Kävitkö vain rahalla perinnönjaolla Et muuten välittänyt mitään Etkö ollut välttämättä oikeaa ajatusmaailma on jakanut ylemmän parantelin koanssa
Millaiset on ollut välit vanhempiisi
Anonyymi-ap
383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kävin kotona ihan muista syistä,vanhimpana sain perintöä mitä ikinä en saanut enkä ottanut.Edes vaatinut,Verot kuitenkin maksettiin perinnöstä..Sillä summalla olisin sisustanut asuntooni tai jotain.Nyt olen kuolinpesän 1/3osakas,Äitini isän kuoltua olisi tilan minulle jättänyt.Olin töissä muualla.Myyn ennen kuolemaani osuuteni.Tiedän perilliset nykyään ei halua lisää maksettavaa kun heillä kaikilla omat omaisuudet jo .Nythän majapaikan arvot kauhee lasku jos myy..Etsikää jatkaja paikoille,kyllä maalla pärjää kun haluaa.
Majapaikan..=
Maapaikan.Hyvät välit vanhempiin kaikkiin. sukuun.
Mitäpä hyötyy isoilla perinnöillä ,rahoilla jne mitä jälkeen jää.Verottaja vie niitä??isoon siivun....perintövero jne..Tämä maa on muinaisjäännös vanhasta mitä muualla enää ei ole.