Lööpit, yhteiskunta ja alkoholismi

Anonyymi-ap

Mikä on iso ja kaikille kallis ongelma yhteiskunassa? Alkoholi! Nauttiiko joku tilantyeestaan? Ei! Mihin he itsekkin pyrkivät? Päihteettömyyteen! Mikä on Ongelman selvityksen aakkoset? Älä säilytä kotona alkoholia, äläkä ole porukoissa joissa juodaan. Kaikki mikä estää juomista on plussaa. Mitä yhteiskunta tekee? Tuo neloskaljaa kauppaan ja pian kotiinkulutettuna. Lööpit ihmettelevät miten alkoholisti voi suhtautua kielteisesti asiaan Järjetöntä! Ei ole. Se on viisasta pysytellä erossa.

1

<50

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos ei ole omaa halua raitistua, tekniset esteet alkon saamiseksi ovat korkeintaan hidasteita. Nupin sisältä raitistumisen pitää alkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      154
      1412
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1140
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      849
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      642
    6. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      34
      554
    8. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      548
    9. 44
      534
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      532
    Aihe