Loukkaantunut lokki eläinlääkäriin?

Ja kenenkähän kustannuksella, jos saan kysyä?

https://www.karjalainen.fi/paikalliset/9580111

Vähin äänin niskat nurin lokilta niin ei mene verorahaa joutavaan viherpiiperöintiin.
14107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Voihan hellanduudeli sentään.

Ottaaisko joku selville, paljonko tämä lokki tuli maksamaan sairaala, veteraani, kuljetus- lääke ym kuluineen kaupungin veronmaksajille!

Lähettäkää se lasku sille, joka ehdottomasti vaati. Olisi voinut ottaa itse huoltaakseen.

En ole eläinvihaaja, mutta kohtuus kaikessa.

Jos koira puree, niin se tapetaan, eikä laiteta psykologiseen hoitoon.
Tai jos omistaja laittaa, niin oma on asiansa.

Äänestä
  • Niinpä. Noita raajarikko lokkeja ja niiden poikasia on vaikka kuinka paljon, jokainenko niistä pitäisi toimittaa Takilatielle tohtoriin? On kyllä kummaa paapomista kun pskalintujen annetaan ensin vallata julkiset rakennukset ja sitten niille pitäisi vissiin vielä sairaala perustaa. Onko tämä hulluus vihreiden vai kenen aikaansaannosta? Järjettömäksi on mennyt porukka.

    Äänestä

Tarttisko ensi kesänä asialle jo viimein tehdä jotakin? Kaupunki hoi!

Äänestä
  • Pitäisi olla jo suunnittelussa ja tehty ennen seuraavaa pesimäaikaa...

    Äänestä

  • parille nuorelle hyvä keikka,
    häiriköidä katolla pesimäkauden alussa...

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    parille nuorelle hyvä keikka,
    häiriköidä katolla pesimäkauden alussa...

    Paljonko maksoi tää lokin lääkärireissu?

    Eikös veronmaksajana pitäisi olla oikeus saada tietää?

    Äänestä

Suomessa asuu 68 000 venäläistä. Miksi näitä vihamielisen roistovaltion kansalaisia ei ole karkoitettu täältä?

Äänestä
  • Heillä on varmastikin lupa asua täällä eivätkä kaikesta huolimatta halua lähteä täältä vihamielisestä maasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Heillä on varmastikin lupa asua täällä eivätkä kaikesta huolimatta halua lähteä täältä vihamielisestä maasta.

    Ryssien asumisluvat on peruutettava ja tyypit karkoitettava. Ovat tulleet tänne vihollismaahan Vladimir Vladimirovitš Putinin määräyksestä.

    Äänestä

Rusakko hukkui kanavaan pelastuslaitos paikalle👌

Äänestä
  • Paljonko tuokin keikka meille maksoi?

    Äänestä

Voisiko rokkifestarit järjestää kirjaston katolla...? 🤔

Äänestä

Paljonko muuten ihan oikeasti veroeuroja palaa näihin pelastusoperaatioihin, jotka ratkeaisivat nopeasti ja helposti pikalopetuksella ja roskiksella?

Äänestä

Arvoisa Joensuun väki

Rukoilkaamme!

Kiittäkäämme Ukko ylijumalaa että Vladimir Vladimirovitš Putin on vielä hengissä. Siellä on putlerin tilalle tulossa iso lauma täysin mielenvikaista porukkaa, eikä siitä hyvä seuraa.

Aammen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja kenenkähän kustannuksella, jos saan kysyä?

https://www.karjalainen.fi/paikalliset/9580111

Vähin äänin niskat nurin lokilta niin ei mene verorahaa joutavaan viherpiiperöintiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu