VENÄJÄN BENSAKRIISIIN APUA?

Anonyymi-ap

"Venäjä pyytämässä apua naapurimaalta bensakriisiin
Venäjä neuvottelee bensiinin tuonnista Kazakstanista. Taustalla on Ukrainan drooni-iskujen aiheuttama polttoainekriisi" kertoo muun muassa Iltalehti.
Olisiko Kiuruveden putinisteilla valmiutta auttaa?
Eli onnistuisiko täällä keräyksen järjestäminen Venäjän bensakriisin helpottamiseksi?
Tilkkanenkin yhteiseen keräysastiaan voisi olla suureksi avuksi.

6

73

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Asiaa kannattaisi pohtia, missä vian useampi kuin yksi putinisti on koolla.

      • Anonyymi00002

        Eli keräyspaikka, yhteinen keräystynnyri, sen vartiointi ja keräyksen tuoton toimittaminen Venäjälle.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Eli keräyspaikka, yhteinen keräystynnyri, sen vartiointi ja keräyksen tuoton toimittaminen Venäjälle.

        Keräystä voisi nopeuttaa ja tehostaa esimerkiksi arpomalla vaikkapa 3 osallistujan kesken parin viikon lomamatka Krimille.
        Venäjällä varmaan suhtauduttaisiin asiaan myönteisesti, ja saattaisi olla, että arvonnan voittajat pääsisivät yhteiseen valokuvaan ja tv-ohjelmaan itsensä Vladimir Putinin kanssa.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Keräystä voisi nopeuttaa ja tehostaa esimerkiksi arpomalla vaikkapa 3 osallistujan kesken parin viikon lomamatka Krimille.
        Venäjällä varmaan suhtauduttaisiin asiaan myönteisesti, ja saattaisi olla, että arvonnan voittajat pääsisivät yhteiseen valokuvaan ja tv-ohjelmaan itsensä Vladimir Putinin kanssa.

        Idea on vapaasti käytettävissä ja kehiteltävissä, mutta on kuitenkin syytä muistaa, että asialla on kiire, Ukraina kun vaikeuttaa iskuillaan tilannetta koko ajan, ja Kremlissä ollaan jo hätää kärsimässä...


    • Anonyymi00005

      stuppi ja orpo hätiin kyllä suomalaiset antaa vaikka omasta kanisterista viimeisetkin lirut näinhän täällä toimitaan hyvä veli putin ja zelenski

    • Anonyymi00006

      Kremlin mafia ei tarvitse minkäänlaista apua, ei muuta kuin entistä kovempaa runtua. Kärsikööt nahkoissaan.
      SLAVA UKRAINIIIIIIIIIIII...!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      209
      2229
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      164
      1479
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1101
    4. 59
      948
    5. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      57
      941
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      937
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      841
    8. 93
      797
    9. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      120
      741
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      717
    Aihe