Pahimpaan ruuhka aikaan 16.00 piti puutavara laivan survoutuu jokea alas? Eikö nuo kerkiis aamuyöstä ajella? No koko joensuun keskusta tukossa taas. Autot seisoo keskellä liikenne ympyrää vaikka nenän edessä kyltti älä pysähdy ympyrään sillan ollessa ylhäällä. 😂 Mikä teitä oikein vaivaa?
Vastaukset 16
- Anonyymi00001
Miksi meille valehdellaan kaikesta. Totuus on jotain ihan muuta mitä meidän annetaan ymmärtää. Miksi ei voi vain puhua totta asioista? Siksikö että joku mitätön ihminen vetää siitä herneen nenäänsä.
- Anonyymi00002
Lever Lennart ännu?
- Anonyymi00003
On se niin väärin kun kaikki ei mene juuri niinkuin minä haluan. Minä. Minäminäminä.
- Anonyymi00005
Ruuhka-aikaan ei pidä nostella siltoja. Se sellainen on tarkoituksellista kiusantekoa. Älyytkö mitään sinä minä minä minä.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Ruuhka-aikaan ei pidä nostella siltoja. Se sellainen on tarkoituksellista kiusantekoa. Älyytkö mitään sinä minä minä minä.
Se mitään tarkoituksellista ole, vaan ihan sattumaa että laiva on just silloin sillä kohdalla menossa. Ei se siltaa kauan pystyssä ole, vain sen aikaa että laiva ehtii mennä läpi.
Jos tarkemmin mietit, niin ei sinullakaan ole niin kiire että olisi aihetta tuollaiseen poruun. - Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Se mitään tarkoituksellista ole, vaan ihan sattumaa että laiva on just silloin sillä kohdalla menossa. Ei se siltaa kauan pystyssä ole, vain sen aikaa että laiva ehtii mennä läpi.
Jos tarkemmin mietit, niin ei sinullakaan ole niin kiire että olisi aihetta tuollaiseen poruun.Sattumaa elä puhu kun et tiedä mitään😂
- Anonyymi00010
Anonyymi00005 kirjoitti:
Ruuhka-aikaan ei pidä nostella siltoja. Se sellainen on tarkoituksellista kiusantekoa. Älyytkö mitään sinä minä minä minä.
No nii resupekka. Sen laivan ja lastin tuntitaksa on sen verran kallis, että siinä saa puoli Joensuuta seisoa sen reilun vartin ajan.
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Sattumaa elä puhu kun et tiedä mitään😂
Ja sinäkö tiedät että juuri sinun kiusaksesi se laiva siihen ohjattiin ja silta nostettiin pystyyn?
Taidat potea fosforin puutetta...
Paremmin sinä joudat seisomaan muutaman minuutin, kuin se laiva odottamaan että 16 ruuhka menee ohi, halvemmaksikin tulee...
- Anonyymi00007
Joensuu ei ole ruuhkiä nähnytkään😂
- Anonyymi00008
Ei ollu kun 10min ylhäällä. Kyllä laiva voi kulkea muuhunkin aikaan jären käyttö sallittu esim ruuhka aikaan ei siltoja aukaista juppi purjeveneille jotka ajelee huvikseen... Nythän tässä jurppii miksi juntit pysähtyy ympyrään odottamaan? Kulkisi edes rantakadun liikenne prkle!
- Anonyymi00012
Poliisin pitäisi tulla aina sillan ylhäällä ollessa noita liikenteen tukkijoita sakottelemaan ja ohjaamaan oikealle tielle.
- Anonyymi00015
Tätä itsekkin ihmetellyt, että pallopäät tukkivat ympyrän vaikka siinä on kieltokyltti että ympyrää ei saa tukkia kun silta on ylhäällä
- Anonyymi00013
Hätähousuille ihan oikein. Enemmän vaan laivoja liikenteeseen niin osaavat mennä muualle tököttämään keskustasta
- Anonyymi00014
Harvoin siitä laivoja kulkee, ei aiheuta ongelmaa.
- Anonyymi00016
housussas sulla on pystyssä ja toiselta puolen tukossa.
- Anonyymi00017
pata ekmanin nova
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1511251Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1191048Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset215798En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.59771- 64742
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä26729- 136705
- 45641
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57622Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss58564