Nuori yleislääkäri ei käsittänyt tätä vaivaa ollenkaan.
0Äänestä
Anonyymi00002
Eikös täit ole vain päässä ? Jos on koko kehon kutiseva vaiva, saattaa kyseessä olla syyhy. Siihen saa apteekista ostettua eliksiirit.
0Äänestä
Anonyymi00003
Kuulemma ei ole syyhy. Tartunta on joka puolella kehoa.
0Äänestä
Anonyymi00004
Onko sulla kotona luteita/lutikoita ? Ne elävät sängyissä, sohvissa, tms. Ne purevat ihmisen kroppaa, ja niistä jää jälkiä, kenties kutiseviakin, en tiedä, ei ole omaa kokemusta. Luteet voivat levitä esim. kerrostaloissa asunnosta toiseen, tai voivat tulla jonkun vierailijan vaatteiden mukana. Luteet eivät ole kyllä mikään kovin yleinen ongelma, mutta ongelma kuitenkin.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nuori yleislääkäri ei käsittänyt tätä vaivaa ollenkaan.
Eikös täit ole vain päässä ?
Jos on koko kehon kutiseva vaiva, saattaa kyseessä olla syyhy. Siihen saa apteekista ostettua eliksiirit.
Kuulemma ei ole syyhy. Tartunta on joka puolella kehoa.
Onko sulla kotona luteita/lutikoita ?
Ne elävät sängyissä, sohvissa, tms. Ne purevat ihmisen kroppaa, ja niistä jää jälkiä, kenties kutiseviakin, en tiedä, ei ole omaa kokemusta.
Luteet voivat levitä esim. kerrostaloissa asunnosta toiseen, tai voivat tulla jonkun vierailijan vaatteiden mukana.
Luteet eivät ole kyllä mikään kovin yleinen ongelma, mutta ongelma kuitenkin.