tyttöystäväni painostaa..

tyttöystäväni painostaa mua hakkaamaan ihmisiä keistä ei tykkää... mut oon rauhallinen ihminen enkä haluis tapella ilman syytä... ja kun en halua niin se "vittuilee" siitä ja kertoo kavereilleen et en uskalla (oon pieni mut on lihaksia) ja kysymys ei oo siitä et en uskaltais vaa en halua... sama tyttö on itse melko heikko eikä osaa tapella (oon pari kertaa nähny) eli ei pärjää nii mun pitäis aina niiten tyttöjen poika kavereita hakata... pari kertaa oon tapellu kunnolla en oo saanu turpaa vaikka on ollu isompia ja eihä se mitää meinaa vaikka olis iso jätkä vastas...eli kannataako mun vaa sanoo et en halua tapella vai tehdä niinku se pyytää vai jättää..
91077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ei sun oo pakko sitä tyttöö jättää, mutta jos haluat sen pitää, niin käytä sitä "huollossa".
SIIS, passita SE HOITOON! Sillä ei oo ihan kaikki nyt kohallaan, sillä sun tytöllä.

Tapella ei kannata, siinä on vain häviäjiä.
Ite en kyllä tuommosta tyttöö kattelis. Mutta jos tykkäät siitä, niin puhu sille.

Sano ainaki se, että et halua tapella.

Äänestä

Sun kannattaa lopettaa ajoissa. Tollanen turha tappelu antaa sulle tietynlaisen maineen ja joku saattaa joskus kyllästyä ja antaa sulle pienin opetuksen. Kannattaa muistaa totuus: tappelu synnyttää pelkästään lisää tappelua. Vaihda tyttöystävää, koska tollanen tyttö ei oo ihan normaali. Mut ole varovainen sitä jättäessä, koska sehän saattaa suuttuessaan laittaa uuden jätkän tappeleen sun kanssa ihan vaan kostoksi.

Äänestä

Sehän käyttää sinua hyväksi! Sähän tanssit sen pillin mukaan. Miehisty nyt ajoissa!

Äänestä

siis... mä en älyy sun muijaas... miks sun pitäis alkaa hakkaamaan jotain jätkii siks ku se ei itte tykkää niist...??? mä oon sitä mieltä et sun pitää sanoo sille suoraan et sua ei kiinnosta hakata mitään (tai siis ketään) ilman syytä... Älä ainakaan tee niinkuin se haluu... jos et itte haluu.. mul on samantapainen ongelma, mut mun kundi haluu hkata kaikkii mun poika puolisii ystavii... mitä mä tekisin..?

Äänestä

...uskoisit mokomaa... onhan sinulla vielä kunniasi...

kertomasi mukaan oot ollu jo tappeluissa... isompia vastaan ja voittanut... miksi sitten rähisit heikompien kanssa... eikö olisi paljon hienompaa voittaa joku todella vahva tyyppi...?

Ja siitä että miten teet niin usko mua että älä tee niin kuin muija sanoo vaan mietit itse onko siitä hakkaamisesta hyötyä sinulle... jos ne on heikompia ja tiedät sen niin miksi vaivaudut...

Sen sijaan haasta vahvempia otteluihin... mutta älä pyöri mokoman lutkan pillin mukaan... jos se juoruaa susta sun selän takana niin miksi perkeleessä hillut sen kanssa vielä?

Äänestä

Faktahan on että AINA löytyy kovempi jätkä jostain vaikka olisi itse maailman vahvimpia. Maksan palkastani pientä osaa JOKA KUUKAUSI, JOKA VITUN KUUKAUSI vain sen vuoksi koska kaltaisesi "muijansa puolustaja" hyökkäsi kimppuuni ja mursin hänen polvensa itsepuolustuksena. Maassa makaavaa ei saa varmistaa pysymään maassa. Tuotin pysyvän ruumiinvamman ja sen vuoksi omaa elämääni varjostaa varjo, menetän rahaa ja saan paskatöitä vain rikkeen vuoksi. Pyydän ja käsken sinua lopettamaan tuon. Muijasi on säälittävä ja et sinäkään paljoa eroa. Tulet saamaan turpaasi vielä, kenties ansaitset sen. Ajattelisit että uhreillakin on perhe, saatanan toukka. Muistahan nykästä hihasta jos kohdataan, annan elämäsi opetuksen.

Äänestä
  • juu oot oikees. mut tiedäks mitä. sanoin sille just suoraa ja se pyysi anteeks ja sanoin kans et jos vielä jatkuu nii se o loppu... teinkö oikein

    Äänestä

  • keskustelun aloittaja kirjoitti:

    juu oot oikees. mut tiedäks mitä. sanoin sille just suoraa ja se pyysi anteeks ja sanoin kans et jos vielä jatkuu nii se o loppu... teinkö oikein

    ...teit oikein.

    Äänestä

  • arzi mccoy kirjoitti:

    ...teit oikein.

    ...samaa mieltä =) hyvä näin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä teen kirjoitti:

tyttöystäväni painostaa mua hakkaamaan ihmisiä keistä ei tykkää... mut oon rauhallinen ihminen enkä haluis tapella ilman syytä... ja kun en halua niin se "vittuilee" siitä ja kertoo kavereilleen et en uskalla (oon pieni mut on lihaksia) ja kysymys ei oo siitä et en uskaltais vaa en halua... sama tyttö on itse melko heikko eikä osaa tapella (oon pari kertaa nähny) eli ei pärjää nii mun pitäis aina niiten tyttöjen poika kavereita hakata... pari kertaa oon tapellu kunnolla en oo saanu turpaa vaikka on ollu isompia ja eihä se mitää meinaa vaikka olis iso jätkä vastas...eli kannataako mun vaa sanoo et en halua tapella vai tehdä niinku se pyytää vai jättää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu