Nämä vois heivata pikana takaisin rajan toiselle puolelle, kiitos!
Vastaukset 18
- Anonyymi00001
Eiköhän päätös kuulu maahanmuuttovirastolle ennemmin kuin tälle palstalle. Jokaisella oikeus tulla kuulluksi ja kohdelluksi ihmisenä.
- Anonyymi00002
Siinähän se onkin kun nuo tänne tuppaajat tietävät nämä suomalaiset oikeudet ja käyttävät tätä sinisilmäistä hölmölää hyväkseen.
Paras olisi taluttaa takaisin rajalle ja näyttää suunta itään pyssyn piipulla viittoen ja sanoa että täällä ei syöttiläitä tarvita. - Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Siinähän se onkin kun nuo tänne tuppaajat tietävät nämä suomalaiset oikeudet ja käyttävät tätä sinisilmäistä hölmölää hyväkseen.
Paras olisi taluttaa takaisin rajalle ja näyttää suunta itään pyssyn piipulla viittoen ja sanoa että täällä ei syöttiläitä tarvita.Ihmisoikeudet ja lähimmäisen rakkaus ei ole mitään sinisilmäistä hölmöilyä. Ei siitä kovin kauaa ole, kun suomalaiset pakenivat sotaa ja lähettivät lapsiaan mm. Ruotsiin. Mielestäni meillä ei ole vara kieltää apua keneltäkään.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Ihmisoikeudet ja lähimmäisen rakkaus ei ole mitään sinisilmäistä hölmöilyä. Ei siitä kovin kauaa ole, kun suomalaiset pakenivat sotaa ja lähettivät lapsiaan mm. Ruotsiin. Mielestäni meillä ei ole vara kieltää apua keneltäkään.
Jaa. No otapa sitten völjyysi ja syötä niitä vaikka petiin, mutta tee se omalla kustannuksellasi.
Hyvähän se on veronmaksajien kustannuksella laupiasta samarialaista leikkiä.
Lienet kommunisti kun niin mielellään olet toisten taskuilla ja maksatat lähimmäisen rakkautesi toisilla.
Suomalaisten sinisilmäistä hölmöyttä on käytetty jo kauan hyväksi ja suomea pidetäänkin maailman sosiaalitoimistona, jonne voi ilman hätääkin tulla elämään toisten piikkiin. - Anonyymi00019
Anonyymi00003 kirjoitti:
Ihmisoikeudet ja lähimmäisen rakkaus ei ole mitään sinisilmäistä hölmöilyä. Ei siitä kovin kauaa ole, kun suomalaiset pakenivat sotaa ja lähettivät lapsiaan mm. Ruotsiin. Mielestäni meillä ei ole vara kieltää apua keneltäkään.
Kenellläkään ei ole "ihmisoikeutta" liikkua rajojen yli luvatta. Tuntuu että kaikki mitä "mä haluun" on nykyään "ihmisoikeus"... EI OLE. Sori siitä!
- Anonyymi00005
Ei kaivata elätettäviä ennen kuin suomen omat asiat on kunnossa, vanhukset voi hyvin ja terveyden hoito pelaa ja leikkaukset loppuvat ja talous on kunnossa. Sitten olisi auttajillakin parempi mieli ja paremmin mistä auttaa.
- Anonyymi00006
Varmaan työ Perästä maahan muuttoo Saman verran vain puli ukkoja potkasta suomesta rajan taakse. 😄
- Anonyymi00008
Niin.
Onneksi tällä kertaa heidän taustat selvitetään perin pohjin ja karkoitetaan maasta jos osottautuvat uhkaksi.
Aiemmin moinen ei ole ollut käytössä.
Toista se on Puolassa, Puolassa ampuvat rajanylittäjät niille sijoilleen.- Anonyymi00009
Oikea meininki! Kyllä valtakunnan rajan pitää olla pyhä!
- Anonyymi00010
Punnkeja vain olleet täynnä. Ne pitää padassa keittää. 😄
- Anonyymi00011
Monttuun vaan, kyllä ne siellä kypsyy.
- Anonyymi00013
Otetaan heidät taksinkuljettajiksi Ilomantsiin. Ajoa riittää kyllä kaikille.
- Anonyymi00014
Jos olivat naisia niin tervetuloa, mutta jos miehiä niin heille täysipalautusoikeius
- Anonyymi00015
Kaikki puliukot ja narkkarit suomesta työnnettävä rajan yli naapurin puolelle.
- Anonyymi00016
Ratu majalla.
- Anonyymi00017
Minkä takia olette viha mielisiä kommenteissa? Eikö teillä ole ollenkaan lähimmäisen rakkautta. On tulossa ajat kun kaikki loppuu ja katoaa. Eikä se ole kovin kaukana. Miettikää sitä ennen kun kirjottelette.
- Anonyymi00018
Mistä johtuu viha mielisyys? Mikä saa teidät puhumaan pahaa lähimäisestä. Miettikää kun näilläkin keskustelu palstoilla hyökkäätte toista vastaan törkeillä kommenteilla. Tuleeko hyvä mieli? Olette sielun vihollisia. Siihen kuuluu tietyt asiat. Aikaisemmista kirjoituksista voitte ne lukea. Rukoilkaa sielunne pelastuksen vuoksi. 🙏
- Anonyymi00020
Olet kai jo itsestäsi huomannut ettei tässä maailmassa hymistelemällä pärjää. Täällä on pidettävä puolensa jos aikoo olla ja elää. Se on kuule raakaa peliä kun hevoset nai, siinä tanner ryskää ja aitaa kaatuu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591220
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571148Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7990- 96950
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5805Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27741- 44734
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669