Yhtiökokous: Kaupankäynti Summan osakkeella keskeytetty
Kokouksen puheenjohtaja ilmoittaa, että Summa on ollut yhteydessä markkinavalvontaan ja kaupankäynti Summan osakkeella on keskeytetty sekä Helsingin että Tukholman pörsseissä.
Summa meni konkurssiin
Anonyymi-ap
3
<50
Vastaukset 3
- Anonyymi00001
Samat miehet ovat Wetterin taustalla. Myykää Wetterit ennen kuin Summan dominopalikka kaataa Wetterinkin.
- Anonyymi00003
Tai sitten elektroluxin hirvoxien tapaan tavara sirtyy seuraavaan firmaan sopuhintaan konkurssin alta, ottanevat sopuhintavoitot osakkeina ja rahana omaan taskuun. Muut omistajat eivät hyödy.
- Anonyymi00002
Älä nyt vielä innostu. Poppareita kuluu vielä paljon ennen konkurssia.
Aika suuri todennäköisyys on myös sille, että konkurssia ei tule. Tytäryhtiöt myydään, ja jäljelle jäänyt pöytälaatikkoyhtiö hyödynnetään seuraavan listautumisrahastuksen yhteydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 721106
- 641062
- 61852
- 93827
- 43687
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois228676- 50598
- 40580
- 66575
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79573