Olen vuosia karkaillut ponnistus tyyppisestä virtsankarkailusta jossa virtsaa karkaa jonkunverran yskiessä, nauraessa tai vaikka istumaan käydessä. Olen toistaiseksi pärjännyt tenan extra plus siteellä. Nykyään on kuitenkin lisäksi tullut pidätyskyvyn heikkeneminen mikä tarkoittaa sitä että jos joudun pidättämään yhtään pidempään en jaksa vaan lasken alleni. Tämä on alkanut rajoittaa elämää melkoisesti ja mietin tarkkaan mihin viitsin lähteä. Mikä neuvoksi? En millään haluaisi alkaa vielä tämän ikäisenä isoja vaippoja pitämään.
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Olet kai sentään ollut asian tiimoilta lääkärin juttusilla? Lääkäri osaa parhaiten sanoa, miten juuri sinua voitaisiin auttaa lääketieteen keinoin.
Ulkopuolisena voin vain vinkata, että käy hyvin usein pissalla. Silloin ei rakko ehdi täyttyä eikä tule suuria tulvia eikä siis tarvita jättisuojia. - Anonyymi00002
Lääkäri ohjaa hoitajalle, joka opettaa miten vahvistaa lihaksistoa. Ei kannata yksin pohtia, vaan ottaa reippaasti yhteyttä hoitotahoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3031250Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3131241- 95979
Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50968- 106909
- 101899
- 111752
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh19656Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh4594- 64588