....että yritystä ei kyl puuttunut 😆😆
Jasmin ja Marko laulavat myös virsiä seurakunnan kerhoissa. Se on hyvä ja kaunis tapa.
Hyvä lähtö kohta vaikka loppuelämän avioliitossa pysymiseen. Arvostan.
Samat sanat. Kyllä uskovaisten elämä on seesteisempää ja onnellisempaa kuin biletyspariskuntien elämä.
Tämä avioliitto näyttää olevan molemmille se ainoa ja oikea. Vihdoin ovat löytäneet Elämänsä Rakkauden. Vaikuttavat edelleen vastarakastuneilta. 😍💞
Jasmin kertoo päivittäin säätiedot Oulusta. Aurinkoista tuntuu olevan.🌞
Jasminilla on ollut touhukas perjantaipäivä. Ovat Ossianin kanssa viettäneet kesäpäivää, käyneet kirjastossa, syöttäneet sorsia, käyneet kaupoilla, käyneet perjantai-illan saunassa ja tietenkin Jasmin on kuvannut monen monta kuvaa itsestään.
Mites muuten jäikö kuntosalilla kuvaaminen tällä viikolla hoitamatta?
Minusta on outoa, että seuraat noin tarkkaan päivittäin julkisuudessa olevaa perhettä. Mikä on siihen oikea syy ?
Ei sitä kukaan käy kuntosalilla joka päivä.
Sekin on outoa, että sinä seuraat noin tarkkaan mitä täällä kommentoidaan. Mikä on siihen oikea syy?
Menevätkö sunnuntaina kirkkoon?
Niin! Miksi tiedottaa tänne jokainen instapäivitys kun kiinnostuneet voi ne itse käydä katsomassa?
Jonkinsortin pakkomielle Jasminin elämään pakko olla. Addiktio.
Eipä jäänyt kun täältä luki et ei oo käynyt niin heti olikin tänään käynyt. Onko kuvia salilta?
Miksi sinä seurasta noin tarkkaan näitä ketjuja?
Oletko kenties Jasmin?
Minä olen liikuntavammainen vanhus, ei kovin paljon aktiviteettejä.
Jassu itse tiedottaa, kun kaipaa huomiota.
Ja hän käy täältä lukemassa mitä hänestä/heistä kirjotetaan.🧐🧐
Tietenkin hän kuvaa paljon itseään kun on itsensä paras ja ainoa ystävä....mlnä,mlnä ja sit minä.
Kerrohan mikä Jasminissa kiinnostaa vanhusta? On niin mielenkiintoinen kommentti, että todella heräsi uteliaisuus.
Liikuntavammainen vanhus joka seuraa entistä kohujulkkista, nykyistä kotirouvaa elämässä tasaista arkista elämäänsä.
Keitä muita julkkiksia seuraat?
Aika moni hänen "peukuttaja" instassa näyttää kuvien perusteella olevan aika iäkäs.
Hyvä asia, kun iäkkäät henkilöt ymmärtävät perhettä. Ei leuhkilla omaisuudella ei kauneudella. Siitä minäkin pidän ja arvostan.
Vanhat naiset tykkäävät tästä onnellisesta ja hyvästä perheestä. Vanhat naiset osaavat arvostaa oikeita asioita.👍🏻👵🏻
Kyllä varmasti leuhikttais jos olisi millä leuhkia.
Dennisin aikaanhan Jasmin kehuskeli milloin milläkin...
Ja silloin kun oli vielä varaa ostaa uusi vaatteita niin kuvasi kaiken ja kehui mitä oli ostanut.