Järjestöjen itkijät

Huvittavaa tuo median toiminta. Kun maan surkeassa taloustilanteessa on säästettävä lähes kaikesta, niin media etsii etsimällä kaikenkarvaisia suojatyöpaikoilla hilloilevia kravattikauloja itkemään ja vinkumaan kun omalle kohdallekin osuu. Se vaan nyt osuu moneen paikkaan, jopa duunariin!
3<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Seta tulisi kokonaan lakkauttaa yhteiskuntaa tuhoavana järjestönä. Uusnatseille sen sijaan lisää avustuksia yhteiskunnan palauttamiseksi entiselleen.

Äänestä

Ei ne muissakaan maita tuollaisia paskajärjestöjä verovaroin elätä. Eivät elätä minkäälaisia järjestöjä. Suomi ihme pummilla tälläkin saralla.

Äänestä
  • Se on liian pitkän sosialistisen ajanjakson tulosta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huvittavaa tuo median toiminta. Kun maan surkeassa taloustilanteessa on säästettävä lähes kaikesta, niin media etsii etsimällä kaikenkarvaisia suojatyöpaikoilla hilloilevia kravattikauloja itkemään ja vinkumaan kun omalle kohdallekin osuu. Se vaan nyt osuu moneen paikkaan, jopa duunariin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu